Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Литературанови  
Автор katiysha (lady in black)
Публикувано17.05.08 17:07



Тъй като не мога да пусна тема в клуб "Индианци" я пускам тук (съжалявам, но сайта ми се стори добър, та може всички да го видите, не само Блеки).

Тук по азбучен ред са подредени писатели и поети. Има техни разкази, есета, истории, стихотворения и др. ..... много е обемна информацията, но е на английски.



:)

Народе????

Редактирано от katiysha на 17.05.08 17:09.



Тема Re: Литературанови [re: katiysha]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано18.05.08 22:52



Майкоооо, това наистина е мноого инфо оІО



Тема Re: Литературанови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано18.05.08 23:22



На български също има интересни неща. Четох един алманах на кръга - доста разнообразни теми.





Тема Re: Литературанови [re: ThunderGoddess]  
Автор katiysha (lady in black)
Публикувано19.05.08 11:44



абе да има



Народе????

Тема Re: Литературанови [re: katiysha]  
Автор katiysha (черната овца)
Публикувано14.06.08 22:44



Имам въпрос към Вълка. Тази тема така и така я посветих на неговата област от познания.
Наскоро гледах по новините репортаж за някакви племена. Казаха, че били открити наскоро, но не помня къде :(( диви, първобитни, но имало опасност да изчезнат, тъй като се състояли от малобройни групи и поради лошите условия за живеене. Освен това се споменаха и болестите, които не пощадяват никого, още повече, че тези хора си нямат и понятие от съвременна медицина и лечение.
Та, въпросът ми е как са се лекували едно време индианците - имали ли са някакви специални мотеди, билки, треви и растения, па дори и заклинания и ритуали за здраве и прогонване на злите сили и болестите?
Ако желаете може да разширим темата за лечението не само при индианците, но при древните като цяло. Който знае някакви методи - да пише. Нещо като "първобитна медицина", предшественичка на съвременната във всички точки на древния свят.

пс. : Между другото не помня кое ме накара да питам точно за индианците - дали асоциацията с тях, когато чух за тези племена или нещо друго. Защото си спомням, че веднага щом видях репортажа се сетих за Вълка и си казах, че трябва да го питам за индианците. А не вярвам тези племена да са били индиански.

Не съм запозната много, затова питам.

Народе????

Редактирано от katiysha на 14.06.08 22:45.



Тема Re: Литературанови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано14.06.08 22:56



Такива обикновено откриват в Южна Америка - след като изгорят поредната порция от джунглите на Амазонка.





Тема Re: Литературанови [re: Kaлoмaин]  
Автор katiysha (черната овца)
Публикувано14.06.08 23:18



Да, и аз щях да напиша Южна Америка, но не го направих, защото щеше да е по спомени, а наистина не помня мястото.



Народе????

Тема Re: Литературанови [re: katiysha]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано15.06.08 00:07



много е обемна информацията, но е на английски
Не уважавам тоя фъфлещ лаещ език сякаш узлизащ от уста пълна с топли картофи и мозък пълен със злоба.
Става единствено за траш метъл


Считай ,че нема да го прочета нивга. Когато лайнарите се научат да казват един обикновен звук "Р" тогаз ще си помисля............хъмм



Тема Ква??нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано15.06.08 00:12



Южна Хаймерика хахаха


Ти знаеш ли,че за испанците под Америка се разбира само средна и южна америка ,а другатa( някакви си говняни държавици САЩ и Канада) си е северна америка : Norte America



Тема Re: Литературанови [re: katiysha]  
Автор cuddly (whatever)
Публикувано15.06.08 14:29



племената от репортажа мисля, че бяха южноамерикански индианци.

и на мен ми е странно - как така в древността са се лекували успешно, но относно "съвремените" болести не са имали същия успех...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.