Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема ZEITGEIST - THE MOVIE  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано25.08.08 21:23







Тема ООоо данови [re: TlNlT]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано25.08.08 21:32



Опасна работа е тоя филм.



Тема Re: ООоо данови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано25.08.08 21:50



пропаганда, както и ответната страна, но може и да има нещичко вярно.



Тема Re: ООоо данови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано25.08.08 23:00







Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: TlNlT]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано26.08.08 00:11







Тема Re:нови [re: TlNlT]  
Автор kawan ()
Публикувано26.08.08 06:32



Интересното в случая е, че авторите на видеоклипчето използват същите методи като християнството, за да наложат своята идея.

И след като доказват, че християнството възниква от други по-стари религии, те заклеймяват християнството, ноо... нищо лошо не казват за другите, по-древни религии и богове. А това яко намирисва на пропаганда.

п.п. Не съм вярващ и не защитавам християнството. Еднакво смешни са ми както неговите противници, така и самите християни.

Редактирано от kawan на 26.08.08 06:33.



Тема Re:нови [re: TlNlT]  
Автор kawan ()
Публикувано26.08.08 06:37



Това е малко по-добро от бозата на Michael Moore.





Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: TlNlT]  
Автор Elpharan ()
Публикувано26.08.08 09:54



Темата стана изключително модерна след излизането на "Шифърът на Леонардо" книга, а след това и филм. Обаче много преди това "Светата кръв и свещения граал" започна цялата тази история. "Духът на времето" много ми прилича наистина на пропаганда за някаква нова секта, с идеята - дай да отречем това което е сега - напълно в духа на "Бунтът на роботите" - литература колкото искате по темата. Някои хора обаче приемат всичко написано там за чистата и неподправена абсолютна истина. Може и да има нещо вярно, но аз лично смятам, че някои хипотези граничат дори с фантазията...





Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор katiysha (the wild rose)
Публикувано26.08.08 10:36



Относно "Светата кръв и свещеният Граал" - книгата ми е твърде засукана. Имах чувството, че четейки я, се движа из лабиринт и някои неща наистина ми се сториха доста изсмукани от пръстите на авторите, но за сметка на това пък представяха доказателства в подкрепа на твърденията си. Толкова хипотези има вече по тази тема, че човек ще си помисли, че авторите на тези тези имат свой личен интерес.



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано26.08.08 10:38



На мен ми звучи като ню ейдж. Много такива филми се навъдиха напоследък.



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: TlNlT]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.08.08 19:06



Филмът не открива колелото и топлата вода. За невежеят съвременен човек (особено за западняците с продухани от масовата култура и консуматорските ценности мозъци) това може да е интересно...

Но... това, че християнството е взело какво ли не от по-старите религии, и че е един продукт, създаден за властване и кантрол над хората, е ясно от мно-о-го отдавна.



По-интересен е тратия фолм за банките. То е ясно как ни работят, но може би на някои по-наивни хора ще им просветне нещо...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.08.08 20:17



По принцип не е пропаганда християнството, исляма, юдаизма, сатанизма, кумонизма са еднотипни учения в тях са заложени наистина античовешки идеи


Древните религии са много и различни най малкото в тях рядко е била заложена идеята за облага на група хора от вярата на другите
В чистите религии жреците са лечители и учители хора които водят напред, това нещо го няма в изброените по горе от мен учения и производните им



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.08.08 20:20



Преди светата кръв и светия грал е имало и други наскоро попаднаха на една писана преди грала която цитираше книга от преди втората световна война


Явно интереса към това кое в библията е истина и кое е мит не е от вчера
при всички положения се получава един доста по реален исус

Някой хипотези може и да граничат но много други просто се навързват от до



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.08.08 20:25



Книгата си беше доста добра макар че наистина някой моменти около историческия исус може би им се губеха имаше и някой тъмни петна но като цяло теорията се връзва


Все пак никак не е лесно да разплетеш една многовековна интрига която винаги се е водела зад колисно и всичко за нея са или случайно изтървани неща или просто една логика от събития в която винаги печелят определени хора като в пъзел всичко е свързано



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано26.08.08 20:36



+ По поводъ на *Света-та кръвъ и ......*, ште спомена книга-та на Робертъ Бовалъ и Греъмъ Хенкокъ - *ТАЛИСМАНЪ* - друга-та гледна тотшка на разглеждани-те теми и вопроси!!!





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор kawan ()
Публикувано27.08.08 06:21



По принцип не е пропаганда християнството, исляма, юдаизма, сатанизма, кумонизма са еднотипни учения в тях са заложени наистина античовешки идеи
Древните религии са много и различни най малкото в тях рядко е била заложена идеята за облага на група хора от вярата на другите
В чистите религии жреците са лечители и учители хора които водят напред, това нещо го няма в изброените по горе от мен учения и производните им


Не правиш разлика между религия и идеология и затова достигаш до грешни заключения. Ще ти дам един прост пример - ислямизмът е (политическа) идеология, която използва ислямската религия за да проповядва насилие и омраза към всички не-мюсулмани. По същия начин християнската религия в средновековието е била използвана за политически цели. Държавата и църквата са били една институция. В днешно време църквата (като институция) е комерсиализирана и по същия начин използва християнската религия за свои облаги. Ти погрешно приравняваш религия и идеология и ги наричаш "учение".
А дали древните религии са били използвани за политически или идеологически цели е трудно да се каже, защото има много малко информация за това.


А сега да се върнем пак на видеоклипчето. Аз го наричам пропаганда, защото смесва факти и лъжи за да прокара грешни идеи. И ако не си достатъчно внимателен се хващаш на лъжата и я приемаш като чиста монета. Та с две думи - там се говори за пороците на църквата, нооо... накрая се прави "извод", че за това е виновна... религията.



Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 06:40



Не правиш разлика между религия и идеология и затова достигаш до грешни заключения
Разликата между религия и идеология не е чак толкова голяма.





Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 09:28



Не го изгледах (кой знае защо колибката нещо не върви

), но дочух, че и в двете части се споменавали доста религии, но не и ислямът. Вярно ли е, и ако е така - това не е ли доста съмнително?



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 09:56



Интересът наистина не е от вчера, но както виждам аз - доста плахо и вниматерно си проправя път - до скоро просто опиваха почвата - до колко може да се приеме подобна информация може би. Но във времето на комуникациите и интернет май вече нищо няма да остане скрито. Въпреки всичко да не забравяме че както навремето църквата е изопачавала истини, така и обратното е възможно - други да изопачават и тълкуват неща за собствени интереси. Както и библията - тълкуването й може да стане по хиляди начини. Според мен "Истината е някъде там". Пък за Светата кръв - в книгата неоспорими доказателства не са представени. Онли хипотези. Въпреки всичко книгата е интересна. "Бунтът на роботите" също - представя особено виждане за света, вселената и всичко останало.





Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: BlackWolf]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано27.08.08 10:08



+ Банки-те са най-големи-те БАНДИТИ, кои-то развиватъ стопанска дейностъ извънъ всекаковъ контролъ! Спомни си фалита на *Беърингсъ*, или огромни-те загуби на *Сосиете женералъ*!?!? Ами безконтролно-то прехвърляне на пари по тселио светъ?!?!?





Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор katiysha (the wild rose)
Публикувано27.08.08 10:54



Светата кръв" си има продължение. Книгите са няколко - имаше някаква за Мария Магдалена, отделна май за Тамплиерите и т.н. Поредица е.

Редактирано от katiysha на 27.08.08 10:54.



Тема Re: ООоо да - тшстъ - 2 :нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано27.08.08 11:10







Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 12:23



Религията е идеология само че в нея има богове


А пък и каква е разликата между култа към исус и култа към сталин

Точно тези религии са си идеологии от самото начало си възникват с политически цели За това и са толкова мръсни и противни

Живи религии има днес при индиянците, има и големи учения като будизъм и даоизъм те никога не са били налагани с кръв
Не са и претендирали за нещо като единствен възможен избор
Индуизма също е огромна религия от древноста но и там няма да видиш такива неща

Да съгласен съм с теб религията не е виновна филмчето е писано от някой промит мозък за който явно няма други религии освен тези които ни натрапват от векове
Нормално теза-антитеза= синтеза по тая формула се работи от векове за това и религиите юдаизъм, ислям и християнство ги изброих с кумонизма, макар че пропуснахме капитализма култа към парите



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: katiysha]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 14:26



Да, на тези автори поредицата е "Светата кръв и свещения граал" на М.Бейджънт, Р. Лий и Х.Линкълн, "Орденът на тамплиерите и масонската ложа", "Свитъците на Исус", "Ръкописите от мъртво море", "Месианското наследство"... ами има.
На мен лично "Орденът..." ми беше скучна. Повече ми допадна "Прозрението на тамплиерите. Тайните пазители на истината за Христос".
А ти сигурно говориш за "Евангелие от Мария Магдалина"...
книги кооолкото ти душата пожелае.





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 14:31



Извини ме, но в Индуизма има страшно много течения и различни философии.
И кОмУнизма като идея може да не е толкоз страшен, както всяка вяра - стане ли религия и ела да гледаш сеир. Появят ли се фанатици в която и да било религия и се стига до кръв. При будизма няма насилие, просто защото самата вяра е запазена с ненасилие. Виж християнството и исляма.





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 15:01



Извини ме, но в Индуизма има страшно много течения и различни философии.

Така е


А това прави ли индуизма агресивно натраплива идеология подчиняваща масите
Или тези учения наистина имат за цел в основата си да търсят някакво духовно освобождение, защото май в това ни беше въпроса а не до колко е единен индуизма

Комунизма си е точно като повечето юдейски учения една агресивна идеология в която свободата, равенството и братството са основния мит

Будизма и даоизма са чисти религии както и много други унищожени от дъщерните фирми на юдаизма
Юдаизма има една основна религиозна идея Израел(богоборство)



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 15:25



Юдаизмът също е агресивна религия.
Исках да кажа, че като идеи нещата са едни, минат ли през призмите на различни хора изведнъж хоп и стават други. А когато се и приложат- вече нищо не е същото.
И на мен не ми харесват религиите като такива. Независимо какви са. Сложиш ли едно нещо в рамки и то е до там. Това си е мое лично мнение. Нито защитавам християнството, нито комунизма, нито юдаизма, или пък мюсюлманството - за будизма вече може да се говори много, но това не е темата тук, може би първо трябва да уточним какво точно означава Езичеството ...
ама за филма и новия световен ред е темата май-май...аз се отплеснах.

Редактирано от Elpharan на 27.08.08 15:29.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 15:31



Езичеството доста сме го чепкали какво е


Чепкали сме и какво за нас е езичеството
Лошото е че като идея езичеството в България може да си остане само мит



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 15:36



Е ок, не съм прочела чепканото

.
Не мисля, че ще си остане мит, но и човешките жертвоприношения няма да дойдат отново на мода...



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 15:36



Той Боян няма да ти пусне линка, затова аз ще го направя: във всички тези около 400 постинга се чудим какво е езичество.










Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 15:46



Благодаря Каломаин - ще чета, защото ми е интересна темата.





Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано27.08.08 17:10



+ Разлика-та между ВЕ+РА(РЕ+ЛИГА) и ТСЪРК+ВА е огромна!






Тема Re:нови [re: TlNlT]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 17:12



така е.





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 19:15



Че кой говори за човешки жертвоприношения





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано27.08.08 22:11



но и човешките жертвоприношения няма да дойдат отново на мода
Не бъди толкова сигурна. Има различни форми на жертвоприношения, така както разлолика е човешката природа!



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 11:18



нищо се не знае...
Всъщност след като прочетох темите в клуба за езичеството, и др. Та езичеството в един мъжки свят е невъзможно и немислимо, нито пък в едно матриархално общество. Не съм феминистка в никаков случай - просто разсъждавам. Вярата в природата и силата на земята и енергиите в езичеството са въздигали жената в богиня - жената майка и т.н, наред с мъжа - бог, който е неотлъчно до нея. Просто мъжът и жената са били равнопоставени не са били разделяни - били са едно цяло - всеки си е имал собствените задължения и си е гледал работата както требе. Когато се появява християнството - исляма - и юдаизма ако щете - нещата стават силно поляризирани - зависи какви комплекси са избивали. Не става въпрос за жените, които се мислят за по-бетер и от мъжете.
Просто в езичеството мъжът и жената са си имали точно определени места за обожествяване... Това мисля аз. Демек - всяка жаба да си знае гьола.
А относно филма - тия работи като ги знаем какво от това. Хубаво - няма да ходя да обядвам в Макдоналдс (както не сме и стъпили - децата ми също не стъпват там - не само Макдоналдс разбира се...), няма да поддържаме банките - но за съжаление сме поставени в такива условия - колкото е възможно мисля, че човек може да се съпротивлява някак си, но все пак е много малко това, което може да направи. И то да бъде в моралните и етически, както и законови норми. Защото и аз се радвах на един стар апокриф - наречен "готварска книга", в която има съвети за това как да бойкотираш разни институции и други брутални готварски рецепти, но май неприложими се оказаха. "Духът на времето" е за хора, които тепърва навлизат в много неща и си задават въпроси (и слава Богу, че има още такива) защо системата работи като добре смазана машина. Доста отдавна мен не ме вълнуват подобности, гледам от интерес такива филмчета и чета такива книжки, усмихвам се на откриването на топлата вода и това е. Оставям възхитата и въздишките на тези, които тепърва опознават света. Това е мили хора - приятен ден на всички!



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.08.08 11:22



така и не го изгледах тоя филм.



Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 11:30



Ами ако си чувал за книгата на Никола Николов - "Новият ред"...



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.08.08 11:35



и по световни конспирации не си падам.





Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 11:39



Ами за това няма да ти е особено и интересен филма





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 11:50



+ Познание-то носи само петшалъ!!! Така тше си абсолютно достоверна като казвашъ :

Тема Re: [re: БoянlYl]
Автор Elpharan ()
Публикувано 28.08.08 11:18



нищо се не знае...
Всъщност след като прочетох темите в клуба за езичеството, и др. Та езичеството в един мъжки свят е невъзможно и немислимо, нито пък в едно матриархално общество. Не съм феминистка в никаков случай - просто разсъждавам. Вярата в природата и силата на земята и енергиите в езичеството са въздигали жената в богиня - жената майка и т.н, наред с мъжа - бог, който е неотлъчно до нея. Просто мъжът и жената са били равнопоставени не са били разделяни - били са едно цяло - всеки си е имал собствените задължения и си е гледал работата както требе. Когато се появява християнството - исляма - и юдаизма ако щете - нещата стават силно поляризирани - зависи какви комплекси са избивали. Не става въпрос за жените, които се мислят за по-бетер и от мъжете.
Просто в езичеството мъжът и жената са си имали точно определени места за обожествяване... Това мисля аз. Демек - всяка жаба да си знае гьола.
А относно филма - тия работи като ги знаем какво от това. Хубаво - няма да ходя да обядвам в Макдоналдс (както не сме и стъпили - децата ми също не стъпват там - не само Макдоналдс разбира се...), няма да поддържаме банките - но за съжаление сме поставени в такива условия - колкото е възможно мисля, че човек може да се съпротивлява някак си, но все пак е много малко това, което може да направи. И то да бъде в моралните и етически, както и законови норми. Защото и аз се радвах на един стар апокриф - наречен "готварска книга", в която има съвети за това как да бойкотираш разни институции и други брутални готварски рецепти, но май неприложими се оказаха. "Духът на времето" е за хора, които тепърва навлизат в много неща и си задават въпроси (и слава Богу, че има още такива) защо системата работи като добре смазана машина. Доста отдавна мен не ме вълнуват подобности, гледам от интерес такива филмчета и чета такива книжки, усмихвам се на откриването на топлата вода и това е. Оставям възхитата и въздишките на тези, които тепърва опознават света. Това е мили хора - приятен ден на всички!


=======================================================
+ Мене спетсиално ме интересува тшастъ първа, зашто-то има релатсии съ мои открития въ ТОЛКуване-то, на известни нешта отъ БОЛГ+АРИЙска-та ИСТО+ОРИА!!! Ако желаешъ протшети :



Редактирано от TlNlT на 28.08.08 12:00.



Тема Re:нови [re: TlNlT]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 12:02



Мдаам - ЗАТОВА - Весели се, младежо, в младостта си
и нека те радва сърцето ти в дните на младостта ти,
и ходи по пътищата на сърцето си
и според каквото гледат очите тИ


Ще прочета това което ми прати.

Защо пишеш така странно?

Редактирано от Elpharan на 28.08.08 12:08.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 12:33



Тоя свят не е нито мъжки нито женски по скоро хемафродитски





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 13:14



Така си е - направо хермафродитско-безполов, щот жените вече не щат и да раждат деца - кат станат на по 40 години се сещат, и тогава почват едни притеснения...
Казвам го защото наблюдавам около мен сумай ти народ във възраст 20-40 - напоследък забелязвам жените да се държат като мъже, а мъже има които се държат като жени - нямам нищо против хората с различна ориентация, напротив но...

това да не би да е някакъв вид духовно-полова промяна.

Редактирано от Elpharan на 28.08.08 13:20.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 13:32



Защо пишеш така странно?
Прави се на интересен или е луд=фанатик.
За мен обаче говори за някава фанатична омраза към руснаците и "руските букви" : Ч, Ц и още някои други.
Аз мисля:
РУСОФИЛИЯТА И РУСОФОБИЯТА са тумори, които трявба да се изрежат, а заедно с тях и цялата пасмина пледираща за "истина" но попадаща в горните две категории.



Тема Ние сме европейцинови [re: Einherjer-2]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано28.08.08 13:52



Русофилията е за слабохарактерни подли смотаняци, които имат нуждата от подкрепата на големия брат(мечка, и т.н.)
Русофобите са същите само, че братът е различен.

За да съм в тон с темата, да попитам:
А ако руснаците и американците заедно измислиха конфликта в Грузия, и сами си го разширяват, защото и САЩ и Русия имат болезнена нужда от нова студена война? Защото само тогава Русия и САЩ могат да имат някакво значение за останалия свят?



Тема Re:нови [re: Einherjer-2]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 13:52



всеки има право да си каже мнението нали?!



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 13:56



Да промяна е, но по скоро бездуховна


Щом си чела Никола Николов можеш да събереш 2+2 особено ако си чела и още един куп неща а ти явно си чела достатъчно

Безполовото е свързано точно с някой определени образи в Сатанизма ако си виждала рисунки на бафомет
Хермафродитно същество с животинска глава, тоест нещо объркано с животински нагон това е човека на "Бъдещето"



Тема Re: Ние сме европейцинови [re: Darth†Vader™]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 13:57



...А междувременно двумилиарден Китай например завзема цялото световно производство...
Докато Русия-САЩ-Европа се боричкат, неусетно ще станем зависими от дръпнатите очи. Тогава ми е интересно какво ще говорим.

Все пак два милиарда китайци са си една трета от земното население...



Редактирано от Elpharan на 28.08.08 13:59.



Тема Re: Ние сме европейцинови [re: Darth†Vader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 13:59



Е аз съм русофил поне в този случай



Тоя път войната няма да е студена
Просто това ще е поредната война преди унищожението на свободния свят
За съжаление този път за мен русия е на стрната на свободния свят



Тема Re: Ние сме европейцинови [re: Elpharan]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано28.08.08 14:03



След 5 години ще ги видим и китайците. КАто се повишат заплатите на обикновения китаец, а и с близо милиард пенсионери, тогава ще говорим пак за колоса с глинени крака.

P.S.
Сащ и Русия са "врагове" само за пред Европа, срещу външна опасност бързо се обединяват.



Тема Re: Ние сме европейцинови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 14:04



Е това е предвидено от Нострадамус главния шпионин на ордена на сион във франция


Това го предвижда и сольовьов един руски Масон
Изобщо това си е част от плана просто края на дните идва

Намери си "Края на Света или новият глобален ред на третия Израел" на д-р Е.Антонов той цитира доста някой интересни книги на Ноам Чомски, Бжежински и една много добра книга на Самуил Хънигтън

Америка неможе да си позволи силни свободни и независими от израел държави за това и ще бъде третата голяма война



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 14:16



Ами не съм много съгласна за бездуховността. Щом има хора, които все пак разсъждават поне малко, значи надежда има. Плюс това да ти кажа моето мнение - тук в света на консуматорите не може да търсиш духовност и да намериш такава сред хора, които седят и гледат ТВ реклами и след това отиват да си купят продуктите веднага и на момента, да бездуховни са. Но има хора, които все пак се занимават със себе си, общуват с природата, ходят и лазят по планини с раници на гръб, спускат се в разни пещери и дупки, копаят чушки и домати, гледат животни, спортуват, плуват, медитират, четат и се интересуват за ставащото около тях, не вредят на другите, не хулят, колят и словоблудстват, не бесят и не сочат с пръст други. Да - има такива хора. Търсещи хармонични природни закони и доколкото позволява действителността нормално, без фанатизъм и припадане по едно или друго течение - една или друга наука, книга, филм гледат напред и влизат в бъдещето. За мен бъдещето е на един интелигентен и освободен човек, духовно ограмотен, енергийно изчистен. Може да ти се сторя куку - обаче да ти кажа - за мен интересното време е дошло. Децата стават все по-отворени към финия свят, раждат се така, има много случаи какви ли не - до колко си готов да приемеш т.нар. духовна еволюция обаче. Така че в момента може би се намираме в едно междинно време, догмите и порядките постепенно ще отпаднат във вида който познаваме, ще обърнем внимание на природата и земята и тогава ще дойде времето на истинското ЕЗИЧЕСТВО - нашата майка земя и нашия баща слънцето! Богът и Богинята отново ще седнат заедно и ще бъдат уважавани и почитани както им се полага и хората ще живеят в хармония. Това мисля аз.



