Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пророчицата  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 01:42



Ванга е жената която ще докара църквата до шизофрения


Цялата и история е страна смесица между християнство и езичество в което църквата едва ли не вижда дявола, но поради чудесата и факта че и последните вярващи в православието ще избягат от църквата някак си я приема




Това филмче свършва и с едно пророчество че хората ще срещнат извънземен разум и тая среща ще ги промени
Е католиците вече се застраховаха, извънземните може и да не са чували за исус понеже са нямали първороден грях
Православието обаче пак е у гъбите, най вероятно неадекватно ще ги обяви за дявола



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Mopи koнe ()
Публикувано15.09.08 01:57



Православието обаче пак е у гъбите, най вероятно неадекватно ще ги обяви за дявола
Православието е по-умно понеже се не бърка в материалния свят.





Тема Re: Пророчицатанови [re: Mopи koнe]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 02:20



Да така е, то е компетентно само в сфери в които лъжите му няма да лъснат на яве


Само че са пропуснали да отчетът факта че същите идиоти които сега палят свещички пред иконите при първия контакт с друга цивилизация ще забравят за исус
Ще са като американските туземци при вида на конкистадорите



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Mopи koнe ()
Публикувано15.09.08 02:28



при първия контакт с друга цивилизация ще забравят за исус
Надай се-както виждаш не с го забравили ни след изобретяването на автонобиля на самальота и даже на вдрената бомба.А на бас,че ще викат "Олеле боже" докато вогонските кораби разрушават земята





Тема още едно филмченови [re: БoянlYl]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 02:43







Тема Re: Пророчицатанови [re: Mopи koнe]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 02:48



Оле боже не е като оле исусе, боже би било и всяко друго земно божество


А ако решът да не ни унищожават ще вярвате в каквото ви кажат
Бъди сигурен че няма да са чували за Исус и Йехова освен ако не са били достатъчно дълго на станция около земята


И тогава какво вие ли ще ги покръствате или те вас ще ви марсиянизират



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Mopи koнe ()
Публикувано15.09.08 02:54



Пак не си разбрал елементарни неща.В ролята на "марсиянците" е бил Рим с цялата си военна и секва машина и в крайна сметка се е християнизирал.Така,че очаквай на Марс изус да е изобразен със 6 ръце и 4 крака





Тема Re: Пророчицатанови [re: Mopи koнe]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 03:12



В рим тая зараза е проникнала не без сила, както и на всякъде другаде в европа



На друга цивилизация трудно ще има кой да и покаже мускул, а и християнството отдавна е бай хуй като играч
Без сила то се свива до естествените си граници, шепа лумпенизирани вярващи дето и библията не са чели

Направи си едно статестическо проучване на тема "В какво вярва Българина"
Ще има голям процент атеисти, голям процент дето вярват в бог ама по свой си начин(тоест те не го именуват просто си имат представа за божественото), една част християни от поне 20-30 секти и някакъв друг процент поклоници на източни религи
Това е в наши дни а преди 100г всички са вярвали в чифутчето, след още 100 хората от всички християнски деноминации взети заедно ще сте най малкия процент в тортата



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Mopи koнe ()
Публикувано15.09.08 03:19



В рим тая зараза е проникнала не без сила, както и на всякъде другаде в европа
Те гоненията срещу християните според тебе са били измислица но това е щото не си обективен.Факт са.След това дори управляващите го приемат -както и евентуалните марсианци - просто е като турбофолк сравнен с езичеството което можем да апроксимираме с"Две съседки,две кокетки"


Колкото до атеизма -ами знаем до какво доведе той -масова бездуховност и просташки материализъм. Ама като стане нещо и "олеле боже" -разбирай Христе щото за митра не са и чували
Това е в наши дни а преди 100г всички са вярвали в чифутчето, след още 100 хората от всички християнски деноминации взети заедно ще сте най малкия процент в тортата
Е сещаш се че плещиш глупости -и аз мога да направя прогноза за след 500 години и тя може да е квато си искаш -нали няма да можем да я проверим



