Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано20.01.09 13:10



Прати ми го на лични. Благодаря.





Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано20.01.09 13:32



И до края твърди, че е невинна - въпреки мъченията.
Има един случай с 6 жени - обвинили ги, че са разкопали гроба на някакво бебе, за да използват трупчето за своите си вещерски занимания. След жестоките мъчения жените си признали, естествено. Съпругът на едната поискал да бъде ракопан гроба на бебето и се установило, че телцето си е там. Но инквизиторите така или иначе изгорили "вещиците", защото те си признали и това било достатъчно.
Сигурно и с децата е било така - използвали са ги, за да оправдаят безумията си, не че са им вярвали.

Редактирано от lila_va на 20.01.09 13:33.



Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: Kaлoмaин]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано20.01.09 13:42



ша си плащат за правото на живот



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.01.09 14:06



И аз го гледах снощи, беше страхотно филмче. Особено ме втрещи това, че малкият крал е издал заповед да бъдат екзекутирани само тези, които се признаят за виновни, но въпреки това обезглавяват и "вещици", които до края твърдят, че са невинни. Защо са ги убивали изобщо, като болните хора са търсели именно т.нар. вещици да ги лекуват, например?



Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.01.09 14:09



"този някак ми бръкна в здравето - май заради малката Мерит."

За голямата Мерит ми беше много гадно-именно тя до края не се е признала за виновна и въпреки това са я обезглавили. Не са изпълнили кралска заповед и никой после не е бил наказан за това.



Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: lila_va]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.01.09 14:12



"Сигурно и с децата е било така - използвали са ги, за да оправдаят безумията си, не че са им вярвали. "
Звучи логично.



Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано20.01.09 14:43



Да, така беше. Малката ме трогна защото сама си причини толкова зло, колкото не може да понесе. Голямата беше жертва на чуждата глупост, а малката - на себе си.



Тема Re: именно затова...нови [re: DarthVader™]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано20.01.09 16:13



напълно си заслужава управниците и не заслужава студентите и еколозите, които излизаха на площада миналата седмица.





Тема Re: Страхотна тема,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано20.01.09 16:19



ама само да питам: за "History Channel" или "Viasat History" става дума?! По "Виасат..." има една поредица "Inside the Medieval Mind", която още не съм седнала да гледам, но пък като отпускарче по важни дела, миналата седмица проследих част от Седмицата за Космоса по "Нешънъл Джиографик", а тая нещо ме гепят исторически и арт-теми, не че имат нещо общо с делата ми, ама нали съм си дете на хаоса...


Та нещо друго, "Ливинг хистъри" пак по "Виасат" ме наведе на много хубави мисли за много хубава тема, но повече - след няколко дни...
Това беше тотално офф, разбира се.



Тема Re: Нещо за масовите истериинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано20.01.09 16:19



Каква е тогава разликата?

Никаква






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.