Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Срещата  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.04.08 17:12



Абе понеже подехме темата за подобно начинание ми се стори че по добре да отделим идеята в отделна тема.

Добре моята идея е за нещо по езическо мога да предложа и 2-3 маршрута които няма да са с висока сложност ще има по пътя и хижи за любителите на цивилизацията.
Всяка вечер ще има огън, може да предложа и някой идеи за вкусотики така че изживяването да е наистина невероятно.

Идеята за родопите е от асеновград да хванем автобус до борово от там кръстова гора-мостово- врати- белинташ.
На другия ден белинташ- хижа марциганица от там на другия ден има още един преход до хижа в околностите на асеновград и на другия ден в асенова крепост и асеновград.

Другия вариянт е шипка- кръстец като по пъте също има действащи хижи.

Или агликина поляна кръстец като изходните пунктове от двете страни на балкана са котел и сливен.

За тези които биха искали да спим на открито най важното ще е да могат да си носят спален чувал или одеяло в раницата, найлон 2 на 2 и шалте.
Полезни неща независимо дали ще е хижа или не е да си имате дъждобрани, здрави обувки и топли дрехи за вечерта и чорапи ако ви пропускат обувките, фенерче или челник, нещо за палене на огън.
Абе всичко може да се измисли така че да е удобно за всички а изживяването със сигурност ще е незабравимо



П.П. За любителите на кафето, чая или супите е важно да си носят и канчета

Редактирано от БoянlYl на 06.04.08 17:15.



Тема Re: Срещатанови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано06.04.08 18:20



Кръстова гора по това време си е студ и мъка. Можете да спите в хижите, но честно казано аз чисти не съм ги виждала. Виж, новата - хотелската част - изобщо не я познавам.



Тема Re: Срещатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.04.08 18:27



Че кой е казал сега към края на май или юни времето ще е супер


А пък и аз както вече казах по хижи и хотели не спя
Не за друго просто е далеч по яко да си под звездите до лагерния огън



Тема Re: Срещатанови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано06.04.08 18:49



Май докато не се уточните ще се изнеса от "Езичество".


Започвам най-искрено за завиждам. Но пък наистина ви пожелавам максимално приятно изкарване - ще го повторя и когато му дойде времето.

Но ако не се лъжа голямата почивка се очертава в края на април и началото на май.



Тема Re: Срещатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.04.08 18:55



Не е нужно да се изнасяш нито пък е нужно срещата да е само една аз предлагам един вариянт който дори да не стане сега може да стане по нататък


Освен това този вариянт ще е по евтин, плаща се само за път и храна, но е нужно да имаш поне раничка



Тема Re: Срещата [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.04.08 20:25



Само да вметна, че човекът, открил Белинташ(по-точно този, който го изучава и пише книги за него) всяка година срещу най-дългия ден в годината(лятното слънцестоене) спи на Белинташ в един фургон преди скалите. Там го срещнахме по-миналото лято и дълго разговаряхме с него, купихме си книгата и т.н. Вече е доста възрастен, но ако е жив и здрав, сигурно още спазва този си обичай.
И да подчертая, че до Белинташ е невъзможно да се стигне в мокро време-пътят е ужасен(ако не са го оправили, де).



Тема Re: Срещатанови [re: БoянlYl]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.04.08 20:41



Одобрявам маршрутите, които си подбрал, остава да определим какво точно да изберем и да определим кога точно да се замъкнем.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Срещатанови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано06.04.08 20:56



аз съм за Агликина поляна - Кръстец или Шипка - Кръстец.





Тема Re: Срещатанови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.04.08 21:44



Не звучи никак зле и трита варианта, първият особено е много добър. Ще го обмислим, възможно е да възникнат и други варианти, има време за уточнение на детайлите.





Тема Между другото [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 07:54



този преход от Марциганица до Асеновград включва ли Бачково? Предполагам, че всички сте минавали по пътя от манастира до иконата - ако не - препоръчвам ви го. Самият път си струва - не толкова началната и крайната точка. Минавала съм го денем и нощем (при пълнолуние

) и всеки път ми е изглеждал прекалено кратък - просто ти се иска да продължиш. Само около половин час е, но дори и за чинара до аязмото са струва. И за стъпалата в скалата. Но пък съм забелязала, че е по-приятно от Бачково към иконата и скалите над нея, отколкото обратно. Всъщност не съм ходила там от 6 години, така че не съм сигурна какво се е променило.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.