Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Книгата на Енохнови [re: agrimonia]  
Автор Valda (saro)
Публикувано09.04.09 14:58



Даммм, така се получава с писането между служебната кореспонденция


Тя историята си е достатъчно мътна и без моята грешка. Става въпрос за Ципора /Сепфора/, естествено, която при Флавий Йосиф е дъщеря на египетския цар, а в чилата ако се не лъжа беше дъщеря на мидианския свещеник Йетро/Йотор,Йеронт/.
Както и да е - езотериците твърдят,че тази история с брака е изцяло алегорична и става въпрос за посвещение в древните знания... Имаше някакви доказателства за това чрез символиката на имената Сепфора и Йеронт.
Иначе признавам без бой - *Мойсей и монотеизма* на Зигмунд Фройд не съм чела



Тема Наш`та система 4-5-5:)нови [re: agrimonia]  
Автор Valda (saro)
Публикувано09.04.09 15:03



Е да де!Ама каква е символиката на двете петици?





Тема Re: Книгата на Енохнови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано09.04.09 15:20



Един роман на Айрис Мърдок - *Дете на думите* ми изплува изведнъж в мислите


Исаш да кажеш,че еврейското агне си е агне и няма никакъв символичен смисъл?
Щях да поствам на Кало още нещо за жертвеният агнец.

Това е Съществото, което има сила да пренесе велика жертва и което е вписано в Зодиака като Същество, жертващо себе си за нашия свят. И както човек се стреми да се издигне нагоре към Зодиака, така тази Същност ни изпраща своя жертвен дар от Овен, който му принадлежи, както знака Везни принадлежи на човека. И както човек насочва своя Аз към Везните, така това Същество излива над нашия свят Своето Битие като жертва. Затова се обозначава като “Мистичният Агнец” жертващ Себе Си, понеже Агнецът е това, което е Овен; оттук се посочва Христос като Агнец, отдаващ Себе Си в жертва. По този начин, Христос тук е охарактеризиран като принадлежащ на целия Космос. Неговия Аз се простира до Овен; и простирайки се до Овен, той сам се установява тази същата “Велика жертва” и се свързва с цялото човечество, така че силите и Съществата, които действат на Земята, се явяват Негови създания. С цялата Своя Същност Той е насочен към Слънцето, в Своето творение Той е свързан с Луната и Земята, и Неговите сили лежат в съзвездието Овен или Агнец. От самите Небеса е произнесено името “Мистичен” или “Жертващ Себе си Агнец”.

Това е към целия материал.На мен ми е прекалено спънат,муден и мрачен авторът ,но дава контраст на картините от ...пъзела



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано09.04.09 16:05



Споко!Аз дори конспекта за подобен изпит не бих отворила


Тя цялата книга е символична, но ти заби на най-символичните глави. Усетът ти е верен, поне според това, което съм чела..пък и ми е доста прЕсно
Текстът е изследван от векове и са доказани съответствия най-вече с откровението на Йоан, но също и в стария завет, а и в Деянията и Посланията от новия. Счита се,че концепциите за възкресението, страшния съд, погубването на грешниците и вечното царство на праведниците са взаимствани изцяло от Книгата на Енох. *Но това не е всичко*, както се говори в рекламите
Дори и концепцията за троицата я има в текста на Енох.
Символиката на тези две глави е разтълкувана в два смислови пласта.Първият е преразказ на различните етапи на посвещение на йерофанта, действащите лица при ритуала на посвещението и ролята на всеки от тях олицетворени в различните видове животни. Накратко няколко ритуала на посвещение и различните изпитания, през които преминава посвещавания.В този смислов пласт *Господът на овцете* е йерофант-жертва, а *вълците* са онези посветени, които престъпват клетвата и издават тайните на посвещението, а случките с тях са наказанията, които ги очакват заради предателството.
В другия смислов пласт - отминалата история на човечеството , е пресъздаден края на атланите. Там *Господът на овцете* е Кармата...
По принцип навсякъде където в сакрални текстове и митологии става въпрос за бели,червени и черни крави, юници и бикове са символизирани коренните раси и в частност нашата пета , но това само ако приемаш докрината на езотериците, независимо дали е в източните писания, в библията, текста на Енох или историята за Зевс, Европа и белия бик.
Но да не ставам досадна...



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано09.04.09 16:08



Абе подсъзнателно май я приемаш щом смеси мистика с истина в *мистина*



Шегичка!Изпуснал си ч-то от мистична



Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Valda]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано09.04.09 16:16



"Иначе признавам без бой - *Мойсей и монотеизма* на Зигмунд Фройд не съм чела"

Аз сега от теб чувам, че Фройд има такава книга.





Тема Re: Наш`та система 4-5-5:)нови [re: Valda]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано09.04.09 16:18



Ами те така си вървят-първия ден от първия месец, втория ден от втория месец и т.н. Все тогава са им празниците. Така поне пише.



Тема Re: Наш`та система 4-5-5:)нови [re: agrimonia]  
Автор Valda (saro)
Публикувано09.04.09 16:26



Есенцията на *есенцията* един вид





Тема Re: Книгата на Енохнови [re: agrimonia]  
Автор Valda (saro)
Публикувано09.04.09 16:34



Освен да чакаме някой, който е чел да ни каже много ли сме загубили





Тема Re: Книгата на Енохнови [re: Valda]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано09.04.09 16:51








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.