Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема ZEITGEIST - THE MOVIEнови  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано25.08.08 21:23







Тема ООоо данови [re: TlNlT]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано25.08.08 21:32



Опасна работа е тоя филм.



Тема Re: ООоо данови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано25.08.08 21:50



пропаганда, както и ответната страна, но може и да има нещичко вярно.



Тема Re: ООоо данови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано25.08.08 23:00







Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: TlNlT]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано26.08.08 00:11







Тема Re: [re: TlNlT]  
Автор kawan ()
Публикувано26.08.08 06:32



Интересното в случая е, че авторите на видеоклипчето използват същите методи като християнството, за да наложат своята идея.

И след като доказват, че християнството възниква от други по-стари религии, те заклеймяват християнството, ноо... нищо лошо не казват за другите, по-древни религии и богове. А това яко намирисва на пропаганда.

п.п. Не съм вярващ и не защитавам християнството. Еднакво смешни са ми както неговите противници, така и самите християни.

Редактирано от kawan на 26.08.08 06:33.



Тема Re:нови [re: TlNlT]  
Автор kawan ()
Публикувано26.08.08 06:37



Това е малко по-добро от бозата на Michael Moore.





Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: TlNlT]  
Автор Elpharan ()
Публикувано26.08.08 09:54



Темата стана изключително модерна след излизането на "Шифърът на Леонардо" книга, а след това и филм. Обаче много преди това "Светата кръв и свещения граал" започна цялата тази история. "Духът на времето" много ми прилича наистина на пропаганда за някаква нова секта, с идеята - дай да отречем това което е сега - напълно в духа на "Бунтът на роботите" - литература колкото искате по темата. Някои хора обаче приемат всичко написано там за чистата и неподправена абсолютна истина. Може и да има нещо вярно, но аз лично смятам, че някои хипотези граничат дори с фантазията...





Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор katiysha (the wild rose)
Публикувано26.08.08 10:36



Относно "Светата кръв и свещеният Граал" - книгата ми е твърде засукана. Имах чувството, че четейки я, се движа из лабиринт и някои неща наистина ми се сториха доста изсмукани от пръстите на авторите, но за сметка на това пък представяха доказателства в подкрепа на твърденията си. Толкова хипотези има вече по тази тема, че човек ще си помисли, че авторите на тези тези имат свой личен интерес.



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано26.08.08 10:38



На мен ми звучи като ню ейдж. Много такива филми се навъдиха напоследък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.