Тема Re: Пророчицатанови [re: Mopи koнe]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 03:35



Естествено е че християните са ги гонели те не са спазвали римските закони


И днес в цял свят има секти че повечето и християнски които не спазват установените държавни закони за това биват и преследвани
Примерно в България такава секта са свидетели на йехова, дето не дават кръв и воена служба

Само за няколко десетки години след като християнството е обявено за равноправна религия от 4-та в римската империя става първа като забранява всички останали култове, преследва и философските школи с което се поставя и началото на тъмната епоха

Бездуховноста е вакум и той се запълва
Друг е въпроса какво може да предложи християнството
А за Митра и езичеството не се притеснявай хората тръгват по всякакви духовни пътища и в повечето случаи сами поглеждат към корените и тогава стигат до изводи до каквито и аз

100г може и да са много за точна прогноза, но тенденцията е очевидна Да не говорим че в цяла европа тази идея се възражда, а най силна е на север при скандинавци и руси, които са били и най далече от Рим и Константинопол

От една страна науката подронва авторитета на християнството от друга фанатичния ислям настъпва, християнството няма какво да предложи да не говорим че то е разложено отвътре. Хората които трябва да служат за пример са антитип



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Mopи koнe ()
Публикувано15.09.08 03:47



Естествено е че християните са ги гонели те не са спазвали римските закони
Айде сега се рзбери сам със себе си имало ли е гонения или не.И как се е наложило християнството-отгоре надолу или обратно в Рим


Примерно в България такава секта са свидетели на йехова, дето не дават кръв и воена служба
Никой не може те задължи да даваш кръв,а задължителна военна служба няма
Само за няколко десетки години след като християнството е обявено за равноправна религия от 4-та в римската империя става първа като забранява всички останали
Кой ги забранява?Християнството?Или светската власт?
Друг е въпроса какво може да предложи християнството
Еми то ако не можеше отдавна да е аут от духовния пазар

А за Митра и езичеството не се притеснявай хората тръгват по всякакви духовни пътища и в повечето случаи сами поглеждат към корените и тогава стигат до изводи до каквито и аз
Кво да се притиснявам -на пазара за коли никой не кара паромобили на кюмюр с машина на Уат.Така и на духовния -"езичеството" е анахронизъм

От една страна науката подронва авторитета на християнството от друга фанатичния ислям настъпва, християнството няма какво да предложи да не говорим че то е разложено отвътре. Хората които трябва да служат за пример са антитип
Аз не знам Нютон да е бил антихристиянин - дори напротив-голяма част опт времето си е посветил на тълкуване на библията.Представи си един титаничен ум и е бил ЗА -къде е той къде си ти?
А и ме караш да се смея просто с тоя настъпващ ислям.Просто християните не искат да ги избиват по религиозни подбуди от една страна и по-чисто материални -от друга



Тема Re: Пророчицатанови [re: Mopи koнe]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 04:00



Християнството се е наложило отгоре на долу


До преди Константин то е било религия изповядвана само сред чифутските общини на империята и сред плебса

Да никой неможе да те задължи да дадеш кръв, но по закон ти се прилива нещо което също не одобряват
Задължителна воена служба имаше до скоро, но засъжаление я премахнаха
Всеки мъж трябва да е готов да пролее кръвта за родината и близките си

Другите религии са забранени от християнството, до тогава рим е бил толерантен към всякакви религии
Освен към тези на евреи и християни

Ами то на там отива да е аут и самия ми спор с теб го доказва ако не беше така нямаше да ти пука

Нютон е бил масон главен магистър на Сион, писал е доста за бог ама за кой Айнщаин пък е бил фен на дънов къде е класическата механика къде е квантовата физика
А има и други физици фенове пък на други религи



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Mopи koнe ()
Публикувано15.09.08 04:13



