Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Питаненови  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.07.08 16:57



А какво всъщност представлява езичеството, езичници такива?



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано14.07.08 17:05



Не си първият, който поставя този въпрос -

- има си и линкове към сайтове с определения, но най-вече нашата представа за езичеството - т.е. как ние се самоопределяме.



Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано14.07.08 18:04



Езическите религии са много


Общото между тях е, че това са политеистични -примотеистични или анимистични религи които често са с пантеистичен характер те нямат създател както е с даоизма, будизма, зороастризма, християнството, исляма дановизма или други учения. Като цяло тези религии са и етнически, разпространенията им са предимно локални сред сходни езиково и расови групи.

От тук на сетне Езичеството е индивидуалност според цивилизацията към която принадлежиш

И понеже има разлика между нас и индиянците в джунглите на амазонка където все още хората живеят в свят непокътнат от цивилизацията има и разлика във възприятитета на древните и съвремени хора.
Някога хората са живели в един наполовина митологичен свят и за тях боговете и таласъмите са жива реалност. За мен като езичник днес боговете и природните духове са наполовина метафора изградена от нашата психика за да удохотвори природата.
Все пак между нас и мъртвата природа на квантово ниво разлика няма всичко е изградено от една и съща материя. Това което ни прави живи и ни отличава от така наречената мъртва природа е, че си мислим че притежаваме разум и душевност. Но представата ни за разумност е следването на някаква логика, уменията ни да действаме адекватно на ситуации и да се самообучаваме.
В крайна сметка кое от тези неща е чуждо на природата ние сме продукт на една саморазвиваща се вселена основана изцяло на закономерности



Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор katiysha (царица)
Публикувано14.07.08 18:52



А за тебе ?

Или все още не можеш да се самоопределиш?



Езичеството е свобода !



Тема Re: Питаненови [re: katiysha]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.07.08 20:20



Ми не мога. Някак си обаче не съм загубил надежда да си намеря другарчета - дето някои им викат "братя по вяра".


Опитвам се да разбера за тоз клуб ли съм, или не съм.

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Питаненови [re: БoянlYl]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.07.08 20:22



Не си прав, бе пич! Аз не живея в наполовина митологичен свят, обаче до нас живее един таласъм. Като жива реалност.


А някои хора успяват да се уредят да живеят до богове (точно те не ме вълнуват твърде, но виж богините...).

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор katiysha (царица)
Публикувано14.07.08 20:49



Мхм....ти отдавна се опитваш да го разбереш.
Разбирам те отлично - нещо като негър сред бели?...... :)
Имаш си религия, но просто не й намираш име. Понякога човек не попада в никакви "категории", така да речем. Това не означава, че наоколо ти няма такива като теб.

Кажи, в какво вярваш!? Най-простия, банален въпрос ти задавам.....



Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.07.08 20:53



обаче до нас живее един таласъм
тъщата, а?





Тема Критерии!нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано14.07.08 20:56



Мисля, че си прав! Трябва да изработим тест - кой става за езичник и кой не.



Аз предполагам, че езичниците трябва да разполагат със следните качества:
1. Уважение към живота във всичките му форми.
2. Чувство за хумор.
3. Любопитство.
4. Признаване на правото на всеки да си има собствена позиция, особено когато не съвпада с нашата - тогава общата картина се обогатява, а не се догматизира.


Нищо друго не се сещам в момента.



Тема Re: Питаненови [re: katiysha]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.07.08 21:37



Уцели ми най-големия проблем. Ей от тука ми идват ядовете.
Ще го кажа така: предпочитам да знам, а не да вярвам.

... tota creatura
revertis a ssa natura.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.