Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Един филм за ранните слънцепоклонници...нови  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.12.08 09:44



...можем да видим ето кога:

18:50 БНТ представя "Предисторията: Богове и Поклонници" - документална поредица (1 и 2 епизод) - по Канал 1...

Филмът е за културата, създала Варненския халколитен некропол. Първият епизод се казва "Децата на Слънцето", но в рекламата му се поставя абсурдния въпрос дали царят-жрец от Варна или египетските жреци на Амон първи са почитали Слънцето като бог. Все пак ще видим как е представен животът на тази древна култура и какви теории изграждат съдържанието на филма... Надявам се повече от вас да го гледат и после да обсъждаме.





Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници... [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано05.12.08 10:05



Днес ли?



Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.12.08 10:07



опа, в неделя, на 7-ми... пропуснала съм да го уточня.



Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано05.12.08 10:12



И кое ти се струва абсурдно, вуйче?



Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.12.08 11:43



това, че се говори за "първи" поклонници на Слънцето измежду двете посочени култури, чиче. правилно е да се каже "по-ранни", защото в исторически аспект вероятно нито едните, нито другите са първите в света слънцепоклонници. не че очаквам да ме разбереш...



Редактирано от Roxy на 05.12.08 13:00.



Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано05.12.08 12:27



Видях рекламата на филма. Тъпа е. Типично телевизионна въдица - ние сме първи. Права си, че не е добре зададена темата, но филмът не е исторически и не е правен за специалисти, а за зрители. Те очакват съревновение, затова така е подходено. Имаш две древни култури и нашата я сравняват с най-известната слънцепоклоническа в древността - Египетската. Сюжетният проблем е кой е "по-по-най".
Доволна ли си, лелке?



Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.12.08 13:01



абе, чиче, аз к'во се опитвам да ти обясня досега, а?





Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано05.12.08 23:06



И от к'ъв зор ти ще се правиш на специалист?



Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.12.08 08:53



Аз пък вчера попаднах на един филм за Хирошима. По разкази на оцелели. Една жена е била на 260 метра от взрива, но още е жива - направо ми звучи невероятно. А една друга е пълзяла дни наред по релсите за да стигне до другата гара - там живеела майка й. И тя оцеляла. Много въздействащ филм.



Тема Re: Един филм за ранните слънцепоклонници...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано08.12.08 12:06



Гледах го. Честно казано винаги ми е чудно, когато се правят такива опити за представяне на неща, които всъщност никой не знае със сигурност. Онези кадри с мъжът, който си гледаше съсредоточено стрелата, малко ме издразниха. Също и лечителите.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.