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 15:04



По принцип главата е на козел до колкото си спомням - козелът е символ на похот, от друга страна Бафомет е бил почитан от тамплиерите - в протоколите от съдебните им дела има обвинения, че са се кланяли на глава, която наричали Бафомет (???)эно според мен това май по-скоро е някаква измислица.
Дано не си прав за животинския нагон и безполовото същество на бъдещето.



Тема глупости!нови [re: Elpharan]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 15:52



не говоря за мнението на някой си ТИНИТ , а за това къф човек е какви убеждения има и в крайна сметка помисли: що за полезна информациа може да ти каже един силно зависим човек .





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор katiysha (the wild rose)
Публикувано28.08.08 16:01



Децата стават все по-отворени към финия свят, раждат се така, има много случаи какви ли не - до колко си готов да приемеш т.нар. духовна еволюция обаче. Така че в момента може би се намираме в едно междинно време, догмите и порядките постепенно ще отпаднат във вида който познаваме, ще обърнем внимание на природата и земята и тогава ще дойде времето на истинското ЕЗИЧЕСТВО - нашата майка земя и нашия баща слънцето! Богът и Богинята отново ще седнат заедно и ще бъдат уважавани и почитани както им се полага и хората ще живеят в хармония. Това мисля аз.


Аз пък май съм по-склонна да мисля, че тогава всичко ще е с главата надолу, защото за по-горните си редове може и да си права, но за боговете.......Това за мен е нож с две остриета.



Тема Re: глупости!нови [re: Einherjer-2]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 16:05



+ Силно зависимъ?! Отъ какво? Отъ кого?




Редактирано от TlNlT на 28.08.08 16:06.



Тема Re: Elpharanнови [re: Elpharan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 16:12




======================================================
В отговор на:

Автор: Elpharan
Тема: Re:

Ами не съм много съгласна за бездуховността. Щом има хора, които все пак разсъждават поне малко, значи надежда има. Плюс това да ти кажа моето мнение - тук в света на консуматорите не може да търсиш духовност и да намериш такава сред хора, които седят и гледат ТВ реклами и след това отиват да си купят продуктите веднага и на момента, да бездуховни са. Но има хора, които все пак се занимават със себе си, общуват с природата, ходят и лазят по планини с раници на гръб, спускат се в разни пещери и дупки, копаят чушки и домати, гледат животни, спортуват, плуват, медитират, четат и се интересуват за ставащото около тях, не вредят на другите, не хулят, колят и словоблудстват, не бесят и не сочат с пръст други. Да - има такива хора. Търсещи хармонични природни закони и доколкото позволява действителността нормално, без фанатизъм и припадане по едно или друго течение - една или друга наука, книга, филм гледат напред и влизат в бъдещето. За мен бъдещето е на един интелигентен и освободен човек, духовно ограмотен, енергийно изчистен. Може да ти се сторя куку - обаче да ти кажа - за мен интересното време е дошло. Децата стават все по-отворени към финия свят, раждат се така, има много случаи какви ли не - до колко си готов да приемеш т.нар. духовна еволюция обаче. Така че в момента може би се намираме в едно междинно време, догмите и порядките постепенно ще отпаднат във вида който познаваме, ще обърнем внимание на природата и земята и тогава ще дойде времето на истинското ЕЗИЧЕСТВО - нашата майка земя и нашия баща слънцето! Богът и Богинята отново ще седнат заедно и ще бъдат уважавани и почитани както им се полага и хората ще живеят в хармония. Това мисля аз.
========================================================



+ Съжалявамъ, тше нема тука отъ ония емотиконтше-та, дето пляскатъ съ рътсе!!!

Редактирано от TlNlT на 28.08.08 16:20.



Тема Re: глупости!нови [re: Einherjer-2]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 16:15



Ами виж сега - зависимостите са неприятни за каквото и да става въпрос. Някои от алкохола, други от наркотици, трети от фобии, четвърти от какво ли не - това е материалното проявление на духовните ни потребности.
Когато обаче един човек се остави да бъде зависим от каквото и да било без да иска се ограничава. Аз ТНТ не го познавам човека, и не мога да кажа до колко и към какво са неговите зависимости. Аз също си ги имам - завися от работата си, за да си плащам сметките например. ЕУЕментарно е.
А пък за полезната инфо - ми все пак мога да си реша какво да приема и какво не. Или кое да приема и до някъде.





Тема Re: глупости!нови [re: Elpharan]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 16:23



Нищо не хващаш! Толкова ли е трудно да свършеш двете изречения в една мисъл...
Той, Зиези , дядо миню и цялтаа изпращяла шайка се правят на единсвени познвачи на истината. но не се усещат може би,че с тези си претенции за ужасно зависи от страстите си, от "любовта към истината" и омразата си.



Тема Re:нови [re: katiysha]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 16:25



Разбира се - образно го казах... за Богът и Богинята...

наречи го както искаш. Защо се притесняваш - за ножа с двете остриета? Защо мислиш, че може всичко да е с главата надолу?



Тема Re: глупости!нови [re: Elpharan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 16:27



+ Това го питамъ него - Einherjer, следъ като не ме познава(поне азъ не го познавамъ, освенъ ако не е познато литсе задъ новъ НИК), като какъ разбра, тше съмъ отъ нешто си зависимъ?!? Имамъ некои зависимости, кои-то са (блага ракия) предъ изброени-те по-горе отъ Айнхерджъра?!?



Редактирано от TlNlT на 28.08.08 16:29.



Тема Re: глупости!нови [re: Einherjer-2]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 16:38



ТАКА Е Когато станеш роб на зависимостите. Простете, че ви не разбрах от една дума. Ма нали съм тъпа женска - требе да ми се повтаря май-май


Тебе защо те дразни това? Ти си човек с принципи виждам, в някои отношения съм абсолютно съгласна с теб, но не мисля, че човек трябва да е толкова агресивен на моменти, и да се опитва да налага собственото си виждане за нещата. Поздрави.



Тема Re: глупости!нови [re: Einherjer-2]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 16:50




=======================================================
В отговор на:

Автор: Einherjer-2
Тема: Re: глупости!

Нищо не хващаш! Толкова ли е трудно да свършеш двете изречения в една мисъл...
Той, Зиези , дядо миню и цялтаа изпращяла шайка се правят на единсвени познвачи на истината. но не се усещат може би,че с тези си претенции за ужасно зависи от страстите си, от "любовта към истината" и омразата си.

=======================================================

+ Зашто обиждашъ дама-та?!? Не ми изглежда никакъ глупава и не тшувствителна, тшетейки това, кое-то пише?!?
+ Што се относи до Зиези, съ него се познаваме отъ давна, даже имаме една обшта статия за *Забравениятъ РАКОВСКИ*, но азъ се принудихъ да го пиша и него, за да ми публикуватъ(Дорианъ Александровъ - гл. редакторъ на АВИТОХОЛ - тогава) статия-та!?! До този моментъ Зиези не беше тшелъ 4-ти томъ отъ събраните сътшинения на Г. Раковски - издание на БАН 1986г. !?! Дадохъ му томтше-то съ маркирани откъси, кои-то за мене представляваха интересъ и той, следъ протшитане на бързо се съгласи, безъ да прави допълнения, или изменения!
+ Сега следъ толкова години познанство, той се дистантсира отъ мене(не знамъ зашто, или мога само да предполагамъ)?!? Но това е живота - събира и разделя!!!