За разнообразие да почнем отзад -напред.Просто да ти покажа кой владее силата



Нютон е бил масон главен магистър на Сион, писал е доста за бог ама за кой Айнщаин пък е бил фен на дънов къде е класическата механика къде е квантовата физика
А има и други физици фенове пък на други религи

Е те това си го запиши на челото.За да не оборваш религия с физика.Можеш да обориш само буквалисти които не разбират,че става въпрос за притчи с духовен,а не с материален смисълПочваш да се пукаш по шевовете но мисля да те довърша циовилизовано и да се предадеш сам
Другите религии са забранени от християнството, до тогава рим е бил толерантен към всякакви религии
Освен към тези на евреи и християни

Ами то на там отива да е аут и самия ми спор с теб го доказва ако не беше така нямаше да ти пука

Тинтири - мнтири -кой Христос ли е слязъл да ги забрани?Забранили са ги властниците - Христос никъде в библията не е изнасили някой да му приема учението.Даже него са *бали на кръста.Да ама това не ти изнася и за това си измисляш.Просто е бе.Борили са се борили властниците с християнството и накрая са го приели.От немай къде
Да никой неможе да те задължи да дадеш кръв, но по закон ти се прилива нещо което също не одобряват
Задължителна воена служба имаше до скоро, но засъжаление я премахнаха
Всеки мъж трябва да е готов да пролее кръвта за родината и близките си

В кой закон пише ,че насила требе ти се прелее кръв?Като си толкова загрижен и одобряваш що не си кадрови войник?А?Ами само ревеш против всепобедното християнство?
Християнството се е наложило отгоре на долу
До преди Константин то е било религия изповядвана само сред чифутските общини на империята и сред плебса

Почти лъжеш като циганин да ме извиняват циганите за сравнението.
Много добре знаеш,че евреите не са християни.Много добре знаеш,че не само плебса е бил християнски щото иначе нема как да обясниш как коскоджамити император го налага "отгоре" -явно за тебе и той е плебейТа така-с лъжи и фалшификации не можеш да пребориш нищо



Тема Re: Пророчицатанови [re: Mopи koнe]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 04:39



Ама на притчи е основана всяка религия, защо да се моля на чифут


Или викаш всичко освен непорочното зачатие, възкресението и сина божи са притичи, небивалиците му са твърдо доказани факти от съдебна медицина

Забранили са ги свещеници като папата който в продължение на векове е давал тон на кралете в западния свят А те са хора на бог или поне хора които е трябвало да вярват в Бог. Но щом те са попрескачали божиите заповеди значи картината е ясна В християнството най важното е да си измиеш ръцете с другите иначе гъзъ на религията лъсва

За кръвта то има два вариянта или ще си в съзнание и ще те питат или няма да си и няма да те питат При всички положение лекарите са длъжни да ти спасят живота Държа да отбележа те все пак го спасяват за разлика от простотиите на християните които явно по скоро биха те оставили да умреш Аз съм и за редовна служба
Аз ревъ срещу лъжата вас днес ви има утре не

Да евреите не са християни, но нали се сещаш че религията не се пренася по въздушно капков път Савел е бил евреин и е бил дълбоко загрижен да разпространява сред римляните измислиците за исус
Така е било и с повечето евреи за това и християнството почнало от чифутските общини за да стиигне до рим
Примерно митраизма се разпространявал пък край робите от персия, понеже те били добри войници ги наемали на тяхна страна и то станало религия на легионите

Императора го налага от горе защото за 4 века е нормално до него да стигне нещо от чифутската отрова Все пак 4 религия в рим не е малко и в България има християнство, юдаизъм ислям и дъновизъм сещай се колко е разпространена



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.09.08 06:45



друга работа, освен да спамите по нощите, нямате ли си?



