Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Кое е най-важното...  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано04.04.08 13:26



според вашите собствени религиозни интереси и убеждения, което боговете са дали на хората?


Темата е петъчна... Не ми се правете на много сериозни все пак.



Тема Re: ето моето мнение...нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано04.04.08 13:33



стабилно подкрепено с необорими хиндуистки доказателства:



или просто снощи се изкъртих от купон на звуците на тия хулигани, сигнатурата ми и тям подобни...

Редактирано от Roxy на 04.04.08 14:58.



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Roxy]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано04.04.08 13:36



Възпроизводството и всичко свързано с него.



Като погледнеш , всички религии и вярвания си имат по някой разгонен бог, или пък писанията им не пропускат тази така важна тема.

Следвам съвета ти да не задълбавам сериозно.

Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 13:41



Въпреки предупреждението аз ще бъда отчайващо сериозна.


Нищоооооооооооо!



Тема Re: кога успя...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано04.04.08 13:56



да се поатеистчиш?!





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Roxy]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 14:00



Щом казваш дасе отнасям несериозно към темата ти , ще цитирам един "расист, фашист , нацист,. антисемит, блекметъл, сатанист и т.н. и т.н."
Язьчество часто считают социально-дарвинистской идеологией, вьктупающей в защиту естесгвенного отбора, но на самом деле зто утверждение далеко от правди. Удивлень!? Пожалуй не стоит. Только задумайтесь на минуту: естесгвенньм отбор подразумевает вшживание сильнейшего, хотя фактически - вь/живание самого хитроумного. Хищники виживают и процветают не потому, что они храбри, благороднь! и СИЛЬНУ, а потому, что они используют весь располагаемьм ими спектр обманнух приемов, чтобь! вь!жить, потому что они, в сущности говоря, нападают только на более слабях чем они особей, а также потому, что в них совершенно отсутствуют сочувствие, честь, милосердие или жалость. Так назь1ваемь!е гордне львь! убивают самую беспомощную и слабую добьну, устраивая ей засаду. Домашние кошки мучают до смерти грьвунов, составляющих 1/10 их собственного размера, опять-таки нападая на них из засаду. Орль! пикируют с неба вниз и убивают ничего не подозревающих, беспомощнмх и крошечншх существ. Волки нападают стаями, вьюлеживая одинокую добьну. Змей убивают ядом. Где здесь честь? Все хищники - труш, убийци и лишени какой бь! то ни бьто порядочности и чести.
Если применить такой естественнь1Й отбор в человеческом мире, зто будет способствовать развитию животното в человеке. Самь1е хитроумние вь1живут за счет веех остальнь!х, но мир превратится в ужасную планету животнь!х. У нас имеется определение для зтих наиболее хитроумншх индивидов среди нас: они зовутся психопатами! Зто животние твари, нелюди, потому что им недостает божественнь!х черт и дарований, которме делают нас человечньми и отличньми от животнь!х.
Человек - парадоксальное существо, отчасти земное и отчасти божественное, потому что боги, создавая нас, использовали лучшую кровь земншх гигантов. Они дали нам божественную внешность и разум (или, если хотите, «душу»), но сущность гигантов все еще находится в нашей крови, и нам никогда не стоит забьюать зтого. Мь1 можем либо прислушиваться к голосу нашей гигантской натуру, «зову Ктулу», и уподобиться ЖИВОТНУМ (то есть психопатам), либо можем следовать велениям разума и оставаться человечними, и в конце концов стать богами. Человек, способствующий вуживанию сильнейшего в своем обществе, на самом деле внедрит закон гигантов, и попросту превратится в животное.
Скандинавская мифология предупреждает нас о том, что если мн позволим Локи (интеллекту) действовать независимо от Одина (разума), он приведет нас к краху. Локи не является «злнм» или кем-то в зтом роде, но без руководства разумом он все равно разрушает мир, потому что его любознательная сущность видит мир как ВУЗОВ («Правда ли Бальдр неуязвим? Хм... Я должен зто вьтснить»), позтому он не располагает моралью (разумом), которой мог бь! руководствоваться.
Честность, доблесть, преданность, доброта, сочувствие, милосердие и все остальное, что мь! считаем хорошим и положительнум, - неесгесгвенно, или скорее сверхестесгвенно. Зто божествените черть! и дарования, ниспосланнью нам от богов, а не от природи! На веех живих существах, включая животннх, стоит божественнь!Й след, потому что все они создань! богами, но согласно нашей мифологии только люди из рода Ярла (нордического человека [=европейского человека]) обладают предпосьшками, необходимшми, чтобь! стать богами. Наши долг и предназначение состоят в том, чтобь! дать возможность торжествовать богам, а не гигантам. Наши долг и предназначение состоят в том, чтобь! стать богами: добрими, честнь!ми, преданними, чуткими, храбрнми и СИЛЬНУМИ благороднь!ми людьми. Разумеется, нам также необходим интеллект, но никогда только он один.
© & ® Варг Викернес




Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Ищap_]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 14:02



Рокси тъ пита , кое е най-ценното което бог/овете са дал/и на ХОРАТА, а не на животните!


чети и мисли внимателно!



Тема Re: кога успя...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 14:09



Не съм. Само съм ядосана.


Някой думички, които споменавате, бъркат в здравето на всеки морски човек, който не е стъпвал на планина от години. Бегликташ не се брои.



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано04.04.08 14:12



Мисленето е процес, който може да ми се вмени само от МИСЛЕЩ човек, а пък аз от недоскив или нещо друго, не виждам такъв насреща си.


Не знаех , че възпроизводството е привилегия само на животните,но си прав , че не трябва да слагаме знак на равенство между животно и човек.
Креационист си или к'во?
Шъ съ разбЕрем, нема страшно!

Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Ищap_]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 14:19



Не, не съм креаЦИОНИСТ

.
Крематориумист съм ,чети и слушай внимателно!





Тема морскинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 14:26



човек.
Сигурно живеете в морето?!

Но може би или отвреме навреме излизате на сушата за да ползвате интеренет..



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано04.04.08 14:32



.

Не мисли и не слушай внимателно, по-здравословно е и дава дълъг живот!


Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Сега наистина сериознонови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 14:34



но не прекалено сериозно.

Това е откъс от една от любимите ми книги. Имайте предвид, че е художествена литература.

Заявявам ви, че вашето тяло не само на вас принадлежи всецяло. Неизброими са тези, които заедно с вас черпят от котлите на небето и земята плът и кости за себе си, а после живота обратно връщат в същите котли.
Не е само ваша Светлината на Слънцето върху лицето ви. Всеобща е тя; всички делят Слънцето с вас. Бихте ли могли да ме видите, ако не беше тази светлина в мен? Моята светлина носи моя образ в очите ви. Вашата светлина носи вашия образ в очите ми. А ако се окажа пълна тъмнина, то вашето око, опитвайки се да ме види в тъмнината, също ще бъде пълна тъмнина.
Не е само ваш този въздух, който е в гърдите ви. Всички, които са дишали, които дишат, или ще започнат да дишат, участват във вашето дишане. Нима не изпълва и днес дъхът на Адам гърдите ви? И нима не бие сърцето на Адам сред ударите на вашето сърце?
Не са само ваши мислите из главите ви. Има море от общи мисли и то смята за свои чеда всички мисли. И така постъпват всички мислещи същества, които делят с вас това море.
Не са само ваши сънищата ви. Цялата Вселена сънува вашите сънища....
И вашият дом също не е само ваш. В него живее и вашият гост, и котката, и мишката, и мухата.... и всички твари, които разделят с вас този дом.


Поради това пазете се от огради.Ще ви излъжат, а истината с ограда ще отделят. И когато се обърнете да видите своята кошарка, ще се сблъскате само със смъртта. Лъжа е другото и име.

Вие сте дървото на Живота. Пазете се, да не се делите на части и парчета. Не отделяйте плода от плода, листа от листата, клонката от клоните, не резделяйте и по признак: Ствола- от корените, или дървото против майката – земя. А точно така постъпвате, когато обичате една част повече от останалите , или вместо останалите.
Вие сте Дървото на Живота. Навсякъде са корените ви. Вашите клонки и листа са навсякъде. И на устата на всички са вашите плодове. Каквите и да са плодовете на това дърво, каквите и да са листата и клонките му, и корените му- това са си неговите плодове, листа и клони, и корени. И ако искате, дървото винаги да дава сладък ароматен плод, ако искате то постоянно да е стройно и зелено- следете соковете, които захранват корените му


Та какво са ни дали боговете? Или може би ние сами сме си го взели от тях?



