Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Книгата на Енохнови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (не съм аз)
Публикувано07.04.09 09:56



Каин не е син на Адам.



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано07.04.09 10:07



е т'ва е - първата сапунка! Адам в коя серия го разбира?





Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (не съм аз)
Публикувано07.04.09 11:35



А историята е още по интересна, обаче не става за пред хора.

Всъщност е свързана с Лилит.



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: makebulgar]  
Автор Valda (saro)
Публикувано07.04.09 14:52



Аха, сега разбрах


Сътворението, еволюцията на земята,антропогенезиса са се случили по конкретен начин и са преминали определени етапи,които би трябвало да са отразени в митологиите на племената и народите. Общото в тези митове е златната жила на истината Без да изключвам приемствеността , някак си е по-близо до възприятията ми идеята,че авторите на свещените книги са били посветени последователи на една и съща школа. Особено тези, които са близо географски или ако в текстовете има лингвистични аналози.
Езотериците твърдят,че Заратустра е имал 13 прераждания, но това е извън сферата на историческите доказателства
Мойсей, който и да е бил, също е бил посветен в тайните знания на Египет от самия фараон. Дори се казва,че бракът му с дъщерята на фараона е алегория за самото посвещение, а *дъщерята на фараона* са получените от фараона знания.
Мисълта ми беше,че фонетичните прилики в имената, както и подобието в историите не е непременно доказателство за грубо преписване на текстове
Просто авторите може да са *членове на една и съща Академия*



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: agrimonia]  
Автор Valda (saro)
Публикувано07.04.09 15:24



Просто цялото сътворение и еволюцията на човека са преразказани много пъти и при внимателен анализ могат да се видят както в развитието на образа на Адам, така и в почти всяко поколение след Адам.
Първият Адам е създаден по образ и подобие Божие, а следващият е по подобие на един от Елохимите - Йехова...
Имаме Адам = Адам Кадмон на езотериците
Имаме Адам = Атом, Атма - чиста душа
Имаме сцена, в която Бог ходи и търси невидимия астрален Адам из райската градина.Адам все още е прозрачно астрално тяло.В друг момент се появявят кожените дрехи, т.е физическият човек се облича в кожа... Имаме няколко Адама, но част от етапите са споменати с една единствена дума, а други като разделянето на половете са по-подробни - историята с появата на Ева,която също има много смислови пластове


Цялата история се повтаря и в следващото поколение.В текста само Сет е създанен по образ и подобие на Адам.Каин и Авел не са.Никъде не е писано,че Каин е смъртен. Има Каин андрогин, Каин-Авел близнаци, символ на хермафродитния етап.Дори в един от смисловите пластове убийството на Авел е чисто метафорично и е символ на първото полово проливане на кръв. Авел е женската половина на Каин, така както Ева е женската половина на Адам.Дори Ева се съдържа като анаграма в името АВЕл
Дано Каломайн разкаже историята за Лулу /лилит/



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Roxy]  
Автор Valda (saro)
Публикувано07.04.09 15:28



Еее, аз изтървах по няколко епизода от всеки сезон

Не знам.



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (не съм аз)
Публикувано07.04.09 16:05



Аз чух, че в някакъв вавилонски талмуд пишело много интересни неща по въпроса за Адам и Ева. Или по-точно за Адам и Лилит. Бог създава Лилит като Адам - от пръст, но й дал и крила. Конфликтът започнал когато Лилит отказала да се подчини на Адам, защото и двамата били равни. А големият номер е, че нито Адам, нито Лилит са сътворени от един обичащ ги бог, а от нисш бог - наричат го "Заченатия" или Ялдабаот. Той е ревнив и иска да се изяви като творец - затова създава Адам и Лилит. Обаче не успява да се справи с творението си Лилит и затова създава Ева - точно като част от Адам защото той му е покорен и Ева трябва да му се подчинява като Адам. А Лилит е обречена да живее в най-мрачните части на света и е наречена "майка на мъртвородени". Доста гадна е цялата история.



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано07.04.09 16:24



Гадно е да си персонаж от подобна история


Не съм ровила из нета за вавилонския. И аз я карам само на слуховеМай го продават на някакви баснословни цени от хиляди долари...
Наскоро си играх да сравнявам колесницата на Езекил с процеса на завихряне на Меркаба и преминаване в друго измерение, който Друнвало Мелхиседек описва във втори том на Цветето на живота. По-точно там където завърта два от трите двойни тетраедъра с обща ос -единия на ляво, а другия на дясно,всеки с различна скорост,в съотношение към скоростта на светлината... и намирам прилики Ако си в центъра на тази мисловна конструкция ще имаш около тебе два пъти по четири неподвижни двойки колела и и четири по четири подвижни - общо двадесет и четири



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Valda]  
Автор masterix (excellent)
Публикувано07.04.09 16:28



Мамата си трака!





Тема Re: Книгата на Енохнови [re: masterix]  
Автор Valda (saro)
Публикувано07.04.09 16:43



Това израз на възмущение ли е?


Няма да сравнявам библейския апокалипсис с прогнозите на Друнвало, но и двата сочат тъмния вариант за земята. И никаква синтетика няма да устои.Да си му мислят силиконкитеНоси само памук,вълна и лен- иначе ще преминеш чисто голБез компютър, мобилен телефон и кредитни картиИ без пломбите, разбира се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.