Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: Питаненови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.07.08 13:30



"Не разбирам защо го обуславяш с някаква зодия."

Не всичко е свързано със зодията. Аз съм телец, както и една моя приятелка. Тя не обича да готви, а аз обожавам. Тя дава доста свобода на децата си(например когато детето й беше на 4 години, болно е и тя не го праща на детска градина, оставя го в къщи, но тя отива на работа и му казва:"Когато стрелките на часовника дойдат тук, ще си изпиеш тези хапчета.") Аз пък съм обсебваща и досадна майка, но се опитвам да се поправя

Неотдавна дъщеря ми каза, че влизам в правия път!



Тема Re: Питаненови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.07.08 14:13



В отговор на:

По-добре това, отколкото пълното безхаберие.



Определено съм на противоположната позиция. В смисъл, че при пълно безхаберие от страна на родителите все пак детето има нелоши шансове да стане човек. Докато пълното обсебване и обгрижване обикновено води до тежки последствия. Особено по оста майка-син.



Тема Re: Питаненови [re: Kossoman]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано24.07.08 15:36



Да, беее, иди питай едно дете с безхаберни родители как се чувства.



Тема Re: Питаненови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kossoman ()
Публикувано25.07.08 06:42



А някакви аргументи освен възклицанията имаш ли?



Тема Re: Питаненови [re: Kossoman]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано25.07.08 09:14



Имам, естествено. Когато родителите са непукисти, връзката между родител-дете не се осъществява изобщо или е много лоша. Факт е, че от тези хора се очаква да възпитат новото поколение и да го научат на важни неша в живота. Вярно е, ходим на училище, при професионалисти, но има неща, които не могат да се научат след първите седем години. Тогава родителите носят главаната грижа за възпитаването на децата си. Ходила съм на градина, естествено, обаче не очаквай от детските учителки да възпитават децата - те нямат времето да обясняват и да водят частни разговори с някое си дете, при положение, че трябва да се грижат за още 29. Това, което казвам е много лично, но смятам, че е важно изобщо за деца израсли като мен - в къщи няма диалог, а всеки гледа себе си. Как очакваш от мен или от което и да е било дете в такава среда да израстне като ъъ...състрадателен и общителен индивид, няма начин. Израсла съм сред кавги - т.е те продължават, затова съм и малко нервничка, обаче го преодолявам ... засега успешно. Но има едно нещо, с което не мога да се справя и това е общителността. В резултат на възпитанието на моите родители ... или по-скоро липсата на такова съм доста затворен човек. Не защото не искам да кажа нещо на хората, а забележи - защото НЕ ЗНАМ какво да кажа. Книгите вършеха чудесна работа за да си самовъзпитам собствено мислене и поне това успях да направя - самичка. Чувството, което усещам сред компания от хора не може да се опише и едва ли някога ще го усетиш, ако не си имал проблем като моя. Това е уникална смесица между тъга, разочарование (по-лошото от себе си) и чувството, че дефакто си безсилен и нищо не можеш да направиш в момента, че хората около теб имат нещо ценно, което се е полагало и на теб, обаче родителите не са ти го дали. Не, че не се боря с това и не се опитвам да го променя, давам всичко от себе си, но съм като човек, който скоро е проходил - правя малки стъпки, защото толкова мога. Отношенията, които си изградиха съучениците ми за около 6 месеца, аз ги градя с тях вече три години. Тоест - докато станем приятели с тях в истинския смисъл на думата, ще сме завършили и аз пак съм прецакана. И накрая - в сърцето на всяко дете има специално място за родителите и когато отношенията ти с тях са хладни и сте на "Здравей, здрасти" , сякаш са просто някакви познати, се чувстваш меко казано гадно. Освен това не виждам особено съществена разлика между сираче и дете с безхаберни родители, освен че аз имайки такива, получавам повече пари. Иначе в духовно отношение разликите не са много големи.
Познавам едно момиченце, което е мамино детенце. Лигла е. Майка й я обсебва с грижи, но лапето се е справило въпреки това и е оправно. От нея ще стане човек, макар и доста лигав, мога да го видя.



Тема Re: Питаненови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kossoman ()
Публикувано25.07.08 09:48



Благодаря. Написала си го чудесно. Нищо не противоречи на моето мнение, че обсебването като правило е по-лошия вариант от безхаберието. Единственото което имам да добавя е, че в крайна сметка от лиглата човек може и да стане, но вероятността не е много висока. По скоро от малката лигла ще стане една голяма лигла, ако пропусне момента да се вгледа в себе си през очите на евентуалните си приятели.



Тема Re: Питаненови [re: Kossoman]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано25.07.08 11:22



безхаберието= без+хабер(от турски- новина)
Ако държиш на себе и като на българин ще е добре да не употребяваш такива думички. Говори много зле за интелекта ти и морала ти.
Отделно дето псуваш чрез думички като: дейба..........





Тема Re: Питаненови [re: Einherjer-2]  
Автор Kossoman ()
Публикувано25.07.08 11:28



Бегай от тука, докато не съм те препсувал и с други думички! Интелектът и моралът ми въобще не са на висотата на твоите и много рискуваш, общувайки с мен. Особено пък, ако общуването ни излезе от виртуала и се премести в реала, тогава направо си го загазил.



Тема Re: Питаненови [re: Kossoman]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано25.07.08 11:38



Охх тъп си , при тва и злобен.



Бегай хахах понякога и аз си позволявам да пиша грешно думички , но тва е с цел да се избъзикам с подобни глупендери като вас с претенции ,че щом са учили ще да говорят правилно.
А може наистина не знаеш,че се казва и пише БЯГАЙ , БЯГАЙ!!
както и ГОЛЯМ. но ГОЛЕМИ
И недей да заплашваш по подобен начин ,щот още повече изглупяваш( освен ако това не е целта ти)!!



Тема Re: Питаненови [re: Einherjer-2]  
Автор Kossoman ()
Публикувано25.07.08 11:58



Грешно тълкуваш думите ми. Не те заплашвам, а ти съобщавам как точно стоят нещата. Иначе съвсем правилно си преценил, че съм неграмотен глупендер. При това съм достатъчно тъп и злобен, което от своя страна е достатъчно основание да пиша и да говоря така, както АЗ реша, а не както ТИ искаш.




Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.