+ А дедо ти миню съмъ го виждалъ само веднажъ, предъ една сергия за книги! Много са ни разлитшни мнения-та съ дедо-то, особенно за война-та въвъ Ю. О.!!! Филма, на кой-то е именувана тема-та го подразни много. И не само него, а и доста отъ дежурни-те рукопляскатши на офитсиална-та ни политика напоследъкъ.
+ Първа-та тшастъ ме интересува особенно силно, зашто-то кореспондира съ некои мои разсъждения и позволявамъ си да кажа - открития, кои-то поне до сега са игнорирани отъ *офитсиална-та ни ист. наука)?!?
+ Въвъ всеки слутшай, твои-те непремерени и бихъ казалъ не обосновани изрази, като *цялата ипраштяла шайка* и т. н. , не те поставятъ въ добра светлина!


Редактирано от TlNlT на 28.08.08 17:09.



Тема добрата светлина!нови [re: TlNlT]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 17:15



Щото един център , една сила ви ръководи. Това обаче не е работещият обединяващият патриотизъм а поредния сепаратизъм в името на някаква " истина " и заговори срещу "светлината ".
И самият факт , че вие борците-просветители не сте единни е показател за моралните ви качества. Още Гоце Делчев го е казал ....................

.
И ако използвам терминологията на зороастризма(маздеизма)Айнхра Мейню създава множество имитации на творенията на Ахура-Мазда!



Тема Re: добрата светлина!нови [re: Einherjer-2]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 17:23



В отговор на:

Автор: Einherjer-2
Тема: Re: глупости!

Нищо не хващаш! Толкова ли е трудно да свършеш двете изречения в една мисъл...
Той, Зиези , дядо миню и цялтаа изпращяла шайка се правят на единсвени познвачи на истината. но не се усещат може би,че с тези си претенции за ужасно зависи от страстите си, от "любовта към истината" и омразата си.
=========================================================
В отговор на:

Автор: Einherjer-2
Тема: Re: добрата светлина!

Щото един център , една сила ви ръководи. Това обаче не е работещият обединяващият патриотизъм а поредния сепаратизъм в името на някаква " истина " и заговори срещу "светлината ".
И самият факт , че вие борците-просветители не сте единни е показател за моралните ви качества. Още Гоце Делчев го е казал .....................
И ако използвам терминологията на зороастризма(маздеизма)Айнхра Мейню създава множество имитации на творенията на Ахура-Мазда!
========================================================


+ За какъвъ *ТСЕНТЪРЪ* говоришъ, за каква сила?!? Надявамъ се за мене да е БОГА РА!!! За други-те не знамъ и не отговарАмъ!!!
+ До сега се колебаехъ да приема подзаглавие-то на НИКа ти, но сега съмъ уверенъ, тше Е така : СБЪРКАНЪ СИ!!!



+ За да ти го поднеса малко по-смилаемо - ОБЪРКАНЪ СИ!!!

Редактирано от TlNlT на 28.08.08 17:24.



Тема Re: добрата светлина!нови [re: TlNlT]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.08.08 17:25



пичове, аре спирайте безсмислените си пререкания, да не ви залича полемиката.





Тема Re: добрата светлина!нови [re: Einherjer-2]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 17:27



Искам само да добавя...

Всеки от нас носи в себе си единния огън, неизменен за цялата вселена.



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: TlNlT]  
Автор h92 ()
Публикувано28.08.08 17:35



Тоя филм не може да реанимира съсухрено и лишено от живот същество като тебе.Христос съществува защото Аз вярвам в него тъпунгер ненормален





Тема Re: добрата светлина на гладиуса!нови [re: Last Roman]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 17:42



+ Е те това е истина-та: Идва, коли реже и суши - ГЛАВИ?!?


+ ЪГЛЪРтше-то и той така, само тше отъ друга-та страна - што-то е полакъ!!!

+ За тебе разбрахъ, тше си руснакъ(призходъ) - верно ли е?
+ За дедо минджо, Ако да съмъ го виждАлъ един патъ, е тшистъ мангалъ(доста образованъ)!!!
+ За комитото(копитото) съмъ сигуренъ, тше е мелезъ между мангалка и тшиФутъ!
+ За себе си мога да кажа, тше сумъ смеска отъ 58 български РОДА, отъ тсела БОЛГ+АРИА, оти са ни записали смеска-та на 14 поколения(сино ми е 15-тото)!!!

+ Ай да са ВИ тшестити тсели-те проводнитси и полупроводнитси-те -Партийни Секретари, ЧК, НКВД, КГБ, ЦРУ, МОСАД, МИ 5 и 6 и вся остальная сволотшъ

Редактирано от TlNlT на 28.08.08 17:44.



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: h92]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 17:52



+ Ма вервай си, нешто да сумъ ти казАлъ?!?





Редактирано от TlNlT на 28.08.08 17:53.



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: TlNlT]  
Автор h125 ()
Публикувано28.08.08 17:58



Келеш с келеш неграмотен





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано28.08.08 18:36



Между другото чувал ли си онази история, че Бафомет бил някакъв код за София - божествената мъдрост. Поне при тамплиерите. Ако е вярно май ще се окаже, че на практика християнството е точно обратното на това, което би трябвало да бъде.



Тема Re: добрата светлина!нови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано28.08.08 18:37



Може би просто ние сме имитации на хора...





Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Cepaфим (по-як от колдун)
Публикувано28.08.08 19:02







Тема Re:нови [re: Cepaфим]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано28.08.08 19:06



Поне името ми да беше написал правилно. Извинявай, ама днес ми е прекалено тъжно да се занимавам с глупости.

Някой друг ден ще се включа - да не ти остане вдъхновението недооценено.



Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор h456 ()
Публикувано28.08.08 19:15



Да ти еба майката тъжна и всезнайковска курветино нескопосана и в гъза джиросана





Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 19:20



+ Погледни въ профили-те на трима, тшерима, които се появиха, за нула време и ште видишъ, тше това е единъ тшовекъ! Не му отговаряй!



+ Предполагамъ, тше като оспами тема-та, ште я затворятъ, зашто-то филма никакъ не му харесва!!!

Редактирано от TlNlT на 28.08.08 19:24.



Тема Re:Ей тшебекнови [re: TlNlT]  
Автор h121 ()
Публикувано28.08.08 19:22



Келеш с кележ неграмотен





Тема Re: добрата светлина!нови [re: Last Roman]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 21:17



безсмислените
благодаря за оказа ми чест и комплимент!



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 21:41



Да бе има готини хора но те са единици и разединени


Да идват интересни времена децата се раждат феноменални , но паралелно с това текът процеси които за кратко време биха заличили света
Примерно незнам колко от вас съзнават но ние сме на прага на трета световна война Разбира се от време на време се случват такива неща, но още не е имало такава с атомни уръжия, биологични и всякакви други технологични постижения които бързо ще сложат край на безмисленото ни съществуване
Да не говорим че могат да разклатят екологичното равновесие до там, че да се наложи живота да почне от начало.