Тема Re: морскинови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 14:36



При пости и пълнолуние опашките ни се превръщат в крака и успяваме да нахлуем на сушата.


Утре пак се връщам там.



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Ищap_]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 14:37



Че кой и кога каза ,че дългия живот е богоугоден хахах


То живота да не е като оная работа



Тема Re: Сега наистина сериознонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 14:39



И още едно малко цитатче по темата за щедростта на боговете:

Ключът за Любовта е Разбирането. Напълнете сърцата си с всичко това. Не затруднявайте езика си с многословие. Разтоварете разума си от многото молитви. Освободете сърцето си от всички богове, които ви поробват с дарове. С една ръка те ви ласкаят и веднага стоварват тежък удар върху ви с другата ръка. Те са доволни и добри, когато ги хвалят, но щом само ги упрекнат- веднага стават отмъстителни и гневни.
Не ви чуват те, докато не издигнете глас към тях и подаянията им не идват без вашите молби и твърде често като ви дадат нещо, съжаляват за това. Вашите сълзи са техния тамян и славата им е вашият позор.


това просто трябва да го повторя

Освободете сърцето си от всички богове, които ви поробват с дарове.



Тема Re: Сега наистина сериознонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано04.04.08 14:43



Вашите сълзи са техния тамян и славата им е вашият позор.





Тема Беглик таш...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.04.08 14:44



Интересно място...





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано04.04.08 14:44



Мисълта ти търчи като подлуднала в различни посоки и само блондинка може да я схване.



Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано04.04.08 14:45



ама не ни ядосвай още пролетно да се нахъсваме за десетки посоки, моля те...





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Ищap_]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано04.04.08 14:46



естествена нордическа блондинка обаче...





Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 14:47



Някъде назад имаше цяла тема, с доста снимки.





Тема Косоманнови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.04.08 14:48







Тема Re: Сега наистина сериознонови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 14:50



Е, това не ме прави съвсем атеистка. По-скоро леко разгневена езичница.





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Roxy]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано04.04.08 14:51



Повърхностна при това, за да не рискува да я цепи глава от безмислените, ентелектуалъни мъжки напъни.



Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Ищap_]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 14:56



Мисълта просто ми идва отръки.





Тема Re: Косоманнови [re: Kossoman]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.04.08 14:58



На горната снимка е тракийското светилище на Голям Косоман. А на половин километър от него се намира ето това:





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Ищap_]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 14:58



Не е нужно да схваща каквото и да е когато иска да хване нещо друго.



Тема Re: Косоманнови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 15:04



А аз се чудих какво означава името ти.

Нямаш ли втората снимка малко по-голяма?



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано04.04.08 15:05



Ако има какво да хване.


Айде стига толкова , че ще ни изгонят.
Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Редактирано от Ищap_ на 04.04.08 15:07.



Тема Re: Косоманнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.04.08 15:08



Големината не е никакъв проблем





(снимката е старичка - към момента екстрите са повечко)

Редактирано от Kossoman на 04.04.08 15:09.



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Ищap_]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 15:15



Виж, няма стига. Ти обиждаш или правиш подобни намеци.
Не съм се хвалил с подобни неща както правеше Словенския волк не защото нямам а защото смятам,че не бива човек да се хвали с даденото му от природата за което не е положил и грам усилие. Тъпо е и скучно да се коментира, обижда , възхвалява и т.н. ..
Гнусно е да правиш бизнес и капитал от "дарбата си"
Божието богу, човешкото човеку.
Прочети писаното от Варг( ако разбираш руски) с което съм съгласен 80%.



