Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Наближава Денят на Земята...нови [re: Eva B.]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано22.04.08 13:42



Малко грубо казано, но ти ще умреш преди нея

Боя се, че не.


А субективна или не - за мен е красива и аз не искам да изчезва. Ако на теб не ти пречи - добре - няма да те убеждавам. Все пак мисля, че Рокси е оптимистка - Земята няма да стане пустиня, а кочина.
Но и няма да се откажа от позицията си защото ти не виждаш смисъл в нея.



Тема Re: Наближава Денят на Земята...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано22.04.08 13:50



Не, не ме разбра


Аз съм човек с много природосъобразен начинн на живот. Купувам биологично чисти продукти. Пътувам основно с автобус или пеша (е, при мен не е чак толкова трудно и противно като при вас, но все пак), разделям боклука си, гледам цветя, садя дървета и...не вярвам в това, което правя. Не виждам смисъл (но не ме питайте защо го правя, трудно е да го обясня...). Хората са тук само за "миг" (образно погледнато от висотата на съществуването на Вселената), Земята малко повече - може би "ден", но така или иначе всички ще изчезнем - и ние, и тя. Така че всяко усилие за мен е безсмислено.

А кой от вас заслужава вечен живот?

Тема Re: Наближава Денят на Земята...нови [re: Eva B.]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано22.04.08 13:56



Сигурно е доста отчайващо да вярваш в предопределеността, защото тогава всички усилия стават безмислени, да не говорим за съществуването.Защо не махнеш тоя логически автопилот и не превключиш на ръчна емоционална, ще е по-весело, вълнуващо и изненадващо за теб/в повечето случай приятно/.Понякога и аз като теб давам задна, но пък това винаги ми е помагало да тръгна след това с пълна газ напред.



Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Re: Наближава Денят на Земята...нови [re: Ищap_]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано22.04.08 14:00



Това не е предопределеност

Това са строгите факти. Живот. Само това, че в нашия случай се измерва с милиарди години ни пречи донякъде да си дадем ясно сметка, че и той има начало, че и той ще има край.
Много по трудно е, повярвай ми, да правиш нещо дори да знаеш, че е безсмислено, от колкото да го правиш с вяра. Вечните заблуди на съзнанието, които съществуват защото рядко успяваме да понесем непоносимата лекота на битието И не мисля, че това е "задна", по скоро е истинско движение напред. Нищо, че то може би ме прави по-малко щастлив човек. Но всичко си има цена

А кой от вас заслужава вечен живот?

Тема Re: убуу, де...нови [re: Eva B.]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано22.04.08 14:07



ама ние колко видове сме затрили от хищническо отношение или чиста глупост (и продължаваме)?!



Тема Re: убуу, де...нови [re: Roxy]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано22.04.08 14:11



И? Защо да е трагично?

А кой от вас заслужава вечен живот?


Тема Re: да речем, че...нови [re: Eva B.]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано22.04.08 14:17



...въпросът не е до време, а до начин. да, човешкият вид и общество преминават през определени етапи на развитите. все още растем количествено и усвояваме хищнически. тенденциите поне в нарастването постепенно се изменят - в различен момент за различните места, части от това общество. обръщат се към намаляване. може би подобно нещо би могло да се получи и с усвояването и консумацията... и то така, че да сме полезни и за обстановката, и за себе си като вид... сегашното състояние на нещата е резултат и от прекалено много разграничаване, мислене и променяне на нещата отделно - на вида и средата, на различните части от този вид...
спирам, преди да съм се оплела...



Тема Re: убуу, де...нови [re: Eva B.]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано22.04.08 14:19



било е неефективно; загубили сме повече, отколкото сме спечелили.



Тема Re: да речем, че...нови [re: Roxy]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано22.04.08 14:23



Но защо да сме полезни за обстановка, която така или иначе ще изчезне?
Лишаваме себе си от удоволствие за да продължим една "агония", която при това е вече с предизвестен край.
Да се лишиш от нещо, ако си сигурен, е лишението ще е с положителен край е едно и го разбирам, но да се лишаваш заради нещо, което въпреки всико ще свърши зле...

А кой от вас заслужава вечен живот?


Тема Re: да речем, че...нови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано22.04.08 14:26



В отговор на:

растем количествено и усвояваме хищнически




Това засега е единственият начин, по който една група хора може да бъде конкурентна на друга.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.