Но това е едната страна на медала другата е това в което се превръща масата
и всъщност въпроса беше в това за еволюцията и безполовоста
Аз като гледам съвремения човек и се сещам за червеи ако познаеш защо си мисля, така някой слънчев ден бих те черпил бира
То си има еволюция но тече и обратния процес дяволюция
Част от хората наистина са червеи



Тема Re: добрата светлина на гладиуса!нови [re: TlNlT]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 21:49



тше, пше, сше..
оххх
Аз съм "смес" от Балканджии и Хърцои.
Забележи не казвам БЪЛГАРИ за да не се обременявам с негативите на мангалите , които се пишат на българи.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 21:51



Тоя символ не е измислица и досега си е много важен в масонерията



Безполовото същество с тяло на човек но с животински мисли, да хапне, да ебне
Това е масонския идеял да има похотливи говеда с ниски страсти
На това се крепи сатанизма

Тамплиерите са първите масони създадени от ордена на Сион еврейската гупировка наследници на давидовия род
Те са били създадени да им служат но явно запознавайки се с тайните им решават че ще играят самостоятелно
За това и Тамплиерите са предадени във франция за това и бягат в англия, за това и до днес най масонските държави са Англия и САЩ
Историята на тези събития е низ от взаимносвързаности и макар една голяма част от тях да са задкулисни мистерии има много изкарано наяве

Ей на четейки светата кръв и светия грал можеш да се убедиш че идеята за обединена европа не е от вчера и в тоя си вид абсолютно отговаря на масонския идеял
Познавайки историята можеш да предвидиш и бъдещето
Предсказанията на Нострадамус са планове които се сбъдват



Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 21:56



Бафомет може и да си е просто някакво измислено име


А защо пък не и сбъркана транскрипция на БААЛ или баал нещо си

Някой от сатанинските обичаи при масоните доста напомнят за този култ
Този древен семитски култ който е бил характерен и за евреите преди случката с египет
А знае ли човек това може да си е бил винаги истинския задкулисен юдаизъм



Тема Re: добрата светлина!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 21:59



абе ... аз не чувсtвам това, чувствам че съм сбъркан но все пак съм made in GODland





Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: h92]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 22:01



Те и шизофрениците си вярват в разни неща и за тях те си съществуват





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано29.08.08 05:51



- към края пише точно за Бафомет и т.н.



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 09:03



Ами идеята за обединена Европа я има заложена още в стария завет на библията. Пророчеството на Даниил за сънят на Навуходоносор - както някой тук беше отбелязал за колосът с глинените крака - да де ама това се отнася по-скоро за историята. Всъщност ако преразгледаш този пасаж и сравниш историята ще видиш, че точно така се случва. Интересното е, че вярващите християни тълкуват нататък за пришествието на Господ и разни апокалипшитс... но за да съм ясна ще копна направо текста:

Главата на този образ е била от чисто злато, гърдите и мишците му - от сребро, коремът и бедрата му - от мед,
краката му - от желязо, ходилата му - отчасти от желязо, а отчасти от кал.
Ти си гледал, докато се е отсякъл камък, не с ръце, който е ударил образа в ходилата му, които са били от желязо и кал, и ги е строшил.
Тогава желязото, калта, медта, среброто и златото са се строшили изведнъж и са станали като прах по хармана лете; вятърът ги е отнесъл и за тях не се е намерило никакво място. А камъкът, който ударил образа, е станал голяма планина и е изпълнил целия свят.
Това е сънят; и ще кажем пред царя значението му...........

Та - Златната глава, това е Вавилонската империя - от 605 до 539 г. пр.Хр. В своята "История" Херодот пише, че много злато е било употребено за украсяването на Вавилон.
Сребърните гърди: Кир Персийски, който в 539 г. пр.Хр. превзема Вавилон и основава Мидо-Персийската империя. Най-известният неин владетел бил Ксеркс.
Медта: Към края на четвъртия век пр.Хр. се издига Гръцката империя с император Александър Македонски. Той в три битки, последната от които при Арабела, 331 г. пр.Хр. разгромява Дарий III и със светкавична бързина основава нова империя от Македония до Индия. Умира в 323 г. пр.Хр. и империята му се разделя на 4 части, а Македония през 148 г. пр.Хр. става Римска провинция.
Желязото, това е желязната Римска империя. Към 200-та г. пр.Хр., като побеждава своя противник - Картаген, Римската държава се разпростира от Британия до река Ефрат. Тя има най-дълъг живот.
След желязната Римска империя идват "пръстите" - символът на разделена Европа: франките (Наполеон), Пруското, Английското и Австроунгарското кралство са силни като желязото, другите са слаби като калта. Въпреки всичко, те остават разделени. Напразни остават усилията на Карл Велики, Лудвиг XIV,кайзер Вилхелм и Наполеон да възстановят Европейската империя.


А сега остава да чекаме камика дет ша са лъзне от небесата





Тема Re: добрата светлина!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано29.08.08 09:20



проявления на танцуващия като огън Брахман, който във всеки момент играе роля във всеки от нас и във всяко нещо - живо или неживо...




Редактирано от Roxy на 29.08.08 09:25.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 09:55



За тоя колос не съм много сигурен какво символизира


Обаче евреите и масоните определено си имат планове представени като пророчества които следват



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 09:56



Ами аз веднага свързах червеите с един филм...



"Sitting in a bunker here behind my wall
Waiting for the worms to come.
In perfect isolation here behind my wall
Waiting for the worms to come.
..."



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:01



Кой филм


Е да не губим време червия е двуполов а в нервната му система освен няколко инстинкта друго няма
Да не говорим че те са се в калта

Напомня ми на нещо провокирано от идеята за Бафомет типичния консуматор



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 10:01



Е добре де, така е. Но интересното е че тоя колос е много преди масоните все пак...
както и да е - да не чепкаме вуна с глупости.





Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: TlNlT]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано29.08.08 10:03



+ Зашто поне единъ не попита :
+ 1. А зашто ние се *(ХОРосваме)* - хорра-та това, хорра-та онова?!?
+ 2. Какъ така БОЛГ+АРИЙСКИ-те Владетели са се стшитали за преки наследнитси на ХОР Победителъ(ХОР+БАТ), та тшакъ даже и ЕДНА отъ титли-те имъ е - ХОР+БАТ?!?
+ 3. Какъ така се стшитатъ и наследнитси и на х(ОР+ПЕЙ) и този пеештъ ХОР го иматъ за единъ и сушти сосъ ХОР+БАТ?!?
+ 4. Какъ така се иматъ и за велики МАГЕСТНИТСИ, та се титулуватъ и БО+ЯН?!?
+ 5. Какъ така се иматъ и за велики СУДИИ, та се титулуватъ и КУРТ?!?
+ 6. Какъ така се иматъ и за велики военатшалнитси, та се титулуватъ и КУБ+РАТ?!?
===================================================
+ И да обобштимъ(иасъ): ПЕТ ТИТли ::
+ 1. ХОР+БАТ
+ 2. ХОР+ПЕЙ
+ 3. КУБ+РАТ
+ 4. БО+ЯН
+ 5. КУРТ
=====================================================
+ Ей+ГИ+ПЕТ!!! ПЕТ ПРЪСТА! ПЕТ КРАЙНИТСИ(глава, две руки и два крака)! ПЕТ СЕТива!
+ СЕТ+емъ тсвета на ВИДИМИО Спекторъ( БЕЛо, Виолетъ, Синъ, ЗЕЛ+ЕНъ, Ж(о)улт, ОР+анжъ, ТШЕР+ВЕНъ!!!
+ И така, отъ горе на доле : БЕЛО, ЗЕЛЕНО и ТСЪРВЕНО!!!
+ И какво излиза, май ште излезе правъ о бозе потшвшио академикъ Лихатшовъ, определяйки БОЛГ+АРИА за държава на ДУХА?!?
+ ЕДИНСТВЕНА-ТА ДЪРЖАВА, КОЯ-ТО Е БИЛА ВОВЪ ВЕ+РА-та!!!
======================================================


Редактирано от TlNlT на 29.08.08 11:14.



