Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Книгата на Енохнови  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.03.09 12:23



Една тема в "Религия" ме накара да пусна и тук нещо.

Предполагам, че сте я чели. Тя беше един от основните козове на Ерих фон Деникен, когато се опитваше да докаже, че боговете са извъземни. Смятате ли, че тази книга наистина описва нашествие на извъземни?

Ето текста за тези, които не са я чели.



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано12.03.09 12:52



O Engidudu, who patrols at night, ever guiding the noble,
Who ever guides young men and women in safety, making light as day,
The Seven, warriors unrivalled, their divine nature is different,
Their origins are strange, they are terrifying,
Whoever sees them is numbed with fear.
Their breath of life is death,
People are too frightened to appproach it!
Yet Ishum is the door, bolted before them.
When Anu, the king of the gods, sowed his seed in the earth,
She bore him seven gods, he called them the Seven.
They stood before him, that he ordain their destinies,
He summoned the first to give his instructions,
"Wherever you go and spread terror, have no equal."
He said to the second, "Burn like fire, scorch like flame".
He commanded the third, "Look like a lion, let him who sees you be paralysed with fear".
He said to the fourth,"Let a mountain collapse when you present your fierce arms".
He said to the fifth, "Blast like the wind, scan the circumference of the earth".
He said to the sixth."Go out everywhere (like the deluge) and spare no one".
The seveth he charged with viperous venom," Slay whatever lives".
After Anu had ordained destinies for all of the Seven,
He gave those very ones to Erra, warrior of the gods, saying:
"Let them go beside you, when the clamor of human habitations becomes noisome to you,
"And you resolve to wreak destruction,




боговете родени на земята са с различна природа. Може би имат предвид същност.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано12.03.09 13:17



Гледала ли си по AXN sci-fi върви един сериал The Earth Final Conflict там са показали доста различни извънземни нашествия. Тейлоните са енергийни същества, научават и дават на хората много нови технологии, но искат да владеят над хората. Имат си Синод и са много лицимерни като християните. Приятели са с хората защото зависят от тях за оцеляването на расата им и за войната им с Джеридианите. Джеридианите пък са добровати чудовища, които искат да унищожът Тейлоните и Земята. Двете раси са били една раса и са се разделили. Единната раса са били Атавусите те са населявали Земята много преди хората, хранят се с хора за да зареждат енергията си. Изкусни ловци са и са като зверове. Всички се прекланят пред знанието и силата на още по-древните Кимери (Химери), които пък са напълно бездействени. Тейлоните и Кимерите знаят че човекът е избран всред всичките раси.


Нали знаеш че в началото на миналият век за пръв път излиза идеята за извънземни.
Та че май исках да ти кажа - извънземните са както нещо ново, така и добре познато старо във фентъзитата.



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.03.09 16:31



Чела съм само откъси

, но я имам и ще взема да я изчета, а после ще коментирам.



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: nonetheless]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.03.09 16:44



Не съм го гледала, предпочитам класиката - "Стар трек" и някои други. Но ще гледам и този.





Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано13.03.09 16:05



Въведението в текста от този линк неприлично прилича

на предговора на Боряна Христова в , а текста на коментарите на нейните бележки
Не мисля,че виденията се отнасят само и единствено до среща с космически пришълци.Текстът е много богат и може да се тълкува на много пластове...
Струва ми се,че част от рисунките /или поне някои символи/ по стените на египетските храмове също предтавят виденията на накой Енохион/вътрешно око, ясновидец/.Всъщност дори не видения, а реални картини, които орязаните ни сетива не могат да видят
Имах няколко катинки в потвърждение на мисълта ми, но са прекалено големи и не мога да ги кача



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано13.03.09 16:18



Въведението в текста от този линк неприлично прилича на предговора на Боряна Христова в Книга на Енох, а текста на коментарите на нейните бележки


Не знаех.



Струва ми се,че част от рисунките /или поне някои символи/ по стените на египетските храмове също предтавят виденията на накой Енохион/вътрешно око, ясновидец/.Всъщност дори не видения, а реални картини, които орязаните ни сетива не могат да видят
Имах няколко катинки в потвърждение на мисълта ми, но са прекалено големи и не мога да ги кача


Това, което казваш, е много интересно. Можеш ли да пуснеш картинките на линк?



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано13.03.09 16:37



Не мога да дам линк, но ще измисля начин да надхитря машинарията и ще ги пусна утре или през следващата седмица





Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано14.03.09 16:04



А аз друго се чудя...защо все някакви древни книги ни се пробутват за ИСТИНА?
И то такива на които никой от нас не може да им хване края, нито да ги провери истина ли са или не са?
Защо е така според вас, а?
Ако има богове с главна буква, защо да не е жива връзката ни и в наши дни?
Защо тези богове вече не слизат на земята, както са слизали и преди?
Какво ги спира в наши дни?



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: eco_world]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано15.03.09 19:58



Интересно наблюдение. И логично.
Според мен се дължи на това, че Истината е неизменна, но ние се променяме. И търсим старите книги за се опитаме да открием нишката, която минава през всички елементи на пъзела, за да я различим в настоящето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.