Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за край на тематанови [re: бeзпътeн]  
Автор lenticularis (минаващ)
Публикувано28.08.09 23:24







Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано30.08.09 10:55



За колко трайни открито полигамни връзки знаеш? Аз съм била свидетел на две, които се разпаднаха.

Говоря за потребителско отношение, защото изхождаш преди всичко от това, от което ти имаш нужда, без да се съобразяваш с това, от което партньорът ти има нужда. Имай пред вид, че жените са създадени от природата така, че да се стремят към стабилност във връзката. Може и да срещнеш някоя, която изглежда изключение, но изключението е времено. А стабилността е необходима за отглеждане на деца. Това е подсъзнателно заложено. Полигамията пък е заложена при мъжете. Двете страни се срещат някъде по средата - но тази среда не е открита полигамия.

Разбира се, че можеш да обичаш няколко едновременно. Но да обичаш е едно, да имаш връзка е друго. Една връзка има три аспекта (заимствано от Анюел - клуб Магия): сексуален, духовен, материален (разбирай го като практично-финансов и социален едновременно). От тези три, ако имаш няколко пратньора, винаги ще можеш да изградиш само по един, най-много два от аспектите.

Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 30.08.09 10:57.



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: amazonian]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.08.09 17:15



Колкото повече жени може да си позволи да има един мъж, връзки, които да са стабилни във всички аспекти (сексуален, материален, духовен и т.н.), толкова по-голям мъж е. Нали? Съответно, когато една жена види такъв мъж, тя няма никакво право да изисква да бъде само с нея и може само да е доволна и безкрайно благодарна, ако такъв истински мъж благоволи да я приюти в харема си.



Това имат предвид и Manowar, когато говорят за живота на древните крале. Защото всъщност древните крале и аристократи от езически времена са имали такъв живот - с много жени, но са и можели да си позволят да ги имат! Полигамията в такива случаи е добър начин за най-добрите гени да се запазват и размножават.

Такива полигамни връзки могат да са хем по-искрени, хем и заредени с много повече любов, страст и сила, защото и могъществото на мъжа ще е много по-голямо. А моногамните връзчици всъщност предполагат много повече дребнавост и егоизъм и затова са много по-мижитурски.



Тема Re: за край на тематанови [re: lenticularis]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.08.09 17:27



Край на темата няма и едва ли ще има в скоро време.

Все повече хора се отърсват и ще продължават да се отърсват от ристенската поквара, във всяко едно отношение, в т.ч. и с егоистичните мижитурски моногамни шаблони на мислене.



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано30.08.09 17:33



Какво казва по въпроса самата жена - една от многото? Питал ли си я



Сътоветно трябва да важи и обратно - тя ще има пет, примерно, ти - десет, всяка една от тези десет - по 15 и т.н.

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: amazonian]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.08.09 17:43



Не съм я питал, а просто и споделих как стоят нещата. А кой дали и колко ще има, не знам, каквото дойде.

Поне на този етап тя е настроена твърдо моногамно, но какво да се прави, аз пък съм искрен с нея и го казвам.

То така май най-добре - аз с полигамна нагласа, а край мен много моногамни жени, които желаят само мен. Кралска работа.



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано31.08.09 16:22



Т.е. ще съм напълно искрен с всяка една жена, а оттам нататък да си решават.

Много лош подход, отсега ти го казвам.

Добре де, какво ти пречи да имаш една сериозна връзка, и чат пат да имаш и нещо допълнително, но ако ще го правиш трябва да си покриеш следите много добре. Хората с най-стабилни семейства, които познавам следват този модел.



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: witch777]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано31.08.09 16:32



Като порасне от интелектуална възраст 5 г. тогава.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: за край на тематанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.08.09 20:37



Абе ти верно се изживяваш я като Бог, я като гений-милионер... Като малък да не са те изпускали често и да си си удрял главата в плочките???





Тема Re: за край на тематанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.09.09 13:20



За да бъда Бог или гений-милионер, съвсем не се изисква да съм бил изтърван на главата като малък. Но ти това с твоя бедняшки, изпълнен със суеверия, мироглед няма как да разбереш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.