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 10:04



Много натуралистично - хареса ми сравнението. Аз пък се сетих за Стената на Флойд

колко съм тъпа.
Охлювът също е двуполов...



Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: TlNlT]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:10



Абе да ти кажа честно теориите ви, ми са ясни


И май не само на мене така че едва ли някой би те питал нещо
На тебе ти трябва малко да слезеш от облаците



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: БoянlYl]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано29.08.08 10:11



+ Ти да не го подкрепяшъ въ простотиите?!?


+ Не бихъ казалъ, тше си говоришъ самъ, зашто-то немамъ доказателства!!!



Редактирано от TlNlT на 29.08.08 10:11.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:14



Охльовът и повечето мекотели също


Аз за това си мисля че тая двуполовост не е духовна еволюция както я определи в началото



Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: БoянlYl]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано29.08.08 10:15



В отговор на:

Автор: БoянlYl
Тема: Re: ООоо да, а вопроси нема?!?

Абе да ти кажа честно теориите ви, ми са ясни
И май не само на мене така че едва ли някой би те питал нещо
На тебе ти трябва малко да слезеш от облаците

=======================================================

+ Само зашто *(теориите ВИ)*?!? Както виждашъ Теория-та е само моя и доказателства-та сушто?!?
+ Бихъ те попиталъ оште: ФОМЕНКО зашто написа *(АРИЙСКАЯ ИМПЕРИЯ)*?!?

+ И тази Държава на ДУХА(СТАРА ВЕЛИКА БОЛГ+АРИА) суштествува преди да се преселятъ въ нея(въ тогавашна Хазария), тшиФути-те, изгонени отъ Персия, зашто-то правили тамъ при Кавадъ 1 - имуштество-то и жени-те обшти, сиретшъ първитшенъ комунизъмъ!?!



Редактирано от TlNlT на 29.08.08 10:44.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:20



Защо да е преди масоните


Да преди масоните като масони но не е преди тайните общества и онова което е направило от един степен народ най големите задкулисни интриганти
В същност масоните претендират че началото им започва със построяването на храма от Херам и Соломон, но някой от идеите им са още от времето на соломон.

В същност трудно е да се проследят тайните общества толкова назад, но още тогава го е имало синедриона и може би някакъв елит наричан Назареи



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 10:25



Ами имах друго предвид... не исках да правя тема по биология на двуполовите видове, честно!
В Езичеството не е ли залегнала идеята за мъжа и жената - както и в други религии - Ин и Ян (мъжкото Ин и женското Ян), Изида и Озирис и т.н. за равенството при боговете ...
От друга страна пък Рьорих например пише, че преди хората да станат материя - в "Седемте велики тайни на космоса" - че са били по-скоро нематериални и двуполови ... дали не идва време, когато започва обратния процес? Не мисля, но смятам, че ще има затваряне на цикъла. Поздрави.



Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: TlNlT]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:29



Ти ли си хорбат


Всички в тоя клуб си имат мнение за теориите на Хорбат, може даже да потърсиш в архивите
А пък ако си му сподвижник ок, не пишеш по различно

Не го познавам фоменко



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 10:35



Да - прав си - още тогава е имало секти и сектички както и днес.
Масоните ме дразнят с тази си мания за корени идващи едва ли не от първия човек - нещата са много по-прости сигурно, но цялата тая тайнственост е много глупава според мен. Кой знае.
Исус Назарянина - той е бил в някаква си секта тогава, защото по неговото време град Назарет не е съществувал под това име.
Пък той бил зилот....



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:37



Ами езичеството няма писано учение


Разбира се митологията показва какво е отношението към мъжа и жената Но не показва какво трябва да е отношението към хората със сексуални смущения

Рьорих и разни други от тоя тип като блаватска също са под влияние на масонски идеи
Не казвам че са били такива но сигурно са чели това онова

Няма безполови или двуполови същество в ариската митология такива има у семитите Това навярно е свързано с някой неща от ранната им история



Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано29.08.08 10:39



Хорбат е, той е и тупанар и т.н.



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 10:42



Тъй като не съм запозната с арийската митология, нека да прочета нещо и тогава ще мога да коментирам... нямам принципи когато не знам нещо и да изказвам мнение за него, ок?
Рьорих и Блаватска нямат нищо общо с масонството, по-скоро с източната философия.





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:45



Историята им едва ли започва от първия човек, но със сигурност започва от моисеи


Тая тайнственост ама хич не е глупава защото си правят каквото си искат
Колко народ е изпищял от тях от моисей до наши дни

За назареи се говори още в мита за Самсон, който също бил назарей
Ходил е с дълга коса както изобразяват Исус, странно защо обаче савел твърди че за един мъж било срамно да е дългокос
Не не странно новия завет не е писан от сподвижници на Исус



Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: БoянlYl]  
Автор XOPЪ БATЪ/XOPЪ BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано29.08.08 10:48



+ ТИНИТ и ХОР+БАТ!!
+ Не познавашъ Фоменко, Олегъ Шафаревитшъ, Михаилъ Посновъ(не си тшелъ ништо отъ техъ)!?!



Редактирано от XOPЪ БATЪ/XOPЪ BATЪ на 29.08.08 10:52.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 10:48



Пряко не

Или по скоро спорно
Но още тогава в русия прониква масонерията така че изобщо не е изключено да са запознати
Къде в източните митологии има двуполови



Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: Kossoman]  
Автор XOPЪ БATЪ/XOPЪ BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано29.08.08 10:49



+ Тупанаръ е некаковъ другъ?!? Не го познавамъ!!!



Редактирано от XOPЪ БATЪ/XOPЪ BATЪ на 29.08.08 10:49.



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 11:09



всъщност няма.

обаче (да не падна и аз по гръб - сакън) нали Ин и Ян е женска и мъжка енергия???
Ин е женската, Ян е мъжката. Това си е направо двуполовост...



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.08.08 11:12



Ами не е двуполовост просто са двете страни на едно цяло


Както казват във хиндуизма "в танца на Шива и Шакти се ражда вселената", това ин и ян не е по различно

Само при евреите света се ражда от безполовия йехова



Тема Re: Това е и електритшество-то(- и +)нови [re: БoянlYl]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано29.08.08 11:16





+ И електромагнетизма!!!

Редактирано от TlNlT на 29.08.08 11:33.



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 11:17



ХАХАХАХА - ТОВА ЗА БЕЗПОЛОВИЯ ЙЕХОВА ми хареса!!!

За двете страни на цялото имах предвидност - явно говорим едно и също нещо, но аз кат не мога да се изразявам, така е.