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано04.04.08 15:33



Или си сериозен, или ме провокираш , правейки се на такъв, но това е риска на виртуалното общуване.Хайде да не си играем на "пу, ти си на ред", щото до никъде няма да я докараме, а само ще се мятаме по върбите.
Прочетох писаното от Варг Викернес и смятам , че той преповтаря вече добре известна истина, че в човек дреме по един "гигант" и бог,земно и божествено,психопат/животно и човечно същество.

Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.


Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано04.04.08 19:20



Бях там миналото лято, нека ви!





Тема Re: Беглик таш...нови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.04.08 19:23



Къде? На Бегликташ?



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано04.04.08 20:22



Да, на Бегликташ. Ето темата за това:

Редактирано от agrimonia на 04.04.08 20:28.



Тема животътнови [re: Roxy]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано04.04.08 20:43



Без него нито можеш да търсиш, нито можеш да живееш или слушаш музика, нито дори можеш да обичаш....





Тема без животанови [re: nonetheless]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано04.04.08 21:29



Нито можеш да боледуваш, нито дори да умреш...





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Roxy]  
Автор cuddly ()
Публикувано04.04.08 21:36



rock'n'roll-a, разбира се!






Тема Re: без животанови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано04.04.08 23:01



.. и да се напиеш и после да посееш някъде живот ..

...



Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано05.04.08 04:36



Нищоооооооооооо!



Не!
Това не е най важното това е същността!




Тема Беглик таш... снимката увеличенанови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано06.04.08 10:34





Има дата и час.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано06.04.08 14:55



Темата я помня, но помня и че я пусна Вейдър. Затова се изненадах. Аз бях два пъти миналото лято.



Тема Re: без животанови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано06.04.08 14:57



Прав си.


Животът е много опасно нещо. От него се умира.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.04.08 15:26



Ми Вейдъра ме предвари, какво да се прави...





Тема Re: без животанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано06.04.08 15:27



мда - той е "смъртоносна болест, предавана по полов път"...





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: cuddly]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.04.08 15:35







Тема Re: без животанови [re: Roxy]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 16:13



.. по-скоро предавана чрез движение - иначе какво да кажат еднополовите едноклетъчни ?!





Тема Re: без животанови [re: nonetheless]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано06.04.08 18:54



Смърта е толкова по-страшна колкото повече приемаш себе си като изкллючителен индивид .
В едно общество или съобществоп където отделното а частичка от цялото нямаща претенции за самостоятелност смъртта е по-малко страшна
В тоя ред на мисли и смъртта в името на идеята за продължаване на обществото, рода и т.н. не страшна.Дори нещо повече.
ЗА съвремения"западен" човек точно поради липсата на подобно мислене са непонятни или неприятни саможертвите и човешките жертви в името на някаква религияа давани в миналото а и сега е много общества.
Човек живее кратко, но народа може да живее вечно.



Тема Re: без животанови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано06.04.08 19:26



Не съм сигурна. Всъщност ние няма начин да не се приемаме за изключителни, защото сме единственото нещо което наистина можем да опознаем - а не знам дали си забелязал, но когато познаваш някого си по склонен да правиш компромиси.

Самата идея да подчиниш живота си на обществото ми изглежда някак странна на фона на последните 20 години от обществения живот в България - с политиката, културата, икономиката и религията. Просто ми се струва, че няма общество.

Или по-скоро самото то не осъзнава от какво има нужда - и съответно човек не разбира какво може да даде.



Тема Re: без животанови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 19:40



Самата идея да подчиниш живота си на обществото ми изглежда някак странна на фона на последните 20 години

..просто всеки трябва да осъзнае че работи за себе си при всички положения - своята работа никой не взима след смъртта си - тогава: каква е разликата между теб и обществото ?!



Тема Re: без животанови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 19:43



Смърта е толкова по-страшна колкото повече приемаш себе си като изкллючителен индивид.

Дори и АЗ някой ден да умра - животът ще продължи!



Тема Re: без животанови [re: nonetheless]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано06.04.08 19:50



Прав си.
Май като отговарях реагирах на моментно настроение без да се замисля.



Тема и това ли е най-важнотонови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 20:02



Май като отговарях реагирах на моментно настроение без да се замисля.

настроението или мисълта ?!?? Ти на кого залагаш ?





