Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Защо е този негативизъм  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано15.05.09 16:55



, който витае по клубовете?? Нека всеки се опита да си отговори и да помисли не е ли време да се смени подхода(начина) на общуване по клубовете.
мислете, не е нужно да пишете!! Аре чао.



Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: Бaxpaм]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.05.09 17:00



При всеки е индивидуално.

В някои случаи дори негативизмът е полезен. Особено когато е безпристрастно поднесен, т.е. когато съвсем обективно се посочват негативните аспекти на нещо.

Когато е емоционално обвързан, обикновено произхожда от някаква собствена вътрешна неудовлетвореност. Много често неудовлетвореността на един човек от самия себе си, избива навън в държането, проектира се в отношението му към другите. Сякаш иска да сподели неудовлетвореността си с другите, но го прави така, че да ги отврати и тях. Т.е. изхвърля си вътрешното отвращение, което изпитва към себе си, навън.



Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: Бaxpaм]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано15.05.09 17:03



Аз мисля позитивно. Ти обаче много често се сдухваш и си го изкарваш на околните. Помисли сам, защо. Открий причината вътре в себе си.





Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: masterix]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.05.09 17:16



Една много добра книга, която съм чел преди време, е "Шест мислещи шапки" на известния психолог Едуард де Боно. В нея тези "мислещи шапки" са всъщност различни подходи към дадена ситуация, задача, проблем; различни умствени нагласи, състояния на съзнанието.

Според него всяка една "шапка" трябва да се използва в подхода към решаване на проблема.

А те са:

бяла - обективност (просто натрупване на информация по въпроса)
червена - чувственост (включени са всички емоционални аспекти, харесвания, нехаресвания, предпочитания; дори неща като предчувствие и интуиция - идеята е да се изолира емоционалността от другите аспекти на мисленето, без да се пренебрегва)
черна - критичност (безпристрастно негативно; добре е да се разграничава от емоционално негативното)
жълта - конструктивност (безпристрастно позитивно; добре е да се разграничава от емоционално позитивното)
зелена - творчество (иновативност; тук трябва да се даде пълна свобода на изява на креативността, търсенето на нови уникални решения, да се обърне внимания на различни оригинални хрумвания)
синя - управление (на всичките нагласи - "шапки")

Всяка една от тези "шапки" трябва да изиграе своята роля в подхода към справяне с дадена задача.

Редактирано от бeзпътeн на 15.05.09 17:53.



Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: Бaxpaм]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано15.05.09 17:23



Къде видя негативизъм?



Аз видях само хора, които не могат да се примирят с това, че има хора на друго мнение. Видях и някои, които са само дребнави и това е най-голямото им качество. Но пък това си го знам отдавна - нищо ново.

За себе си съм спокойна - не се опитах да нараня съзнателно никого. Вярно, че малко се посмях за чужда сметка, но пък нямаше как ...



Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: Бaxpaм]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано15.05.09 18:53



Ей го моя отговор:
Щото се мислите за абсолютно прави и супер разумни и нито грам не щете да остъпвате не само в тезите си , но и убеждението че сте абсолютно безгрешни и на прав път . всеки от вас е убеден ,че е на прав път и повечето за да докажат тази си глупост се позововават на авторитети.
И сега още на минутата някои от пишещите веднага побързаха да докажат ,че те са прави а аз съм крив затва че съм сметнал че има нещо негативно. Има и още как и тва е : повтарям ВАШАТА УБЕДЕНОСТ в ИСТИНАТА и нежеланието просто да помислите къде се крие причината .............не за моя негативизъм а за стила на клуба: злобарски, ироничен укор.



Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: бeзпътeн]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано15.05.09 18:58



уви, тук очевидно има никнеймове, които нямат желание да се справят със задачи, Те само "пускат мухи" и гледат сеира. Всъщност тяхната задача е декоструктивност. обикновени педераси, журналисти на щат , агенти на разни социолически агенции и всякаква измет гледат сеир по нета.



Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: masterix]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано15.05.09 20:04



Що бе, Сабазий доста се е променил, макар и да недоволства, не псува както преди. Ако му се даде възможност, пак ще почне да пуска като старите смислени и хубави мнения.
Разбиам го чудесно, защото съм на същото мнение. Клубът от доста време се е превърнал в обрасъл с метличина разграден двор.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: бeзпътeн]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано15.05.09 20:07



6 шапки. Много, бе!
Не е ли по-добре една като разпределителната шапка при Хари Потър.
По-икономично е някак си....



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Защо е този негативизъмнови [re: Бaxpaм]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано15.05.09 22:09



Ти си самият негативизъм! От музиката като почнеш, до теорията за расите, в която вярваш, все е ограниченост и негативизъм.

Редактирано от Koпpивeнa Meтлa на 15.05.09 22:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.