Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано15.07.08 01:36



А какво всъщност представлява езичеството, езичници такива?
Няма такова. Езичество има само в главите на юдейористиените.
Езичници също нема; тва тук е странна смесица от : хипари, природолюбители, сексманиаци, нацисти и металяги...





Тема Re: Критерии!нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Kossoman ()
Публикувано15.07.08 06:57



Ето ме - на първо място отбелязвам, че съм нетолерантен. Към някои неща. Чувството ми за хумор много често е меко казано странно. За уважението към живота не знам какво да кажа. Имам съмнения, че при мен е само на приказки.



Тема Re: Питаненови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано15.07.08 06:58



Независимо дали ми стиска или не - налага ми се.



Тема Re: Критерии!нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Kossoman ()
Публикувано15.07.08 07:02



Както са казали мъдрите старци - нАдай се куре на пияни жЕни.



Тема Re: Питаненови [re: Einherjer-2]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.07.08 08:02



може да не си падапо белите вина. Аз също препоръчвам австралийските такива.





Тема Re: Питаненови [re: Last Roman]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано15.07.08 09:18



ти па ойде на другио край на свето

За начало требе да го подхраним с нещо нашенско.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Питаненови [re: katiysha]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 09:20



Аууу .... колко си права! Вярвам, че има някаква Вселенска сила, но не вярвам, че тя спира човека от развитие. Смятам, че човек трябва да извърви пътя си, както реши за добре, а след това да остави Вселенската сила (ако я има) да реши как се е представил и дали евентуално ще повтаря пак така да го наречем "класа". На мен тази вяра ми помага, въпреки, че може би донякъде и ме заслепява, понеже е вяра във висшата справедливост и в това, че всеки получава заслуженото си рано или късно. Не вярвам, че Възмездието идва само от боговете или тази вселенска сила, понеже те могат да накарат хората да въздадат справедливост, също. Жалко, че не издават сертификати. В този смисъл тази ми вяра не ме спира да знам, да разглеждам хипотези и да променям гледата си точка за живота. Но виж, преди време се запознах с едно дете и направо го съжалявам. Загиало е и гние в лайната на християнската простотия. От където и да го погледнеш. Понеже нейния бог изисква половин ден внимание и това спира развитието й. Казали са й, че не може да слуша светска музика (слуша само промиващи песнички за добротата на спасителя и такива ми ти работи), не играе никакви игри (като конквизтадор), не сисъздава приятелства извън християнската община (и не желае, даже се чудя как още ми говори). Това е пример за вяра, която пречи за развитието на съзнанието на човека. Може би има много верни неща, които са казани от предците ни и са ни оставени, но ние не трябва да ги следим сляпо, а все пак да проверяваме дали наистна е така.



Тема Re: Питаненови [re: Einherjer-2]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 09:27



Аз пък вярвам, че от нагласата на човека за света и бъдещите случки в неговия живот те зависят. Ако вярваш, че ще стане гадно, става. Ако вярваш, че ще стане добро, става. Но трябва да вярваш силно. И ест, да работиш и да се помъчиш да ти се случи нещо добро. Мисля, че съм споменавала за експеримента на един японски, мисля, учен с водата. Мислел си за нещо и го написал на малки листчета. На едното написал "любов" (нещо хубаво

), на друго написал тъга и т.н и ги залепил на малки шишенца вода, чието съдържание (ПОДЧЕРТАВАМ) било взето от еднакво място. Наблюдавали се промени в молекулата. Хм ... ние имаме доста вода в себе си. Смятам, че човек има някакви свърхвъзможности, той не е само плът и кръв и тези 90%, които не използваме все пак служат за нещо.



Тема Re: Критерии!нови [re: инцидeнтeн]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 09:28



Да, баба ми





Тема Re: Критерии!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 09:30



Така де .... мъже=хора. Имам предвид всички. Жената е по-висша форма на живот






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.