Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Личното ви суеверие...нови  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано25.04.08 14:28



Хайде, малко вероятно е да нямате поне едничко малко или екзотично такова... Няма се правя на психолог, просто извадете камъчетата и талисманчетата от джобовете, тайното си убеждение, стаения малък страх, скритото желание - признайте ги пред себе си и ги споделете...



Давам личен пример:
1. Гадаене по песни... от радиото. По-скоро начин за настройване на подходяща вълна преди изпити - предната вечер на доучване/разпускане или на сутринта преди изпит, за ободряване и настройване. Особено ако е нещо любимо, бодро или обнадеждаващо. Още не съм забравила следобяда преди писмения изпит по език в края на подготве - преговарях, каквото преговарях (всъщност не си дадох много зор, но после имах най-висока оценка в класа...), и седнах да си почивам под звуците на любимото ми рок-радио... Да, обаче по едно време от нямане какво да правя взеха да ме налягат някакви тревоги и "Bittersweet Symphony" на The Verve беше щастливо, но недостатъчно за сериозния случай попадение; в по-късните часове обаче, вечната "Let It Be" ме настрои на вълна "всичко ще е наред" и ме избави от всякакви съмнения... През бакалавърските години продължих, и сега понякога го правя. Като цяло първенство по въздействие държат "Бийтълс", понеже са групата, която винаги може да ме накара да се усмихна; "Стоунс" и още поне десетина по-съвременни създатели на силни или динамични звуци също ми сгряват душичката в "times of trouble". Балади генерално не ми действат много от доста време... освен някои...

2. Имам една опростена версия на метод за гадания по "И-Дзин" (със зарове) и в гимназията хвърлях понякога... или честичко... Туй вече на лична тематика... Все пак 64 възможни отговора понякога могат да ме насочат на различни от завладялите ме мисли/усещания... По купони сме си губили времето с разни глупави гледания на карти - ама то повече на майтап... Отдавна не се занимавам с това.

3. Талисмани... Хм, само като знак на някаква традиция или различност (седмолъчната розета ми я знаете), в унисон с нещо в мене в даден момент... или понякога за гъзарийка ако щете... На последната среща, в наргиле-бара някъф гъзар от съседната маса взе да ми демонстрира "познания" с оная "версия" на разчитането й с Ъ-та след всяка съгласна, която я изкарва едва ли не списък с "късмети" - живот, богатство и т.н. Ама не ставаше за сваляне...

Признах си... Ама да ме питате защо?!

Редактирано от Roxy на 25.04.08 14:29.



Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.04.08 14:31



а боб 'фърляш ли?



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано25.04.08 14:38



само варен. в кенефа...





Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано25.04.08 14:54



1. Гадаене по песни... от радиото. ..

.. пробвай да въртиш една и съща песен много пъти, дори и след като ти омръзне и се забиеш, пак да продължиш да слушаш същата песен.... ... това всичкото е за да отключиш "паралелна вселена" на звукът.

... ако успееш, пак не може да имаш сигурност в гаданията





Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано25.04.08 15:12



вечерта преди изпита пих чаша вино - много добре ми дойде и на другия ден бях свежа като салата.

суеверия.....понякога виждам нещата като знаци. не знам как точно да го обясня, но е нещо като предупреждение.абе общо взето глупости - нали няма случайни неща



имам я книгата "И - Дзин". почнах да я чета, но нещо не ми допадна.и на карти мразя гледанките.

иначе майка ми е адски суеверна. като се разлае за по-продължително време голямото черно куче на съседите тя винаги казва че това не е на добре. от нея може би прихващам, но гледам да не отдавам значение, защото колкото повече мислиш за нещо, то сякаш става, но го има и обратния вариант - очаквай неочакваното.може би това последното е вид суеверие?

Народе????

Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.04.08 15:30



черна котка - когато видя такава, много се зарадвам.
даже не ми трябва да се случва нищо хубаво, самото създание ми е достатъчно.






Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано25.04.08 15:36



Ако ме беше попитала само преди седмица, щях да ти кажа, че нямам никакви суеверия :) Но, ирония да съдбата, все пак си открих остатъчно такова, макар да не съм съвсем убедена, че е само суеверие (като ви разкажа ще разберете защо).
Имам един киперус/циперус, вид стаен папирус, който е много капризно цвете, което имам от наистина много години. На няколко пъти да се пресели в рая на цветята, на няколко пъти бе реанимиран все пак, доста често се развива зле и не върви добре. От няколко месеца обаче той се развива чудесно и стана толкова голям, че по всички цветарски правила трябваше да го преместя в нова саксия. И тук се улових, че суеверирам.

Някак си...не можех. Той е в тази саксия от самото начало и по някаква причина си въобразих, че ако го преместя, ще умре и т.н. Но не съм сигурна, че е само суеверие - все пак строго погледнато и цветето поняся зле местенията, а и мисля подсъзнанието ми отчита факта, че в която и да е по-голяма саксия да го сложа, няма да може да се побира в съда подложка, в който е сега и който много обичам. Така че мисля, че е по-комплексно от просто суеверие, но не мога да отрека и суеверният елемент, който усещам все пак

А кой от вас заслужава вечен живот?

Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: katiysha]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.04.08 15:51



мдам, най добре върви пиенето преди и след изпит.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано25.04.08 15:54



С удивление установявам, че това май е първата тема, по която не знам какво да кажа.

Просто не се сещам! Роски, ти си първият човек който успя да ми затвори устата.

Все пак като ученичка бях забелязала, че ако пътувам с един определен автобус получавам неочаквани шестици.



Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.04.08 16:00



Нямам такива и съм щастлив, че живея живот без никакви суеверия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.