Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Честита Есеннови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано04.09.08 14:05



Кратерът е едно на ръка - Косоман е прав - земната ос никога не е била стабилна. Дори според моделите се е кротнала донякъде с появата на Луната. Така че едва ли ударът е предизвикал налкона. Друг е въпросът, че въртенето на Земята около оста й също не е постоянна величина.


Между другото формата на земната орбита също се е променяла през различните епохи, но не съм чела това да се свързва с ударите на метеорити.



Тема Re: Честита Есеннови [re: БoянlYl]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано04.09.08 14:54



Мнем. Бозайници е имало по време на динозаврите, но са били дребни мишки и разни такива твари, които са оцелели и по-късно са се превърнали в доминиращ вид.



Тема Re: Честита Есеннови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.09.08 15:07



В отговор на:

Между другото формата на земната орбита също се е променяла през различните епохи, но не съм чела това да се свързва с ударите на метеорити.



По този въпрос - пак циклите на Миланкович.



Тема Re: Честита Есеннови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано04.09.08 15:14



Не знаех, че имат име.





Тема Re: Честита Есеннови [re: Last Roman]  
Автор Elpharan ()
Публикувано04.09.08 15:26



Много сложно стана... от "Честита есен" се мина през какви ли не цикли и наклонени оси, плоскоси, законът на Архимед, тестът на Рошарх, Дарвиновата теория за топлокръвни и ей Бога ми, замая ми се главата...


А всъщност есента си дойде и е прекрасна навън - поне това което виждам през прозореца на задушливия офис, дърветата отвън вече се кипрят да показват цветовете, слънцето не напича така яростно като преди месец... едно прекрасно циганско лято е. И не мисля, че всички апокалипшитс ще ни се стоварят на главите сега и веднага - напротив, напротив. Ще ни се стоварват по едно, по едно - за да ни е по-гадно. Щото наведнъж няма да е интересно.
А сега просто си мисля - гледай си през прозореца и гърч на работното място - гъъърч. После малко разходка, лека тренировчица... Мдам. И като се промени оста на земята, и ако се промени климата и когато глобалното затопляне стане глобално кипене, и когато нивото на океана всъщност не се качи, ами направо ни залее, ами тогава ще хлъцнем. Поздрави - вижте все пак това, което е вън. Защото е хубаво.



Тема Re: Честита Есеннови [re: Elpharan]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано04.09.08 15:34







Тема Re: Честита Есеннови [re: Elpharan]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.09.08 15:58



бе ужасна тема се заформи.





Тема Re: Честита Есеннови [re: Last Roman]  
Автор Elpharan ()
Публикувано04.09.08 16:15



Тва като оня есенен виц за каубоя...


Дето един каубой си седял в бара и влязла някаква страхотна мадама. "Ау йее, ама ти истински каубой ли си?"
"Амиии - ето ме - облечен съм с джинси, кожени ботуши с шпори, имам каубойска шапка, живея в ранчо, сутрин като стана - мисля си за моите двеста глави едър рогат добитък, на обяд си мисля за родеото, вечер за състезания за стригане на овце... значи съм истински каубой. Ами ти?"
"Аз пък съм лесбийка. Непрекъснато си мисля за жени. Сутрин като стана - слагам си кафето - за жени си мисля, на обяд отново, вечер преди да си легна пак - абе все за жени си мисля..."
Пили по бира и мацката си тръгнала. След малко влязла зашеметяваща блондинка - крак от гърлото, гърди като едри воденични камъни... седнала при каубоя и с невероятен глас го попитала: "Уауу, а ти истински каубой ли си?"... и какво й отговорил той?
"Ами аз мислех, че съм каубой, а то се оказа, че съм лесбийка..."


Тааа и тук - темата се изви като хоро. Ама е готино - не го казвам с упрек.Тц.

ПС: мисълта ми беше, че едно искаме да кажем, то друго излиза... накрая излиза това дето не го мислиш въобще ама вече си се изказал...

Редактирано от Elpharan на 04.09.08 16:44.



Тема Re: Честита Есеннови [re: Elpharan]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано04.09.08 16:21



Хахахаха, готин виц, хахаха

. Иначе, да, като гледам през прозореца, виждам все хубави неща. Но лично в нашия двор няма нищо есенно като изключим наедрелите круши. Почти няма жълти листа по върбата ... навън е топло ... настроението ми все още е лятно такова ... взех си пособията за училище, попринцип вече като започна да ги обличам тези учебници, като си накупя тетрадки и ми става по-есенно, подготвям се за даскалото, ама сега нещо не ми е така, като гледам природата. Навън цветята разцъфтели, тревата зелена ... преди една седмица бях на море ... изобщо не е есенно



Тема Re: Честита Есеннови [re: Kaлoмaин]  
Автор Elpharan ()
Публикувано04.09.08 16:26



...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.