Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: да речем, че...нови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.04.08 10:05



"аз пък като знам в Пампорово какво става..."

Аз пък се отвратих от Банско. Не бях ходила там от доста години и сега, като видях на Нова година на какво е заприличал града.... Честно казано, с облекчение се върнах в София още на 1-ви януари следобяд. Такова презастрояване и боклуци...просто не виждам за каква природа може вече да се говори!



Тема Re: да речем, че...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.04.08 10:08



"Чел ли си "Трима мъже в една лодка" на Джером Джером?"

Не знам защо, но първото нещо, за което се сещам, когато чуя това заглавие, е историята за ливърпулското сирене! Може би защото съм я препрочитала стотина пъти и съм се смяла до сълзи



Тема Re: да речем, че...нови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.04.08 12:45



А аз - за това как чичото окачва картина. И за кучето. И за това как търсиха хотел.





Тема Re: Наближава Денят на Земята...нови [re: Capa_]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.04.08 14:50



окей ;) Ще ми е приятно да се видим.



Тема Re: Статиинови [re: Roxy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.04.08 14:51



...от притурката на в-к "Капитал" - "Капитал Light":


Също и двете заглавия в карето "още по темата": "Кои ресурси вършват" и "Пич, къде ми е пържолата?"
Макар че всъщност какви са към момента интересите на едрия бизнес в световен мащаб от грижите за природата (защото изданията на тази прес-група определено не могат да бъдат "обвинени" в левичарско мислене и самоцелна социалност, но се опитват да прокарват съвременно икономическо мислене в страна като България, където то не се среща масово)... Отговорност или печалба?! Къде е ползата и бъдещата уловка?



Тема Re: Наближава Денят на Земята...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.04.08 14:53



кажи й, че никът "Ищар" ми харесваше повече... този е прекалено библейски...





Тема Re: да речем, че...нови [re: БoянlYl]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано24.04.08 15:18



Не съм съгласна. Така и така нещата отиват към своя край, по-добре поне се кефи


Аз лично изпитвам голямо удоволствие да гледам как човечеството се самоунищожава. То друго и не заслужава.

А кой от вас заслужава вечен живот?

Тема Re: да речем, че...нови [re: agrimonia]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано24.04.08 15:21



Да ти кажа, по тази точка съм съгласна с Каломаин. И аз искам топла вода, душ, хавлия, талоалетка и легло, което да е в самостоятелна стая. Резултат? Не ходя на места, в които ги няма. Или ако направя изключение то това е с ясното съзнание, че няма да ги има и съответно не ги искам, защото съм счела, че в случая да отида там ми е по важно от всичко останало. Или приемаме правилата на играта на планината, или не я играем. Ама не ги променяме.

А кой от вас заслужава вечен живот?


Тема Re: Статиинови [re: Roxy]  
Автор Capa_ ()
Публикувано24.04.08 15:44



По отношение на рециклирането, то предлага на бизнеса екологосъобразно извинение за текуща амортизация, а на потребителите - екологосъобразно извинение на увеличаващата се консумация.Лесно е да се разбере защо големите корпорации биха искали да се скъси пътя до рециклирането на продуктите им, но е по-трудно да се разбере защо природозащитниците издигат рециклирането на ниво да рекламира изтощаващи природата дейности и да оправдава производството на нискокачествени стоки, които естествено са с малка трайност и така един омагьосан кръг на интереси, за едрия бизнес.
Има една алтернатива на рециклирането, която не е удобна за бизнеса, тя е повторната употреба.
Интересът се заключава в това, че използвайки природосъобразното рециклиране на материалите, индустрията скъсява жизнения им цикъл / което мирише на пари/ и то без неодобрението на природозащитните организации.



Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Re: Статиинови [re: Capa_]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.04.08 15:46



благодаря за мнението!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.