Тема Re: и това ли е най-важнотонови [re: nonetheless]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано06.04.08 20:36



Жена-настроение
Мъж-мисъл





Тема Re: без животанови [re: nonetheless]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано06.04.08 20:37



Кой и чий живот?



Тема Re: без животанови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 21:04



Кой и чий живот?

Живота на микроб....... кой изпитва съотношение и съуважение към живота на който и да е микроб ?



Тема Re: и това ли е най-важнотонови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 21:05



значи - настроението на жените създават мислите на мъжете ?!???





Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.04.08 22:28





In the beginning there was silence and darkness
All across the earth
Then came the wind and a hole in the sky
Thunder and lightning came crashing down
Hit the earth and split the ground
Fire burned high in the sky

From down below fire melted the stone
The ground shook and started to pound

The gods made heavy metal and they saw that is was good
They said to play it louder than Hell
We promised that we would
When losers say it's over with you know that it's a lie
The gods made heavy metal and it's never gonna die

We are the true believers
It's our turn to show the world
In the fire of heavy metal we were burned
It's more than our religion it's the only way to live
But the enemies of metal we can't forgive

Cause we believe in the power and the might
And the gods who made metal are with us tonight

The gods made heavy metal and they saw that is was good
They said to play it louder than Hell
We promised that we would
When losers say it's over with you know that it's a lie
The gods made heavy metal and it's never gonna die

We believe in the power and the might
And the gods who made metal are with us tonight

We're here tonight for heavy metal are you ready in the hall
They have chosen us and we have heard the call
Gonna tear the roof off with our sound

Crack the walls and shake the ground
Fight tonight for metal one and all

Cause we believe in the power and the might
And the gods who made metal are with us tonight

The gods made heavy metal and they saw that is was good
They said to play it louder than Hell
We promised that we would
When losers say it's over with you know that it's a lie
The gods made heavy metal and it's never gonna die



Тема Re: Беглик таш...нови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано07.04.08 09:29



Ние споменавали ли сме нещо за името? Защо се казва Бегликташ (турско наименование), кога и защо се нарича така, защото може би има и друго, по-старо име!?
Беглик означава данък върху едрия рогат добитък.А може и да няма нищо общо с това понятие.

Народе????


Тема Re: Беглик таш...нови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 09:33



Точно с това е свързано. По време на турското робство на поляната пред камъка са събирали добичетата, но мисля, че е било овце. А таш е значело камък.
Питахме момчето, което играеше ролята на екскурзовод, за по-старо име, но той каза, че нямат информация.

Редактирано от Kaлoмaин на 07.04.08 09:36.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.04.08 09:41



права си за беглика (други значения на тази дума не знам), но така или иначе, много места в България са останали с турските си имена (в планините - и с дадени им от юруците - турскоезични овчари-номади - така е и с връх Мусала например), а старите не са запазени. друг пример за такива езически места са Беленташ (макар че за него има опити за изкарване на "смесено име" от рода на "Белия камък" и Тангърдък Кая (изв.като Пещерата Утроба) /тц, не е от Тангра и "тангър" като "запазена" "народна" дума за гръм явно не е иранска/, също и Яйлата; от християнските - напр. Аладжа манастир. впоследствие, на няколко етапа през 20 век има преименувания и "преводи" на такива имена - напр. и местността Златни пясъци е имала турско име, а сегашното е дословен превод от него; много ридове и върхове в Родопите - Снежник, Чернатица и др. ...



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.04.08 09:43



точно бегликът е данък в/у овцете. откупилите правото от центр.власт да го събират /богато турци и българи/ се наричали бегликчии. някои от тях положили началото на видни чорбаджийски родове.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Roxy]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано07.04.08 09:48



права си за беглика (други значения на тази дума не знам),

Да, но Каломаин май наистина е права. Проверих в речника значението на думата и пише, че се отнася за овцете и козите, а мен са ме учили, че е за едрия рогат добитък. А джелепина, за когото си мислех, че е притежателя на овце и кози, е всъщност притежател на добитъка.

Народе????