Queen's only


Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано15.09.08 06:50



Ванга беше някакъв феномен, но не искам да гадая дали е бил положителен или отрицателен. Вярно, че от наша гледна точка е помагала на много хора, но в дългосрочен план наистина никой не знае какво се печели и какво губи.

А и не искам, начинът ми на живот, на мислене и очакванията ми да се определят от човек, за който не съм наясно какво точно е правил. Обикновено (всъщност винаги) гледам да не чувам и не търся предсказания - те ограничават.





Тема Re: Пророчицатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.08 21:52



Според мене християнската представа за хората с необикновени способности като към непремен негативни се е отразила на една голяма част от Българите


И все пак Българите предпочитат да ходят на екстрасенси от колкото на църква

За мен това си има просто обяснение
Някога когато религията ни е била жива е имало много жреци които са се занимавали точно с това лечение гадаене
Жреците на митра са се наричали магове точно както е наречен и последния Боян магесник

Като човек с опит и аз мога да ти кажа че предсказанията не винаги са полезни особено като са мания
Но когато е рядко и ти идва от вътре ти показват пътя



Тема Re: Пророчицатанови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано15.09.08 22:11



Като човек с опит и аз мога да ти кажа че предсказанията не винаги са полезни особено като са мания
Но когато е рядко и ти идва от вътре ти показват пътя


Аз не търся предсказания. И не се стремя към тях.

Предпочитам да видя какво ще стане без да го провокирам. Защото смятам, че словото и мисълта наистина са творчески сили.



Тема Re: Пророчицатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.09.08 08:54



"Защото смятам, че словото и мисълта наистина са творчески сили.
"

Така е. Ти си готов херметик.



Тема Re: Пророчицатанови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.08 10:47



Така е.



Тема Re: Пророчицатанови [re: agrimonia]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано16.09.08 17:05



Да крайно време е като една истинска херметичка да си смени ника от коломон на силикон





Тема Re: Пророчицатанови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.08 17:58



Дори и на майтап не мога да се съглася.





Тема Re: Пророчицатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано16.09.08 18:04



Препоръчвам ти ника "Червен силикон" -освен,че херметизира издържа до 300 градуса





Тема Re: Пророчицатанови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.08 18:11



Ти си първият до който ще се допитам когато реша да го сменя. И без това почти няма ник, който да не си използвал.





Тема Re: Пророчицатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано16.09.08 18:14



Е ако искаш да бъдеш истинска гъвкава херметичка

Иначе може и Теракотка да се кръстиш-важното е какво ще кажеш с даден ник,а не самия ника макар и да има връзка



Тема Re: Пророчицатанови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.08 19:40



Не е въпрос какво искам, а какво съм.

Затова съм точно "Каломаин". А ти кой си?



Тема Re: Пророчицатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано16.09.08 20:07



Mementomori -приятно ми е





Тема Re: Пророчицатанови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.08 20:10



Познавам те.





Тема Re: Пророчицатанови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано18.09.08 11:00



"като една истинска херметичка да си смени ника от коломон на силикон"

Не си оригинален.



Тема Re: Пророчицатанови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано18.09.08 11:03



"да бъдеш истинска гъвкава херметичкаИначе може и Теракотка "

Ти не знаеш разликата между херметизъм и херметизиран?

А правиш ли разлика между Калофер и Калифорния или между Канада и канализация?



Тема Re: Пророчицатанови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано18.09.08 12:18



Нека си мисли, че е. Не го лишавай и от това удоволствие.





Тема Силиконнови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.09.08 12:28



служи за херметизиране...





Тема Червен силиконнови [re: Kossoman]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.09.08 12:30







Тема Re: Червен силиконнови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано18.09.08 12:45



Няма нищо общо с мен.





Тема Re: Червен силиконнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.09.08 12:59



А

?



Тема Re: Червен силиконнови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано18.09.08 13:11



И то.

Нямам нужда от силикон, нито от уплътнители.

Ама наистина много се отклонихме от темата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.