Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема F1  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано22.08.08 19:25



тук има запознати хора - можете ли да ми посочите някакви антропологични проучвания на българското население? нали се сещате - дали сме траки, българи, славяни или не знам какви още.

много ще съм благодарен!



Тема Re: F1нови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано22.08.08 19:44



Ами защо не надникнеш при историците - там такива диспути водеха на тази тема, че направо свят ми се зави.

Май дори и в "Генетика" бяха пуснали информация.

Всъщност май не говореха за антропологични, а за някакъв генен тест, който определя дали населението на дадена страна е претърпявало големи миграции през последните няколко хиляди години. И ние май се оказахме доста заседнали.

Рових, но не мога да я открия тази тема. Ето ти нещо друго:





Тема Re: F1нови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано22.08.08 21:44



Антропологичния тест е само за расова принадлежност а те всичките определено са си били от една раса



За ДНК тест се пуснаха разни слухове но на практика много малко хора са си позволили да им го направят
Проблема е че теста проследява само майчината линия, майката на майката на майката та чак до камената ера
Така че за нещо цялостно и дума неможе да става въпрос



Тема Re: F1нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано22.08.08 21:48



абе имаше изследвания с проценти средиземноморски, славянски и т.н. черти. излизахме 50% траки. то между хората в една раса си има разлики и някои черти се срещат по-често при някои народи.



Тема Re: F1нови [re: xenox]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано22.08.08 22:09



чудно к'ъв ти е еталона.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: F1нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано22.08.08 22:55



Не имаше статия но без основа


Просто някой си измисли даните
На теб да са ти вземали кръв за генетични изследвания защото аз не познавам такива хора
А ако решиш сам да си ги правиш ще ти излезе доста солено, защото в България няма подобни лаборатории които да ти анализират подробно ДНК Това са частни инициятиви бях попаднал на такъв сайт в който хората сами си бяха плащали тестовете, но от 10 души и тест който е само по майчина линия трудно ще направиш някакви заключения

Антропологично прабългарите са били европеиди и то доста високи за времето си
Но това нищо незначи обикновено ръста се определя от храната от заниманията на човека, спорта също формира структора а в ония времена това си е било свързано с начин на живот воюване и бля, бля
Е намирани са и черепи на монголиди дясната ръка на борис ичиргубоила май беше някакъв такъв
Но като цяло това са хора от европеидната раса



Тема Re: F1нови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано22.08.08 23:12



Ичиргубоила Мостич е толкова монголоид колкото и аз. Тва с "въстановката "на черепа му е чиста проба поръчков фалишификат.
Има , разбира с е , монголоиди в съвременна България и те са т. нар, татари.



Тема Re: F1нови [re: мapдyk]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано22.08.08 23:13



самият той. като изявен гагаузин от Варненско се смята за прабългарин, демек най-истински българин.
анадъму!





Тема Re: F1нови [re: Einherjer-2]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано22.08.08 23:27



половината ми род са преселници от тракия, а едната баба е от Видинско. познай за какъв се смятам...



Тема Re: F1нови [re: xenox]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано22.08.08 23:34



познай за какъв се смятам-за грък от тракия с влашка жилка. хахахах


разбира тва е в кръга на шегата.................




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.