Тема Re: Беглик таш... снимката увеличенанови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 09:52



Както виждам съм била там може би 3-4 дена по-рано.
Втората снимка е от устието на Ропотамо








Тема Re: без животанови [re: nonetheless]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 10:15



Съуважение към микроба хахах и тва ти е човешката роля.





Тема Re: и това ли е най-важнотонови [re: nonetheless]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 10:17



Не , не значи.
Значи ,че жената е подвластна на настроенията
а мъжа на мислите си в по-голямата си част.



Тема rock and rollнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 10:25



Я да помислим как е рокендрол на турски!!


!



Тема Re: rock and rollнови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 10:28



Таш джангърлангър?





Тема Re: и това ли е най-важнотонови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 10:30



А настроенията се причиняват от мислите! И от чувствата.





Тема Re: rock and rollнови [re: Kaлoмaин]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано07.04.08 10:37



А Айрън Мейдън- Тенеке Ханъм!



Народе????

Тема Re: и това ли е най-важнотонови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 11:15



Е явно аз съм Бог - и мислите ми и настроенията ми са ми подвластни на Мене!





Тема Re: rock and rollнови [re: katiysha]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 11:17



Джам сеир е супер разбираемо ..





Тема Re: rock and rollнови [re: nonetheless]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.04.08 11:22



то и баджак сеир е близко понятие. ама не е ли по-добре да говорим по кои балкани клубът ще сме баир-будали?





Тема Re: rock and rollнови [re: Roxy]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 11:30



Последно бях на такова индиянско събиране в Попово, обаче там децата всеки ден отиват в градската градина и ......

- та все ми е едно къде се разхождам - нали компанията е важна.

Незнам,
ще чакам да решим и да видя как ще се замъкна ...



Тема ?нови [re: Roxy]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 11:33



А музика ще има ли ?





Тема Re: ?нови [re: nonetheless]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 11:37



Ако си я качите на gsm-ите или си пеете.





Тема Re: ?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 11:43



става, ще си пеем ...







Тема Re: и това ли е най-важнотонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 11:45



А настроенията се причиняват от мислите! И от чувствата.
Може би има и такива жени. Но при повечетосе причиняват от хормоните. хахах





Тема Re: rock and rollнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 11:52



Що ме караш да го кажа??:
Джангър Ташак





Тема Re: rock and rollнови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 12:15



Е, нямам твоите езикови познания.


Това наистина си го биваше - изобщо не се сетих.



Тема Re: rock and rollнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 12:20



А според мен пък Санчо си е дебел пък дон Кихот е слаб-така както си е в оригинала.





Тема Re: rock and rollнови [re: Einherjer-2]  
Автор Kossoman ()
Публикувано07.04.08 12:24



Чеверме ве кая.


Може би...



Тема Re: Беглик таш...нови [re: katiysha]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 12:27



според мен турците са най-гнусните резаци на света. Абе как няма една джамия паметник на световната култура оставена от тия шибани резаци по наште земи. Доган моган и други мангали трябва да си знаят мястото и да не претендират много много. Тва ,че техните фенове са най-многолюдни най-малоумни не им дава право да отменят българскяи като официален и задължителен език. То още навремето ибн фадлан е ужасен от мръсотията и "морала" на тюрките огузи.



Тема Re: rock and rollнови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 12:28



да бе,
дулсинея ги стопи и двамата вече са слаби ...





Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 12:31



Ок, ама само те извлякоха от религията "скритият имам", още по времето на османската империя - е това беше първата империя където официални бяха трите религии - християнство, юдеизъм и ислям...



минало - всичи религии са вече минало!



Тема Re: rock and rollнови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано07.04.08 12:40



Вдъхнових се от темите на маикала в "Православие" "Религия" и "Християнство".

Човекът се опита да направи нещо хубаво, но не го оцениха.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано07.04.08 12:55



Ние имаме в техните земи

Е, не паметник на световната култура, но...
Наистина са щяли да имат полза(?) от строеж на джамии по нашите земи. Но за тях е било важно да има работна ръка, която да върши мръсната работа, да плаща данък, да попълва войската, приемайки насила вярата им.Войнствена религия, сурова, подчинена на строги канони....Не знам за строителството.
Това за отменяне на българския съм го пропуснала . Верно ли?!

