Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 15:46



Благодаря Каломаин - ще чета, защото ми е интересна темата.





Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано27.08.08 17:10



+ Разлика-та между ВЕ+РА(РЕ+ЛИГА) и ТСЪРК+ВА е огромна!






Тема Re:нови [re: TlNlT]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 17:12



така е.





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 19:15



Че кой говори за човешки жертвоприношения





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано27.08.08 22:11



но и човешките жертвоприношения няма да дойдат отново на мода
Не бъди толкова сигурна. Има различни форми на жертвоприношения, така както разлолика е човешката природа!



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 11:18



нищо се не знае...
Всъщност след като прочетох темите в клуба за езичеството, и др. Та езичеството в един мъжки свят е невъзможно и немислимо, нито пък в едно матриархално общество. Не съм феминистка в никаков случай - просто разсъждавам. Вярата в природата и силата на земята и енергиите в езичеството са въздигали жената в богиня - жената майка и т.н, наред с мъжа - бог, който е неотлъчно до нея. Просто мъжът и жената са били равнопоставени не са били разделяни - били са едно цяло - всеки си е имал собствените задължения и си е гледал работата както требе. Когато се появява християнството - исляма - и юдаизма ако щете - нещата стават силно поляризирани - зависи какви комплекси са избивали. Не става въпрос за жените, които се мислят за по-бетер и от мъжете.
Просто в езичеството мъжът и жената са си имали точно определени места за обожествяване... Това мисля аз. Демек - всяка жаба да си знае гьола.
А относно филма - тия работи като ги знаем какво от това. Хубаво - няма да ходя да обядвам в Макдоналдс (както не сме и стъпили - децата ми също не стъпват там - не само Макдоналдс разбира се...), няма да поддържаме банките - но за съжаление сме поставени в такива условия - колкото е възможно мисля, че човек може да се съпротивлява някак си, но все пак е много малко това, което може да направи. И то да бъде в моралните и етически, както и законови норми. Защото и аз се радвах на един стар апокриф - наречен "готварска книга", в която има съвети за това как да бойкотираш разни институции и други брутални готварски рецепти, но май неприложими се оказаха. "Духът на времето" е за хора, които тепърва навлизат в много неща и си задават въпроси (и слава Богу, че има още такива) защо системата работи като добре смазана машина. Доста отдавна мен не ме вълнуват подобности, гледам от интерес такива филмчета и чета такива книжки, усмихвам се на откриването на топлата вода и това е. Оставям възхитата и въздишките на тези, които тепърва опознават света. Това е мили хора - приятен ден на всички!



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.08.08 11:22



така и не го изгледах тоя филм.



Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 11:30



Ами ако си чувал за книгата на Никола Николов - "Новият ред"...



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.08.08 11:35



и по световни конспирации не си падам.





Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 11:39



Ами за това няма да ти е особено и интересен филма






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.