Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Офф-че:нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано03.03.09 21:54



песента я чух за пръв път на балканската вечер в "Мюзик айдъл 2" и я представиха за сръбска циганска, ако не се лъжа, обаче току-що гледах първи епизод на "Хъшове" в трактовка на Морфов и е част от саундтрака. кхм... абе поизчалгили са ги малко; не че сигурно не са били бабаити иначе...



Тема Re: Офф-2нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано03.03.09 22:29



Но пък Андрей Слабаков е направил много добро представяне (което може би ми навява леки асоциации като метод с "Аз, кралят"/"Searching for Richard") на "Под игото" в поредицата за челната 12-ка на "Голямото четене" и направо ми се иска да се заеме с тв-филм...
За "Пътеводителя..." на 12-ти обаче нищо достатъчно добро не очаквам.

Редактирано от Roxy на 03.03.09 22:30.



Тема Re: Ключът от баракатанови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.03.09 08:57



Нямаме спор и за това кой коя дефиниция приема


Ти си приел по тясната дефиниция а аз по широката
От твоя гледна точка няма нищо анимистично да подичташ предците и духовете на разни светии, дори го намираш за християнско
А аз твърдя че това си е езически анимизъм, макар и доста по развит от първобитната версия в която ти го разбираш
Освен това аз твърдя че ако т се чете правилно библията подобно нещо не би трябвало да съществува

Не, аз не мразя православието заради езическите елементи напротив по близко ми е
Мразя го заради кретенски му подход за това че тази жалка умираща религия и нейните разпространители дори немогат да схванат че тях ги има само и единствено благодарение на тези езически традиции
Иначе протестантите които поне за разлика от тях се мъчат да четът тази проклета книга биха ги издухали от всякъде ако те си позволят да се лишът от традицията чужда на самата библия

Аз мразя християнството по принцип да се молиш на един чифут това е подигравка



Тема Re: Ключът от баракатанови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.03.09 09:15



М да нещата са сложни


И ако трябва да говорим с езика на вселената математиката всичко е въпрос на проценти
Когато 95% от мангалите са боклуци няма как да не ти се набие на очи
Но за мен боклука си е боклук и нашия си е за изхвърляне, но той поне не е толкоз много само разни самозабравили се чорбаджии



Тема Re: Ключът от баракатанови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.03.09 09:24



Много от циганите са безработни защото така им харесва


На запад като им дават толкова много шанс да не би да са се разработили
Знаеш ли какво става в италия, да сте чували за бунтовете в словения, колко пъти гониха наши мангали от скандинавието, заради тая свлоч нас и румънците ще ни изгонят ЕС
Циганите дето биха бачкали са един нищожен процент
Имах един колега строител преди, а той казваше: един циганин неможеш да го хванеш да работи за 15 лева на ден на строеж обаче му дай един чук да вади желязо от бетона цял ден ще маха за 10лв от вторичните суровини

На циганите им дай да крадът пеят и рушът за нищо друго не стават



Тема Re: Ключът от баракатанови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.03.09 09:34



Хахах комунизма се опита да ги вкара в правия път вкара ги в заводите и всеки трябваше да бачка комунизма свърши и мангалите отново са по тънката част краденето и помощите


Италия е жив пример за невъзможноста тая селектирана сган да се интегрира в нормално общество

Докато разни малоумни либерали и хуманисти им дават шанс България ще изчезне

На теб ти пожелавам като одъртееш да живееш в място като село мечка
На мементо мори няма да го пожелая защото той се засяга на ром
Явно там ще си бъде на мястото



Тема Re: Ключът от баракатанови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.03.09 09:42



Бояне, аз нямам никакви проблеми със съжителството с цигани и съм го разбрал преди мнооого години.



Тема Re: Ключът от баракатанови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.03.09 09:45



Ако ти приемаш широката дефиниция, това значи, че приемаш, че и християнството е анимистична религия. Нали така?





Тема Re: Ключът от баракатанови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.03.09 11:12



Ами живей си с тях


На мен пък не би ми харесало подобно съжителство
По скоро бих избягал от българия от колкото да живея в бъдещ мангалистан



Тема Re: Ключът от баракатанови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.03.09 11:22



Не ти май малко бавно сгряваш


Християнството както съм казвал е два вида едното е езическо като католицизма и православието
Другото християнство се основава само върху библията и новия завет
В новия завет почти няма следи от анимизъм, като изключим бесовете дето ги гонел исус
Исус не почита мъртвите предците, в новия заветя ясно се казва че всички ще са мъртви до деня в който се върне за да ги събуди
Няма почитане на предци, духове или души
Духовете и душите са дяволска работа бесове


Но ако разделим тая религия на пластове ще видим че това с демоните е завръщане към анимизма след контакта им с персия
Моисей е човека който се е опитал да отстрани всичко от корен, за да създаде юдаизма като една чиста религия само бог и толкоз




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.