Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема тестченови [re: Roxy]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано21.11.08 11:40



Това култова архитектура ли е?:





Тема Re: тестченови [re: Einherjer-2]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.11.08 12:14



а според други е древна електроцентрала.





Тема Re: тестченови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано21.11.08 12:26



И не са далеч от истината. Египтяните първи измислят батерията. Логично е да търсят начин да генерират електрическа енергия в по-големи мащаби.



Тема без лигавщининови [re: Roxy]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано21.11.08 12:26



зададох ти въпрос !
Може би тярбва да го задам по друг начин:
Смяташ ли официлната теза за произхода на религиите , цивилизациите и респ. архитектурните постижения е доатъчно изчерпателна и дали не е сбъркала посоката.
И аз да подкрепя своята теза;
Не е доказано кога (и няма как) са построени трите пирамиди и въпреки че е пълно с литературни източници не могат да се докажат предназначението на някои нещица.
И да продължа Творческия процес може да доведе до подбни колосални неща САМО ако маш модел за подражание, дали топй ще бъде физически същестуващ или в главата ти е друг въпрос. И като казах "глава" ми хрумна да ти задам още един въпрос: Мислиш ли,че ако хората да речем не бяха произлезли от маймуните(както вие начетените казвате и повтаряте) щяха да създадат подбни чудесийки в рамките на 500 годинки (3 и 4-та династия)



Тема м дааа и аз малко да се полигавянови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано21.11.08 12:29



.......но едва древните евреи успяват да построят генератор не само на електричество но и уред за телепортация, мобилна комуникация и какво ли не още .. и тва е така наречение "СВЕЩЕН КИВОТ"!





Тема Кой се лигави, май само ти?нови [re: Einherjer-2]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано21.11.08 12:37



Древните евреи от къде произлизат - от Египет! Не е случайно това с Кивота.

Редактирано от Koпpивeнa Meтлa на 21.11.08 12:38.



Тема Re: м дааа и аз малко да се полигавянови [re: Einherjer-2]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.11.08 12:49



или просто повърхността на един обкован с метал (или метален, златен, дреме ми какъв) сандък се е триела при носене в покриващите го кожи и е създавал бая статично електричество, което чат-пат за нещастие на хората е отскачало...



Тема Re: без лигавщининови [re: Einherjer-2]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.11.08 12:51



да. всичко останало - богове и демони - е само в главата ти.
не ми се обяснява на закостенели в предубежденията си хора.
не ми серете в темата.
точка



Тема Re: П.С.:нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.11.08 12:55



на тебе лично трябвал ли ти е нечий пример, за да се занимаваш с архитектура?! и защо великите строежи на древността се различават в зависимост от природните суловия на местата, в които са създадени, а не според "боговете"-учители?





Тема Роксинови [re: Roxy]  
Автор ГEOPГИ ЖEKOB (сбъркан)
Публикувано21.11.08 13:13



Вземи и се опитай да правиш разлика между култова архитектура или гражданска. В еднат внушението е важното а в другат функцията. Антипримери за красотаили за функция, или за двете могат да се намерят насякъде.
Виж кво става когато човек от твойта раса надхвърли мярката:


Ей тва не е архитектура, нито склуптура, нито антипример за двете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.