Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано28.08.08 11:50



+ Познание-то носи само петшалъ!!! Така тше си абсолютно достоверна като казвашъ :

Тема Re: [re: БoянlYl]
Автор Elpharan ()
Публикувано 28.08.08 11:18



нищо се не знае...
Всъщност след като прочетох темите в клуба за езичеството, и др. Та езичеството в един мъжки свят е невъзможно и немислимо, нито пък в едно матриархално общество. Не съм феминистка в никаков случай - просто разсъждавам. Вярата в природата и силата на земята и енергиите в езичеството са въздигали жената в богиня - жената майка и т.н, наред с мъжа - бог, който е неотлъчно до нея. Просто мъжът и жената са били равнопоставени не са били разделяни - били са едно цяло - всеки си е имал собствените задължения и си е гледал работата както требе. Когато се появява християнството - исляма - и юдаизма ако щете - нещата стават силно поляризирани - зависи какви комплекси са избивали. Не става въпрос за жените, които се мислят за по-бетер и от мъжете.
Просто в езичеството мъжът и жената са си имали точно определени места за обожествяване... Това мисля аз. Демек - всяка жаба да си знае гьола.
А относно филма - тия работи като ги знаем какво от това. Хубаво - няма да ходя да обядвам в Макдоналдс (както не сме и стъпили - децата ми също не стъпват там - не само Макдоналдс разбира се...), няма да поддържаме банките - но за съжаление сме поставени в такива условия - колкото е възможно мисля, че човек може да се съпротивлява някак си, но все пак е много малко това, което може да направи. И то да бъде в моралните и етически, както и законови норми. Защото и аз се радвах на един стар апокриф - наречен "готварска книга", в която има съвети за това как да бойкотираш разни институции и други брутални готварски рецепти, но май неприложими се оказаха. "Духът на времето" е за хора, които тепърва навлизат в много неща и си задават въпроси (и слава Богу, че има още такива) защо системата работи като добре смазана машина. Доста отдавна мен не ме вълнуват подобности, гледам от интерес такива филмчета и чета такива книжки, усмихвам се на откриването на топлата вода и това е. Оставям възхитата и въздишките на тези, които тепърва опознават света. Това е мили хора - приятен ден на всички!


=======================================================
+ Мене спетсиално ме интересува тшастъ първа, зашто-то има релатсии съ мои открития въ ТОЛКуване-то, на известни нешта отъ БОЛГ+АРИЙска-та ИСТО+ОРИА!!! Ако желаешъ протшети :



Редактирано от TlNlT на 28.08.08 12:00.



Тема Re:нови [re: TlNlT]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 12:02



Мдаам - ЗАТОВА - Весели се, младежо, в младостта си
и нека те радва сърцето ти в дните на младостта ти,
и ходи по пътищата на сърцето си
и според каквото гледат очите тИ


Ще прочета това което ми прати.

Защо пишеш така странно?

Редактирано от Elpharan на 28.08.08 12:08.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 12:33



Тоя свят не е нито мъжки нито женски по скоро хемафродитски





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 13:14



Така си е - направо хермафродитско-безполов, щот жените вече не щат и да раждат деца - кат станат на по 40 години се сещат, и тогава почват едни притеснения...
Казвам го защото наблюдавам около мен сумай ти народ във възраст 20-40 - напоследък забелязвам жените да се държат като мъже, а мъже има които се държат като жени - нямам нищо против хората с различна ориентация, напротив но...

това да не би да е някакъв вид духовно-полова промяна.

Редактирано от Elpharan на 28.08.08 13:20.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано28.08.08 13:32



Защо пишеш така странно?
Прави се на интересен или е луд=фанатик.
За мен обаче говори за някава фанатична омраза към руснаците и "руските букви" : Ч, Ц и още някои други.
Аз мисля:
РУСОФИЛИЯТА И РУСОФОБИЯТА са тумори, които трявба да се изрежат, а заедно с тях и цялата пасмина пледираща за "истина" но попадаща в горните две категории.



Тема Ние сме европейцинови [re: Einherjer-2]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано28.08.08 13:52



Русофилията е за слабохарактерни подли смотаняци, които имат нуждата от подкрепата на големия брат(мечка, и т.н.)
Русофобите са същите само, че братът е различен.

За да съм в тон с темата, да попитам:
А ако руснаците и американците заедно измислиха конфликта в Грузия, и сами си го разширяват, защото и САЩ и Русия имат болезнена нужда от нова студена война? Защото само тогава Русия и САЩ могат да имат някакво значение за останалия свят?



Тема Re:нови [re: Einherjer-2]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 13:52



всеки има право да си каже мнението нали?!



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 13:56



Да промяна е, но по скоро бездуховна


Щом си чела Никола Николов можеш да събереш 2+2 особено ако си чела и още един куп неща а ти явно си чела достатъчно

Безполовото е свързано точно с някой определени образи в Сатанизма ако си виждала рисунки на бафомет
Хермафродитно същество с животинска глава, тоест нещо объркано с животински нагон това е човека на "Бъдещето"



Тема Re: Ние сме европейцинови [re: Darth†Vader™]  
Автор Elpharan ()
Публикувано28.08.08 13:57



...А междувременно двумилиарден Китай например завзема цялото световно производство...
Докато Русия-САЩ-Европа се боричкат, неусетно ще станем зависими от дръпнатите очи. Тогава ми е интересно какво ще говорим.

Все пак два милиарда китайци са си една трета от земното население...



Редактирано от Elpharan на 28.08.08 13:59.



Тема Re: Ние сме европейцинови [re: Darth†Vader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.08.08 13:59



Е аз съм русофил поне в този случай



Тоя път войната няма да е студена
Просто това ще е поредната война преди унищожението на свободния свят
За съжаление този път за мен русия е на стрната на свободния свят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.