Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Нощ на музеите и галериите - София - 2008нови  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано16.05.08 09:13




Аз може би ще обърна внимание на Националната художествена галерия, Археологическия музей и СГХГ. Има ли други желаещи?



Тема Re: Нощ на музеите и галериите - София - 2008нови [re: Roxy]  
Автор cuddly ()
Публикувано16.05.08 09:26



познай!




Тема Re: Нощ на музеите и галериите - София - 2008нови [re: Roxy]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.05.08 09:42



Скучна програма, само варненските чиготи май ще правят нещо...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Нощ на музеите и галериите - София - 2008нови [re: BlackWolf]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано16.05.08 10:58



ама чак във Варна...





Тема ето два репортажа...нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано20.05.08 00:52



- аз бях в Археологичския, Софийската градска худ.галерия, Националната худ.галерия, влязох за малко да надникна в Галерията за чуждестранни изкуства, но ни изгониха заради изгасянето на осветлението за предстоящото представление на фасадата, което изгледах, но за самат галерия не ми стигнаха силите...
а за в други галерии не знаех, но може да се прочете...



Тема Re: ето два репортажа...нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (lady in black)
Публикувано20.05.08 08:09



в училище има един календар за прабългарите. на всяка страница има някаква карта, някакво съкровище, ценен предмет, намерен от археолозите...календара изпълва душата и очите, честно


та, на гърба на всеки лист има указания за съответната карта. въпросните карти са на пътешественици, обиколили нашите земи през Средновековието, Възраждането и Новото време, това ти е известно. Трудно е да се намерят тези карти - аз си записах имената на създателите им, за да ровя из нет-а, но после видях да пише, че те се намират в София, ама не помня точно в коя сграда . не беше Археологическия...
и наистина много ценно нещо за нашата история са тия карти, към тях има и бележки на пътешествениците за земите, народа из тях и т.н. и съответно отразяват живота на българите през погледа на чужденците.
мисълта ми беше дали не си се сблъсквала случайно с тях на това изложение.

Народе????

Тема Re: ето два репортажа...нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано20.05.08 09:30



хммм, преди кориците на тия календари бяха със зеленикав, сега имат сивкав фон, на гърба на листата има статии - издава ги фондация "Тангра - ТанНакРа", продават се в някои книжарници (в Търново може и да ги има някъде...). защитници на иранската теория, доста наивни на моменти, но имат прогрес... карти в наш музей не си спомням да съм виждала; другите предмети - сигурно ги знам... познавам човек, работил 2 години там. и на ушенце - спонсорираха оня хахо Боян-Расате преди време.





Тема Re: ето два репортажа...нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (lady in black)
Публикувано20.05.08 14:10



точно



Народе????

Тема Re: ето два репортажа...нови [re: Roxy]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано20.05.08 17:33



Боян не е хахо. Ако беше хахо щеше да направи нещо по-различно от другите клоуни на "национализма". Не е луд тоз дето яде баницат ,а този дето му я дава. Наивните му поклониици са проблема, а той е жалък крадец и безмозъчен надуфко.



Тема Re: Нощ на музеите и галериите - Мадрид - 2008нови [re: Roxy]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано20.05.08 20:52



От много малко картини съм останал впечатлен и изненадан когато ги видя на живо. Повечето от тях стоят доста добре и на фото. И дори сматам,.че разглеждането на една картина русувана месеци или години за секунди, минутки е неуважение към твореца. На мен 30 минути не ми стигнаха само за тъмния перид на Гоя да не говорим за другите неща...Но нещо наистина си струва да се види на живо . Ако някой ден имате път към Толедо непременно да посетите параклиса "Сан Томе" -там върху цяла стена е изложено произведението на Ел Греко( гърка)-"Погребението на граф д'Оргас". Усещането е несравнимо с тва и на най-добрата фотография.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.