Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: о, веднъж...нови [re: Roxy]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано27.04.08 17:06



Ето това се казва истински езически поздрав!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: А когато суеверието не проработи...нови [re: cuddly]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано27.04.08 17:15







Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Eva B.]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано27.04.08 17:20



какво стана с растението все пак?!





Тема Re: знаците...нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано27.04.08 17:32



понякога отчитаме някои случки/обстоятелства като такива, защото са ни накарали да погледнем нещата под друг ъгъл или са съвпаднали с нещо важно, били са в съгласие с нещо важно за нас, брънка от тази огромна плетеница от случайни събития и причинно-следствени връзки, в която живеем - която не може да бъде обхваната от човешки ум или компютър, но това не значи, че я няма; и в нея няма нищо свръхестествено... или "there are signs everywhere" както казваше Чандлър от "Приятели". макар че самите "знаци" едва ли са се възнамерявали като такива всъщност, за някой от хората, които са били близо до тях в даден момент те са се оказали точно знаци - но заради самите тези хора. It's all in the mind... може би някой ден ще се ориентирам към някой атеистичен клон на агностицизма...





Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.04.08 18:46



Май има такова нещо.





Тема Re: знаците...нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано27.04.08 19:08



It's all in the mind - съгласна съм, това е формулата.



атеистичен клон на агностицизма...
- да се обадиш

Народе????

Тема Re: А когато суеверието не проработи...нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано27.04.08 19:11



тогава просто продължавам напред без да отдавам значение. уча се от всичко и понякога нещо вътрешно ми помага да разбера какво да направя, усещам кога за какво е дошъл момента, всичко си тече плавно....
др път имам гадния навик, от който и аз се дразня, да анализирам малко повечко от необходимото. хората казват - станалото-станало. но това не значи, че не може да се поправи.

Народе????


Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано29.04.08 16:22



Нямам нищо конкретно, което мога да формулирам като мое лично суеверие. Просто когато се появи нещо необяснимо, започвам да си гообяснявам и така се появява така нареченото моет "суеверие". Вярвам в гадаене на карти, ама много хора вярват. Почти всеки ден минавам под табели и смятам черните котки са много симпатични. Ако се сетя нещо, ще кажа ;))



Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано02.05.08 18:52



Много интересни разговори си водите, докато се бях отдала на селски туризъм. Направо не смогвам да прочета всички нови мнения. Тази тема със суеверията се оказа особено интересна. Аз нямам талисман, който да нося навсякъде със себе си. Обаче знам, че няма нищо случайно. Отдавам голямо значение на дребните неща-фрази, случки, срещи и тем подобни. Понеже явно е трудно за разбиране, ще дам пресен пример. За празниците бяхме на село от петък(25-ти април) с намерението да стоим там до днес, 2-ри май. Във вторник леля ми казва между другото:"Ами вие нали ще си ходите на 1-ви?" Отговаряме, че се е объркала и смятаме да тръгнем на 2-ри. На следващия ден баща ми споменава:" Кога щяхте да тръгвате- на 1-ви ли?". Ето такива неща ми привличат веднага вниманието и след като дъщеря ми каза, че иска да се прибира на 1-ви, защото иска да се срещне с приятели, стегнахме набързо багажа вчера и се прибрахме в София следобяд. И ето- само след няколко часа, снощи мъжът ми се разболя-"прекрасен" вирус! Ако бяхме оставили пътуването за днес, той нямаше как да шофира и щяхме да останем там сигурно до Гергьовден.
А, освен това вярвам в руните. На Боян му се удава много, може би още от предишен живот.



Тема Re: Личното ви суеверие...нови [re: Roxy]  
Автор Hитo знaм, Hитo мora (шеф на екип)
Публикувано02.05.08 23:18



И при мен се получават нещата с тея песни,обикновенно като ми се върти из главата някое парче,не минава дълго и го чувам някъде -без аз да се ровя да го търся и т.н.Тва е щото съм меломан.Запечатало ми се е в чутурата една случка с една песен(някво тъпашко парче беше от МТВ),което тогава 10 год агоу му се радвах ,щото тогава бях даже по тъп от колкото съм сега,,,,та беше някакъв кандидатстуденски изпит и аз с един приятел се настанихме в един хотел(в Габрово май беше),пускам тел. и тва парче и му викам еее е баси съвпадението.Така и после нещо навивахме някви часовници на аларма да ставаме 3 часа да учим за изпита (който почваше в 8)

-болни мозъциАз се събуждам и до шкафчето до мен гледам няква джаджа с копчета(тея радиа по хотелите,дето хващат само хоризонт) и го натискам копченцето и аааа-втрещен-същото парче по радио Хоризонт в 3 часа през ноща.И го будя френда много ентусиазиран и не вярваш на ушите си ,в някви де жавута изпаднах и ей такива наркомански състояния.И чета няква тема(по география беше) и тя взе че се падна тя.Бях изкарал 5,75-чудовищен резултат за мен.Обаче не се записах там и т.н-лонг стори




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.