Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Vencci *]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано16.07.08 18:18



Вечни богове няма. Както и добри хора - всеки има нещо лошо в себе си. Дори да е малко. И да ... и аз ... нали съм богиня на гръмотевиците ... уж :)



Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: ThunderGoddess]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано16.07.08 18:28



И да ... и аз ... нали съм богиня на гръмотевиците ... уж :)


Ок.







Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Vencci *]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано16.07.08 18:30



Ауу .. чудесна картинка. Твоята щедрост няма да бъде забравена





Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Vencci *]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано16.07.08 18:33



Не ме смущава толкова дали Мойсей е плагиатствал, а самата идея с напускането на Египет. При положение, че Египет е дал подслон на евреите по време на голямата суша, че са дошли и са се възползвали от Египет, просто ми се струва неуместно да се представят после за роби. Те му дължат толкова, колкото и той на тях.





Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Vencci *]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано16.07.08 18:35



Това за Сет ми допада като идея, но доколко знаеш езика на древните египтяни. Не искам да приема нещо само защото ми харесва.





Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано16.07.08 18:36



Истината не е за всеки.


Така е - тя е само за тези, които могат да я понесат. Затова и не бива да бъде натрапвана или рекламирана.



Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано16.07.08 18:37



Понякога се чудя дали си даваш сметка колко много си прав или говориш просто от песимизъм!



Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано16.07.08 18:44



Не ме смущава толкова дали Мойсей е плагиатствал, а самата идея с напускането на Египет. При положение, че Египет е дал подслон на евреите по време на голямата суша, че са дошли и са се възползвали от Египет, просто ми се струва неуместно да се представят после за роби. Те му дължат толкова, колкото и той на тях.

След 632 г. Египет вече не съществува.
С превземането му от арабите на Мохамед,
населението му го напуска и се изтегля в Европа
и главно на Балк. п-ов.

С тази дата византийските хронисти отбелязват
пословенчването на Източната Римска Империя.

И др. събития и т.н.



Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано16.07.08 18:50



Това за Сет ми допада като идея, но доколко знаеш езика на древните египтяни. Не искам да приема нещо само защото ми харесва.

Доколко древните египтяни са говорели словенски също е в процес
на проучване.

Прекалено много имаме общо с тях и не бива да се пренебрегва,
а да се изследва и сравнява.

Исторически тази връзка е унищжавана от това, което днес наричат
себе си за гърци или юдеи, или хр-ни и т.н.



Тема Re: "10-те Божии заповеди" на древното Езичествонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано16.07.08 18:58



не съм песимист, а реалист. Просто знам и казвам ,че света не върви на добре за някои хора, а за други същества ще става все по-хубаво и хубаво място за рамножаване.
Всяко нещо си има край-тва не е песимизъм а истина , която мнозина хора не могат да проумеят и осъзнаят на подсъзнателно ниво. На подсъзнателно ниво те постъпват с вяра ,че вечно ще живеят, надяват се..........
именно тези същите , които казват че живота е тук и сега те най-много верват в отвъдното .
Ако щеш вервай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.