Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 16:46



Не мисля. Прав е.



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 16:48



Мисля, че основният въпрос е какво е надеждата и за какво я използваме. Защото ако я смятаме за просто очакване нещата да се подобрят тя няма смисъл.



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 16:49



И това е грешката.



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: amrta]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 16:50



Какво е надежда според теб?



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: katiysha]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано04.07.08 16:50



Понякога е много по-тежко да гледаш мъките на най-близкия си човек и да живееш в смазващо безсилие. Да искаш да отидеш на кръста, да поемеш болката, дори смъртта от него, но да не можеш. И да се примириш, че трябва живееш "цяла вечност" без него и без да знаеш как е.



Много е лесно отстрани да се дават оценки и да се заклеймяват хората, че са слаби и мекотели.

Сила и кураж, само това ти желая, в каквато и ситуация да се намираш.



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Capa_ ()
Публикувано04.07.08 16:54



Наистина трябва да си дефинираме понятието, въпреки че за всеки човек надеждата е различно нещо, прекарана през призмата на мироглед, живот, опит, усещания и т.н.
Защо смяташ, че това е грешката?



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: amrta]  
Автор katiysha (daddy's girl)
Публикувано04.07.08 17:03



Понякога е много по-тежко да гледаш мъките на най-близкия си човек и да живееш в смазващо безсилие. Да искаш да отидеш на кръста, да поемеш болката, дори смъртта от него, но да не можеш. И да се примириш, че трябва живееш "цяла вечност" без него и без да знаеш как е.


Абсолютно ме разбираш значи.

Сила и кураж, само това ти желая, в каквато и ситуация да се намираш.

Блягодаря.



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор katiysha (daddy's girl)
Публикувано04.07.08 17:09



Надеждата е някакво вятърничево понятие.Което дори не помага и за силен дух(може би облекчава), защото, когато знаеш, че ще пукнеш, значи ще пукнеш и това е. Надеждата няма да спре биологичният процес.
А и понякога не остава време да се надяваш......нито пък виждаш смисъл.



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 17:12



Ами трябва да изразявам с думи неща, които не знам как да обясня. Ама ти си християнка и ще се възползвам от това, което е в евангелията. Не цитирам - само перифразирам. Исус е говорил за тялото си, когато е твърдял, че ще възстанови този храм за три дни. И на други места се среща, че ние сме храм божи - не църквите, а ние самите. Ако трябва да търсим някъде Истината то е вътре в нас. Тя наистина не може да бъде контролирана, но и тя не контролира живота ни - това е свободната воля, която ни е предоставена.

А надеждата според мен е сила - също както вярата и любовта. Да се приема надеждата като очакване на нещо хубаво според мен е равносилно да приемаме иконите за богове - да свиваме вярата до доверие или суеверие. Мисля, че надеждата е това, което ни кара да търсим цял живот истината, разковничето, смисъла на нещата. Тя е нещо като дразнител, който ни кара да се опитваме да разберем самите себе си. Между другото изобщо не може да й противостои човек - дори и да опитва.

Доста свободна интерпретация, нали. И не е точна, но просто не знам как да се изразя.



Тема Re: Още един откъс от книгатанови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 17:17



Ами значи наистина не говориш за надежда.


Защото според мен тя няма нищо общо с идеята, че ще ни става по-леко, нито пък че нещо ще ни се размине. Но това го писах на Сара, не искам да го повтарям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.