Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 08.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | (покажи всички)
Тема егатинови [re: Roxy]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано14.05.09 16:35



и глупостите говориш!



Тема Re: Бояне, за пореден път пак познанови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано14.05.09 16:37



Ок съгласен


Но думата изтърван ме притеснява
Притеснява ме и факта че е изтърван от лаборатория правеща ваксини



Тема Re: верно -нови [re: Бaxpaм]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано14.05.09 16:41



друго си е звездите да ми го говорят!





Тема Re: Бояне, за пореден път пак познанови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано14.05.09 16:43



Да го кажа така - и ти ми говориш за вероятности, и Вейдъра, а започвам да се чудя дали си имате представа какво представлява едно изчисляване на вероятност. Представи си, че съм се замислила за вероятността (като число и от какви фактори би трябвало да бъде определена) и съм установила, че просто не си заслужава да й се обръща внимание. Убедила съм се, че природата ни играе големи номера, че съществуват вируси, спори и разни други екстри, които могат да ни връхлетят при едно земетресение, че в джунглите и в океаните съществуват чудеса, които нямаш фантазия да си представиш, че има неоткрити насекоми, които могат да заразят с някаква треска стотици хора, или пък цял град да измре заради разместване на водни пластове (не цунами) на дъното на Черно море например. И аз не мога да се начудя на самоувереността с която заявяваш, че природата не може да създаде такива същества. При това като знаеш с каква лаборатория разполага и какъв изходен материал.



За мен тези твои "впечатления" са само израз на желанието ти противникът ти в спора да бъде задръстен, ограничен и фанатик. Защото по никакъв начин не си доказал, че тази "вероятност", която ти си приел за вярна, наистина е по-голяма. Така че хайде да не говорим кой е вярващ и кой не.

Що се отнася до това изречение: Готиното е че по същия начин по който вярваш че много лоши неща в този свят не стават така и един ден ще си вярваш че си свободен човек докато в същност за някой ще си просто един леснозаменяем роб - допада ми начинът, по който се опитваш да припишеш на опонента всички възможни "вярвания". Особено при положение, че изобщо не знаеш в какво "вярвам" и какво знам. Иначе за второто си прав - точно вчера установих, че съм абсолютно заменима, а че съм си точно толкова робиня, колкото и всички останали човеци го знам от около десетина години. И какво от това? Ти не си като мен - радвай се, че няма да бъдеш изненадан, и че ще си прав.



Тема малко математическо моделираненови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.05.09 17:34



задача №1:
Каква е вероятнотта 5 вируса от 100 000 да се комбинират на случаен принцип в един морещ само китайци, и след 5 години да се получи същата комбинация, но трепеща само латиноамериканци?

задача №2:
Каква е вероятнотта 5 вируса от 10 да се комбинират в една лаборатория в един морещ само китайци, и след 5 години да се получи същата комбинация след експерименти, но трепеща само латиноамериканци?

задача №3:
Каква е вероятността едно събитие(пандемия) случващо се веднъж на 100 години да се случи два пъти в срок от 5 години?

Отговори си сама, няма да те изпитвам колко разбираш от висша математика, теория на вероятностите и математическо моделиране.
Просто погледни през очите на простаата статистика, но не даскалската и университетската стъкмистика, зада се получи предполагаем верен резултат зада сеизкара отлична оценка.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: верно -нови [re: Roxy]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано14.05.09 17:38



лигавиините ала еврейски медии не са ми по вкуса.



Тема Re: Бояне, за пореден път пак познанови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано14.05.09 17:43



версия за разпространеие на СПИН-а е същата. хахахах
Въпроса си идва на място: Дали да гласуваме доверие на научни лаборатории които всеки път изтърват по някой вирус, както и на хората апелиращи да верваме на "науката???????
А наличието на "научно"съветващите ни проамериканско-еврейски недоебани пачи в клуба е за по-голямо притеснение.



Тема Re: малко математическо моделираненови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано14.05.09 17:45



Дори задачата не можете да формулирате. Не може да определиш събитията и областите им. Какво ли съм седнала да се разправям ...

Просто вярвате. А аз съм послединя човек, който ще седне да оспорва чуждата вяра. Няма да ви преча.



Тема Re: верно -нови [re: Roxy]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано14.05.09 17:46



я си признай ,че мечтаеш за един арийски хуй в ..........



Тема Re: Бояне, за пореден път пак познанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано14.05.09 17:53



Ти си вярваща щото си страхлива да не би цялата наука на която си отдала живота си да се окаже лъжа.




Страници по тази тема: << 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.