Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: Elpharan]  
Автор katiysha (the wild rose)
Публикувано27.08.08 10:54



Светата кръв" си има продължение. Книгите са няколко - имаше някаква за Мария Магдалена, отделна май за Тамплиерите и т.н. Поредица е.

Редактирано от katiysha на 27.08.08 10:54.



Тема Re: ООоо да - тшстъ - 2 :нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано27.08.08 11:10







Тема Re:нови [re: kawan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 12:23



Религията е идеология само че в нея има богове


А пък и каква е разликата между култа към исус и култа към сталин

Точно тези религии са си идеологии от самото начало си възникват с политически цели За това и са толкова мръсни и противни

Живи религии има днес при индиянците, има и големи учения като будизъм и даоизъм те никога не са били налагани с кръв
Не са и претендирали за нещо като единствен възможен избор
Индуизма също е огромна религия от древноста но и там няма да видиш такива неща

Да съгласен съм с теб религията не е виновна филмчето е писано от някой промит мозък за който явно няма други религии освен тези които ни натрапват от векове
Нормално теза-антитеза= синтеза по тая формула се работи от векове за това и религиите юдаизъм, ислям и християнство ги изброих с кумонизма, макар че пропуснахме капитализма култа към парите



Тема Re: ZEITGEIST - THE MOVIEнови [re: katiysha]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 14:26



Да, на тези автори поредицата е "Светата кръв и свещения граал" на М.Бейджънт, Р. Лий и Х.Линкълн, "Орденът на тамплиерите и масонската ложа", "Свитъците на Исус", "Ръкописите от мъртво море", "Месианското наследство"... ами има.
На мен лично "Орденът..." ми беше скучна. Повече ми допадна "Прозрението на тамплиерите. Тайните пазители на истината за Христос".
А ти сигурно говориш за "Евангелие от Мария Магдалина"...
книги кооолкото ти душата пожелае.





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 14:31



Извини ме, но в Индуизма има страшно много течения и различни философии.
И кОмУнизма като идея може да не е толкоз страшен, както всяка вяра - стане ли религия и ела да гледаш сеир. Появят ли се фанатици в която и да било религия и се стига до кръв. При будизма няма насилие, просто защото самата вяра е запазена с ненасилие. Виж християнството и исляма.





Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 15:01



Извини ме, но в Индуизма има страшно много течения и различни философии.

Така е


А това прави ли индуизма агресивно натраплива идеология подчиняваща масите
Или тези учения наистина имат за цел в основата си да търсят някакво духовно освобождение, защото май в това ни беше въпроса а не до колко е единен индуизма

Комунизма си е точно като повечето юдейски учения една агресивна идеология в която свободата, равенството и братството са основния мит

Будизма и даоизма са чисти религии както и много други унищожени от дъщерните фирми на юдаизма
Юдаизма има една основна религиозна идея Израел(богоборство)



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 15:25



Юдаизмът също е агресивна религия.
Исках да кажа, че като идеи нещата са едни, минат ли през призмите на различни хора изведнъж хоп и стават други. А когато се и приложат- вече нищо не е същото.
И на мен не ми харесват религиите като такива. Независимо какви са. Сложиш ли едно нещо в рамки и то е до там. Това си е мое лично мнение. Нито защитавам християнството, нито комунизма, нито юдаизма, или пък мюсюлманството - за будизма вече може да се говори много, но това не е темата тук, може би първо трябва да уточним какво точно означава Езичеството ...
ама за филма и новия световен ред е темата май-май...аз се отплеснах.

Редактирано от Elpharan на 27.08.08 15:29.



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.08.08 15:31



Езичеството доста сме го чепкали какво е


Чепкали сме и какво за нас е езичеството
Лошото е че като идея езичеството в България може да си остане само мит



Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Elpharan ()
Публикувано27.08.08 15:36



Е ок, не съм прочела чепканото

.
Не мисля, че ще си остане мит, но и човешките жертвоприношения няма да дойдат отново на мода...



Тема Re:нови [re: Elpharan]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 15:36



Той Боян няма да ти пусне линка, затова аз ще го направя: във всички тези около 400 постинга се чудим какво е езичество.











Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.