Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Роксинови [re: ГEOPГИ ЖEKOB]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.11.08 13:15



внушението не е ли също функция, свързана с предназначението на сградата?
и кога ми определи расовия тип, бе, рус шебек?



Тема Re: м дааа и аз малко да се полигавянови [re: Roxy]  
Автор ГEOPГИ ЖEKOB (сбъркан)
Публикувано21.11.08 13:18



Подобни сандъци не имало само в Израел нали??



Тема Re: м дааа и аз малко да се полигавянови [re: ГEOPГИ ЖEKOB]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.11.08 13:19



нито ми дреме, нито е по темата. значи е за триене.





Тема Re: Роксинови [re: Roxy]  
Автор ГEOPГИ ЖEKOB (сбъркан)
Публикувано21.11.08 13:21



питай сънанордниците , които голяма чяст от тях са руси що се имат з а отделна раса когато сатва въпрос просто за ненавист към религията им.



Тема Re: м дааа и аз малко да се полигавянови [re: Roxy]  
Автор ГEOPГИ ЖEKOB (сбъркан)
Публикувано21.11.08 13:23



ъхъ, стана ти неудобно от тва че нарече индиректно чифутите- Най-големите глупаци на света!





Тема Re: П.С.:нови [re: Roxy]  
Автор двyнoro пpace (гяур)
Публикувано22.11.08 13:49



Да.
Защото, Рокси, Бог е един а образите му са много. колкото много са племената и учителите.



Тема Re: П.С.:нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.11.08 13:34



да, ама не (като оставим настрана атризма). египтяните са се опитвали, грешали, правели са изводи от грешките си - докато създадат едно от 7-те чудеса на древния свят: спомни си първо мастабата, ппосле стъпаловидните пирамиди, след това пирамидата с пресечени стени и накрая правилните четириъгълни пирамиди - налице са всички доказателства за развитието на човешкия гений. както и означенията и драсканиците на майстори и работници по каменните блокове.


а Имхотеп е бил човек, както знаем - с големи познания и смели строителни идеи за времето си. заради които после са го обожествили. и защото практически е допринесъл чрез тях за изява на държавната идеология и нов, по-величествен от всичко дотогава израз на божествения статут на фараона на този свят и в отвъдния...



Тема Re: Славяни - капището в Монтананови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.03.09 14:36







Тема интересно..нови [re: Roxy]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано26.05.09 21:03



ми е защо след като знаем от историята че фараоните да речем са били полубогове или "въплъщенмия" на бога техните домове приживе не са служиули за поклонение! Нямаме един запазен дворец като хората от великите египтяни за разлика от дворците на персите -ахемениди, където пък нямаме нито един свестен храм

. Но пък затва имаме някакви "заемки от хетите" , които никой не знае защо пък ще се поставят в двореца на царя..




Тема пак.. [re: Roxy]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано26.05.09 21:16



към тази тема предлагам да отворим разширение "религиозна символика" ,
където начетените могат да умуват и да затвърждават в главичките си прочетения материал. Като за начало пускам една снимка от един символичен "инструмент" , който държи в ръка един от свитата на Дарий велики от релвфа от Персепол намиращ се сега в нац. истор. музей в Техран:



Очаквам да има сериозни обяснения за неговото "предназначение"!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.