Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Две нови книги  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано10.12.08 21:34



Наскоро излязоха две книги, които може би ще са ви интересни.

- доста добра популярна книга, помогаща за начално запознаване с келтската история и култура.

И нещо като за езичници - колкото и да е чудно, у нас е излязла е една книга на Ч. Леланд, класическия автор на "Арадия, евангелието на вещиците", за който надявам се сте чували... Книгата я има впрочем онлайн, в Sacred texts.
Книгата се казва "Цеганска магия, вещерство и гадателство".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Две нови книгинови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.12.08 12:49



Тази за келтите наистина е интересна. Особено ми хареса правилото им да не използват писменост за да предават религиозните си вярвания и космогонията си. В това има смисъл.



Тема Re: Две нови книгинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано12.12.08 13:09



Ти си жертва!



Тема Re: Две нови книгинови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.12.08 14:01



Добре. Този път на кого ще ме принесеш в жертва? Преди време смяташе да ме заточваш на самотен остров.





Тема Re: Две нови книгинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано12.12.08 15:24



Хм, аз да те принасям в жертва! Ти си жертва на българскто профанно мислене. Искрено съжалявам за това.



Тема Re: Две нови книгинови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.12.08 15:26



Странно - и аз те съжалявам, но не за това.





Тема Re: Две нови книгинови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.12.08 16:34



Докато съжаляваш - би ли ми казал какви са предимствата на това да се записва космогонията и философията, и аз ще ти кажа къде виждам недостатъците на такава практика.



Тема Re: Две нови книгинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано12.12.08 20:25



Ами записвайки се остава за поколенията точно каквато е. Без да настъпват изменения пради забрава, или зловредно желание за себеизява.



Тема Re: Две нови книгинови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано12.12.08 20:42



И по този начин се дава възможност на хората да сведат духът до буквата. Поражда се илюзията, че всеки трябва да мине по един и същи път - а това е просто невъзможно. Религията се свежда до знаене на мъртви думи или наивни твърдения от рода на "вече повярвах" или "така е писано в някое евангелие", не до живот.

Например никой не може да промени нито стъпка от пътят на Исус към Голгота. Не защото той е записан или описан, а защото е извървян. По същият начин и никой не би могъл да промени и преживяването на посвещенията от учениците на друидите. Но пък наизустяването на написаното в библията или корана кара хората да си мислят, че в знанието е същността. И загърбват познанието за сметка на знанието.



Тема Re: Две нови книгинови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.12.08 22:07



"Особено ми хареса правилото им да не използват писменост за да предават религиозните си вярвания и космогонията си."

Като траките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.