Тема Re: Това е и електритшество-то(- и +)нови [re: TlNlT]  
Автор Elpharan ()
Публикувано29.08.08 11:19



Ами да - човекът защо да е по-различен от природните закони? И всички видове физически и химични плюс-минусови закони... също.





Тема Re: Това е и електритшество-то(- и +)нови [re: Elpharan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано29.08.08 11:32



+ Отъ тамъ требе да се потшне - казахъ!!!



Редактирано от TlNlT на 29.08.08 11:32.



Тема Re: добрата светлина!нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано29.08.08 16:45



В най-оптимистичния вариант - да.





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор katiysha (the wild rose)
Публикувано30.08.08 10:41



Защото ме съмнява, че човечеството ще живее в хармония с природата. Може би наистина всичко трябва да започне на чисто, отначало, хората да са други. Защото наред с цялата еволюция на човеците, те деградират. Мисля, че повечето от тях имат други приоритети - свободата за тях се измерва в друго. Погледни накъде е тръгнало човечеството. Религии, богове - това ще са само средства за постигане на други цели. За някои те са наистина важни, но не смятам, че ще победят над всичко друго. Боян може би е прав - планетата трябва да се очисти и кръгът отново да се завърти. Нещата според мен, не вървят към нищо добро до момента.



Тема Re:нови [re: katiysha]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано30.08.08 16:54



Да, подкрепям, хората просто са толкова деградирали, че не могат да бъдат оправени, по-добре на тая планета да има нещо ново наистина. То затова във вселената, както и на нашата планета, се случват такива големи катаклизими от време на време - за да се изчисти природата от ненужните вече неща. Такъв катаклизъм ще сполети и човешката раса и всички ще умрат - независимо дали ни харесва или не. Той вече е започнал, де, въпрос на време е да стане неудържим за хората.



Тема Re: абе няма гаранция всъщност...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано30.08.08 17:53



понякога точно тези катаклизми са въпрос на случайност - динозаврите са съществували дълго време на планетата, докато злополучният й сблъсък с комета е затрил повечето от тях доста бързо. та и във Вселената няма гаранция - може някоя голяма буца, сляпо летяща по силата на физичните закони и теорията на вероятностите, да затрие някъде на незнайна далечна планета организми с потенциал в началото на еволюцията им, а да остави другаде непокътнати "извънземни говеда", грубо казано.
екологичните катастрофи и военните конфликти са съвсем друго нещо, естествено...


Редактирано от Roxy на 30.08.08 17:54.



Тема Re: абе няма гаранция всъщност...нови [re: Roxy]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано30.08.08 19:51



Но от друга страна нали знаеш, че организмите с "потенциал" да еволюират, по-низшите организми, са по-издържливи. По времето на динозаврите е имало бозайници, малки, дребни, вредни, незабележими, оцелели след големия сблъсък и виж ги сега

. Много "камънаци" летят из вселената, все някога може да ударят. А екологичните катастрофи - те са следствие на човешката глупост, което от своя страна доказва, че не сме чак толкова велик вид. Но съм на мнение, че със или без намесата на хората, глобалното затопляне ще се случи. Ние просто го подпомагаме. На Земята ледниковите епохи се редуват с по-топли периоди без да бъдат подпомагани от някакъв вид. Никой не е замърсявал въздуха, че да свърши Ледниковата епоха :)



Тема Re: абе няма гаранция всъщност...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано30.08.08 20:43



Мисля, че има нещо общо между организмите с потенциал да евоюлират - за тях условията никога не са перфектни.





Тема Re: абе няма гаранция всъщност...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано30.08.08 20:47



God damn right!






Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: БoянlYl]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано31.08.08 19:55







Тема Re:нови [re: katiysha]  
Автор Elpharan ()
Публикувано01.09.08 09:02



Може би наистина всичко трябва да започне на чисто, отначало, хората да са други.

Така ще е най-вероятно. Но исках да кажа, че докщато сме затворени в материални тела, няма да можем да еволюираме напълно, точно защото тази материя ни пречи и точно тя ни кара да деградираме. Когато дойде време най-вероятно ще се променят нещата. Но аз съм оптимист. Мисля, че скоро - съвсем скоро ще има едно ама много яко прочистване, ще се затрием в този си вид и ще придобием друг. Поне във всички религии го има къде казано направо, къде загатнато...

Човек ако живее в хармония със себе си преди всичко, ще се научи да живее и в хармония с околния свят.



Тема ей.....нови [re: Elpharan]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано01.09.08 10:52



как бързо се примирихте хахах


Всъщност не ви вярвам. Надява те се точно вие да оцелеете, и точно вие да се въплътите в нови тела. щото сте почти божествени и обичате себе си въпреки явните си недъзи сте по-добри от всики други и в крайна сметка живота продължава.....



Тема Re: ей.....нови [re: Einherjer-2]  
Автор Elpharan ()
Публикувано01.09.08 11:02



Ти па!
Въобще не се надявам!
Да се надяват вярващите за себе си - нали непрекъснато говорят точно това - да се променят, за да се спасят. Оптимист съм по отношение на развитието на нещата не в това Аз какво ще стана, а по принцип. Не ми пука особено за кога и как, а по-скоро искам да не мисля за това. Защото наистина обичам себе си с всичките ми прекрасности и недъзи. И ми е гот. Просто осъзнавам, че има нещо повече, и че няма нещата да останат такива каквито са - приемам ги да - какво - лошо ли е да знаеш, че примерно ще станат някакви страхотии и да не те е страх от това?
Може да ти се стори, че си противореча. Сложно е да ти обяснявам, защото нали съм ТЪПА ЖЕНСКА, щото не мога да проумея и свържа две и две - така че не търси логика. Приятен понеделник


...Пък друго си е да си седне човек с ракийка и салатка след уморителен ден ... а след края на света такива удоволствия май няма да ни се полагат...



Тема Re: ООоо да, а вопроси нема?!?нови [re: TlNlT]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано06.09.08 10:40







Тема Re: ей.....нови [re: Einherjer-2]  
Автор XOPЪ БATЪ/XOPЪ BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано09.09.08 21:47



+ Я тшетете повеке, преди да приказва-те!








Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Kaлoмaин]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано13.09.08 22:22



+ Пресити ли се отъ *такива* филми?!





Редактирано от TlNlT на 13.09.08 22:23.



Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано29.09.08 22:02







Тема Re:нови [re: Last Roman]  
Автор kawan ()
Публикувано01.10.08 05:18



Разликата е в основните принципи, на които се гради една религия и/или идеология. За религията това са духовни и морални принципи. А идеологията е по-общо понятие и една идеология може да бъде както религиозна, така и политическа, икономическа и т.н.





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор kawan ()
Публикувано01.10.08 05:35



В основата на всяка религия са заложени духовни и морални принципи. За разлика от една политическа идеология например, където има политически, социални, икономически и други принципи и интереси. Християнството е мутирало до днешния си вид благодарение на намесата на не-религиозни фактори. Затова е много удобно средство за манипулиране.





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор XOPЪ БATЪ/XOPЪ BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано19.10.08 19:31



+ Да!







Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано02.11.08 15:06







Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор TAPlRO (непознат)
Публикувано22.11.08 19:14



Колко (малко по-добро)?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.