Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Има ли съдба?  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано23.06.08 21:32



Случайностите случайни ли са?
/Това го бях пуснала като тема преди време в друг клуб, та моля модератора да прояви разбиране./



Интересно ми е, понеже всички сте инакомислещи и всеки си има свой собствен поглед върху нещата. И свое тълкуване.
Аз вярвам в равновесието вселенско и че всеки си има някакъв предначертан път, т.е. можеш да мръднеш малко вляво или вдясно, но общо взето пътят е един, дали за поука или изкупление не знам...



Тема Re: Има ли съдба? [re: DaCat]  
Автор cuddly (whatever)
Публикувано23.06.08 21:37



мдам...случайностите не са случайности.
а нешо като дигизирани нарочности.






Тема Re: Има ли съдба? [re: cuddly]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано23.06.08 21:48



А по каква логика, мамка му?





Тема Re: Има ли съдба? [re: cuddly]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.06.08 21:58



или както пишеше на едни от ония глинени "грамоти" за подаръци: "Всяка случйност е неосъзната форма на необходимост." - перифраза на незнам-си-кой...





Тема Re: Има ли съдба? [re: DaCat]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано23.06.08 22:01



Няма нищо случайно. Дори и най-незначителните случки са знак за нещо.



Тема Re: Има ли съдба? [re: DaCat]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано23.06.08 22:04



божията воля е това, което наричаш съдба.



това, което не може да се промени.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Има ли съдба? [re: DaCat]  
Автор Capa_ ()
Публикувано23.06.08 22:06



Когато се говори за съдба, си представям един добродушен дядо с дъъъъъъъъъъълга бяла брада/без асоциации с Бог или дядо Коледа, моля/, който държи в стар сандък пътя, който всеки раждал се на земята трябва да извърви..................една глава лук и приказката е до тук!!!


Против предопределен живот съм, смятам че ВСЕКИ живее на база свой избор.Замисли се, всеки ден трябва да взимаш решение за нещо, от най-дребните до най-важните...
Как ще разбереш дали има съдба, след като нямаш дядо със сандък, който да питаш дали е вярно !
Дори Бог, който знае какво ще стане с нас, не го е предопределил, а просто го е знаел.
Свободна воля, т'ва е.



Тема Re: Има ли съдба? [re: мapдyk]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано23.06.08 22:06



"божията воля е това, което наричаш съдба"

Веднъж да съм съгласна с теб!





Тема Re: Има ли съдба? [re: DaCat]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.06.08 22:27



Случайности не съществуват. "Случайност" ние наричаме нещо, за което не можем да видим и разберем причините и връзките, довели до него. Но то не е случайно.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Има ли съдба? [re: DaCat]  
Автор katiysha (daddy's girl)
Публикувано23.06.08 22:28



За мен няма случайни неща. Просто всеки е предопределен за нещо или избран. Всеки отива там или се занимава с това, което му е отредено. Когато човек се свърже с някого или нещо, то значи си има основание това да е така. Аз например как мислиш попаднах тук? Ами случайно се запознах с модера и така....и след това се оказа, че тук срещнах много хора, с които до голяма степен си приличам. Случайно ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.