Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: тинови [re: Kossoman]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано03.09.08 17:23



Нито едно от двете, шото и върху двете нямаш валст.



Тема Re: тинови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано03.09.08 19:53



Предлагам ти да се смущаваш за нещо по-реалистично. Например цената на петрола.





Тема Re: Честита Есеннови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано03.09.08 23:23



Ами климата най вероятно си е бил стабилен преди метеорита убил динозаврите, да е наклонил оста


Защо си мисля така ли
Ами защото нямаше да има студенокръвни
Да не забравяме че когато бяха големите цунамита оста на земята също се промени макар и с малко


Първите топлокръвни се появяват след случката с метеорита това са птиците и бозайниците
Има и две влечуги у които са остнали белези за тенденция към топлокръвие това са крокодила и варана които са с малко по различни сърца от другите влечуги И като цяло света на влечуги и земноводни не е толкова богат колкото някога


От тук насетне има много доказателства за циклични затопляния и застудявания



Тема Re: Честита Есеннови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано03.09.08 23:46



Защо смяташ, че метеоритът е наклонил оста?



Тема Re: Честита Есеннови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано03.09.08 23:58



Ти виждала ли си кратера в мексиканския залив


Вижда се на всяка карта или глобус независимо от мащаба с просто око
Говорим за мега голяма експлозия със скала движеща се над 20 000км ч и тежаща милиони тонове

През 2000г имаше едно земетресение предизвикало цунами което наклони оста на земята какво остава пък за сблъсак от такъв мащаб

Да не говорим че ако климата на земята тогава е бил като днес със сезони и полярни шапки, топлокръвните щяха да се появят много по рано
Освен това въздуха по времето на динозаврите най вероятно е бил доста по плътен може би защото повечето вода си е била в атмосверата, за това са били и с такива нестандартни размери

Я си представи една ледена епоха каквито от тогава насам се случват често в рамките на по няколко хиляди години как биха се отразили на едни студенокръвни а кости на динозаври се намират навсякъде



Тема Re: тинови [re: Einherjer-2]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.09.08 07:44



На същото мнение съм и аз. Не ме притесняват нито слуховете за глобално затопляне, нито тези за ледникова епоха, нито пък тези за края на света. Точно поради причината, която посочи - това са процеси, над които нямаме възможност за въздействие.



Тема Re: тинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.09.08 07:45



Цените на петрола и стоманата също не са сред факторите, които биха ми докарали неспокоен сън.



Тема Наклонът на земната основи [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.09.08 08:09



Бояне, въпросът ми не е за цикличните затопляния и застудявания, а за наклона на земната ос. Какво сочи, че е имало период, когато наклонът на земната ос е бил 0 градуса?
Това, което аз знам от популярните източници е, че този наклон се изменя циклично в границите от 21.5 до 24.5 и че в момента е малко под посочената горна граница с тенденция към намаляване. Това изменение е единия от циклите на Миланкович и е с период от около 41 хил. години. Другите два цикъла, които Милутин Миланкович е описал са 26 хил. годишен и 93 хил. годишен.



Тема Re: Честита Есеннови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано04.09.08 10:40



топлокръвните не се появяват тогава. още в края на палеозоя възниква преходно звено м/у влечуги и бозайници - т.нар.

, от които са произлезли ранните бозайници. част от тях измират при триасовото застудяване. след това многобройните и разпространени влечуги през мезозоя стесняват възможностите им за развитие. някои обаче оцеляват до периода креда и от тях се развиват ранните бозайници.

Редактирано от Roxy на 04.09.08 10:44.



Тема Re: ето и статиянови [re: Roxy]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано04.09.08 10:53









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.