Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Оффф - Каломаин???нови  
Автор Kossoman ()
Публикувано14.05.09 15:22





Да повторя въпроса на класика - quo vadis, profesores?



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано14.05.09 15:42



По-добре не питай. Първо - защото в това училище не съм работила и не знам каква е обстановката - просто не искам да повтарям клюки.


И второ - от 8 години най-съзнателно съм сложила край на всякакви банкети, екскурзии и подобни мероприятия на колективна или синдикална основа. Дори клюките научавам последна.



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано14.05.09 16:12



Даже и когато си класна ли?



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано14.05.09 16:17



Веднъж ми се наложи да отида на абитурентски бал и нямам намерение да го правя в случаите, когато не съм класна.



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: Kossoman]  
Автор goggga (минаващ)
Публикувано14.05.09 22:32



е какво толкова бе Балканджи,малките лумпени ли да пият марково уиски и да шмъркат жойнт.те даскалите не заслужават ли да отпуснат малко след като цяла година ги учат за 300лв. на месец.ти за 300 би ли го правил това ,а хитрец?



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: goggga]  
Автор Kossoman ()
Публикувано15.05.09 07:33



Глей сега, гого, принципно нема лошо даскалята да се нашмъркат, ама нека го направят некакси цивилизовано. Да регламентират некъде тая си необходимост, та загрижените родители да са наясно предварително, че требе се бръкнат за джойнта и пукницата им. Па колкото до тва, че 300 лв. на месец са им малко - да станат попове бре! Никой не им е турил калъчката на врата да са даскали, баси. В пълно съзнание са си избрали неплатена и непрестижна професия и тия екстри не им се полагат.



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.05.09 08:41



Па колкото до тва, че 300 лв. на месец са им малко - да станат попове бре! Никой не им е турил калъчката на врата да са даскали, баси. В пълно съзнание са си избрали неплатена и непрестижна професия и тия екстри не им се полагат.


Незнам дали съзнаваш как звучи това изречение, но то доста добре описва грозната истина за нашето общество


В нашия свят всичко е бизнес, власт и престиж
И най тъпото е че накрая някоя даскалица ще седне да спори че няма властови заговор в който основната идея е да се произвеждат послушни роби
След като самите даскали са просто един дребен елемент от цялата схема, вместо тяхната професия да е наистина престижна и те да се стараят са просто поредната брънка

Брънка са защото са ниско платени, ниско мотивирани и накрая за да станеш учител май наистина е трябвало да нямаш друг избор
Същото става и с други важни хумани професии като лекарите, за тия какви ли закони не измислиха за да ги побъркат и да ги превърнат във ветеринари



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано15.05.09 08:47



Между другото както подразбрах идеята е на училищното настоятелство. В тези настоятелства обикновено влизат богати родители, чиито отрочета в 70% от случаите наистина се нуждаят от привилегията, защото иначе няма да завършат. Въпреки, че съм виждала и много точни родители в настоятелствата. Също и такива, които в началото на учебната година питаха официално на колко оценяваме щетите, които ще нанесе синът им на материалната база през тази учебна година и искаха да платят предварително.

Важното е, че в училищата, където съм била, парите за такива банкети идват или като дарение от настоятелството или от синдикатите. Май в това училище настоятелството не е в състояние да "поеме разходите".





Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано15.05.09 08:53



Може би, но поне е изключително забавна професия и ме кефи.

Това за престижа и власта е малко клиширан израз. За мен е важно, че се чувствам страхотно като даскалица. Все едно съм в свои води. Знам какво, как, защо, и все пак - винаги и всеки път е различно, никаква повторяемост.

Факт е, че не бих работила друго за толкова малко пари.



Тема Re: Оффф - Каломаин???нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано15.05.09 08:59



Няма лошо, ако настоятелството може да осигури някакви допълнителни блага за училището и учителите в частност. Лошото е, когато това настоятелство налага над всички родители своя си аршин и изисква "доброволни" дарения от всички родители. Все пак училището не е частно, а обществено. В него учат деца на родители, за които допълнителните петдесетина лева са сериозно изпитание за семейните им бюджети.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.