Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.05.08 20:09



"колежките даскалици и аз се хващаме само проформа."

Когато учех в руската гимназия, в съседен клас един Иван реши, че по геометрия трябва да се изнесе по някакъв начин и беше решил да припадне. Влиза учителката(рускиня, естествено), дежурния казва:"Клас стани!", всички стават, учителката казва:"Седнете.", всички сядат, само Иван стърчи две-три секунди и се строполява на земята. Всички изпищяват:"Другарко, Иван припадна!", а тя, невъзмутима, махва с ръка :"Изнесете го!" и изобщо не й мигна окото! Може би защото се е усъмнила или просто не й пукаше, не знам.



Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.05.08 20:11



"Когато много се раздрънкаш и разказваш на тоз и на оня, нещата някакси се осуетяват, затова предпочитам да си мълча." Напълно съм съгласна с теб.

"майка винаги ми полива вода преди да отида на изпит, за да мина по нея. А също като чисти удома аз й казвам че след малко ще излизам и да почне тогава да чисти, за да не й преча. А тя отговаря че не се почвало да се чисти, когато някой излезе от къщата. "
И аз така. Поздрави майка си от мен!





Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (lady in black)
Публикувано06.05.08 20:22



мерсии, и ти имаш. Тя рече, че най-обича някой да излезе, че да не чисти. - хем е сама на спокойствие, хем няма работа жената.

Народе????

Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано06.05.08 20:52



за чистенето го знам в друг вариант - да не се чисти, когато някой от семейството е на път.



Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (lady in black)
Публикувано06.05.08 21:11



да, май така се оказа, питах майка



Народе????

Тема Re: така значи,нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано06.05.08 21:28



всеки път, когато някой излиза, а?! ще ти се, мързелче!!!





Тема Re: така значи,нови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано07.05.08 10:31



Представяш ли си да си жена на тираджия?

Сигурно ще чистиш веднъж в месеца най-много. А ако мъжа ти е на работа в чужбина, примерно за 1 година? Маааалииииииии...



Тема Re: така значи,нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (lady in black)
Публикувано07.05.08 11:41






ааа, не съм мързел аз
пера, чистя, мия чинии
само дето у нас е хаос (заради мен естествено), а майка иска всичко да е подредено. аз обаче съм си свикнала да пребивавам в разхвърляното пространство - на една страна книги и учебници, на друга дрехи и посредата - АЗ!

Народе????

Тема Re: така значи,нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.05.08 12:30



и, естествено, само ние можем да се ориентираме в нашия си хаос, а ако някой се опита да го "подреди" по негов си начин, сме обречени нищо да не е там, където се надяваме да го намерим... познато, твърде познато.





Тема Астрологията като форма на суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано19.05.08 14:56



като цяло - не й вярвам. по-точно: голям скептик съм относно астрологията. щях да бъда пълен, ако никой никога за нищо не ми беше познавал. но има човек, непрофесионалист, с когото даже не се познаваме особено, но правещ хороскопите със сърце, който ми е познавал и чиито оценки на дати/синастрии, даже поискани или прочетени пост фактум, досега са се оказвали верни. макар че обикновено прибягвам до подобна услуга в много краен случай или за последен поглед отстрани, което се случва твърде рядко. но щом човешкият, субективният фактор е толкова силен, не мога да съм убедена за правотата и научността на теорията като цяло. затова съм избрала да не вярвам на астрологията попринцип.

иначе, практически скромните ми познания са достатъчно и лесно средство, за да блесна на маса, както и тези по разни други "окултни" науки, като нумерология или зодиакални камъни например. (друго си е да кажеш: "Аз имам 6 ретроградни планети!" - за незапознатите - това се счита, че означава, че съм стара душа...) но да се консултирам със звездите за щяло и за нещяло, или да си обяснявам разни периоди от живота ми с небесни прични - до там не съм стигала и няма да стигна. може би светилата в момента на раждане имат някакво общо значение, но винаги съм считала вродените (донякъде наследствени) осбености на характера и канализирането им в битието - средата и всички събития и обстоятелства през житейския път - за много по-важни за човека.

п.с.: една от причините за това ми мнение по темата е чисто егоистична - самосиндикално взех, че внесох смут в душите на астролозите в един съседен форум в


за което диво се кефя. а пък циганката, дето ме хвалеше, умря...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.