Народе????

Тема Re: Кое е най-важното...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.04.08 14:26





...put it in the soul of everyone!



Тема Re: Беглик таш...нови [re: katiysha]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 20:13



Става въпрос за законопроект.
ЪЪ я виж в Испания какво са оставили маврите за 600 години . Хич ама хич Исляма не оневинява турките.,
Тук на Балканите войните не са били религиозни, а национални. И сега проблема не е в религитте а роящите се като мухите и комарите нацийки :македонска, помашка, косовска и квот ти хрумне още..



Тема Re: Беглик таш...нови [re: nonetheless]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано07.04.08 20:14



Почти нищо не ти разбирам. Би ли го казала пак но на български!



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано07.04.08 20:21



Не! ...


извинявай и аз нищо не си разбирам



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано07.04.08 21:20



Говорим за преди.
Сега и религията е фактор, но по на изток.
Всичко е свързано.

Народе????


Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано08.04.08 14:07



"Питахме момчето, което играеше ролята на екскурзовод, за по-старо име, но той каза, че нямат информация."

То това момче, дето беше там, имам чувството че му беше писнало да го питат едно и също

То си седи под едно дърво на сянка и толкова се е сляло с природата, че близо до него има едни хранилки за дивите животни и дори сърничките идват да ядат без да се страхуват от него! Иначе местните диви свине ги видяхме и ние, но те били по-питомни-все пак там е резерват, докато сърничките не излизали никога пред туристите, но явно момчето вече е част от пейзажа!



Тема Re: и това ли е най-важнотонови [re: nonetheless]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано08.04.08 14:11



"и мислите ми и настроенията ми са ми подвластни на Мене!"

Сигурен ли си? Доста оптимистично ми звучи, за да е реално...



Тема Re: Беглик таш...нови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано08.04.08 14:14



Аз видях и сърна.

Но скачаше направо по камъните на светилището - не беше при хранилките. Мина на по-малко от 3 метра от мен.

А Владо (май така се казваше) се впусна и двата пъти в малко по-дълги отговори. Дори сподели някои несъгласия с предположенията на ръководителката на разкопките.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано08.04.08 17:23



"Аз видях и сърна. Но скачаше направо по камъните на светилището "

Ееее, това е било страхотно! Ти си късметлийка, да знаеш! Няма случайни неща.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано08.04.08 19:29



Знам! Още повече, че малко преди това бягахме от брега към светилището, защото едно доста едро животно се беше раздвижило, и аз веднага си спомних, че десетина дена по-рано видях с друга компания от площадката, как една дива свиня заедно с няколко малки посети хранилката. Разбира се веднага си спомних колко опасни могат да бъдат и хукнахме нагоре въпреки, че никой не ни гонеше.


После момчето ни светна по въпроса, че прасетата били свикнали с хората и най-много да ни се бяха ухилили за една снимка.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: katiysha]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано09.04.08 01:23



Жените много обичат да казват : дай да говорим за настоящето и бъдещето да оставим миналото..
Та, за мен миналото с амоите спомени а не писаното от някой мошеник.



Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор katiysha (хамелеон)
Публикувано09.04.08 08:09



Аз пък трябва да ти кажа, че обичам най-много за миналото да говоря.
Та, това какво обичат жените и миналото твое, мое и на трети, пети и тъй нататък, е далеч от темата, която бяхме започнали. Стига извърта нещата, довеждайки ги пак до това, което си знаеш, моля.



Народе????

Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано09.04.08 09:15



Та, за мен миналото са моите спомени а не писаното от някой мошеник.





Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.04.08 09:28



е, да, но ти не носиш в себе си спомените на света...





Тема Re: Беглик таш...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано09.04.08 10:43



Това си го казал много хубаво и не мисля, че има жена, която би седнала да спори с теб за това. Само с представата, че за нас не е така.



Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.04.08 12:16



кой ще пусне 30 000-ното мнение.


хаирлия да е и да доказва винаги качество и насериозно, и на майтап! че други далеч не толкова интересни клубове имат повече...



Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.04.08 12:22



Нема кой, нема! Римлянинът отбани най-активния писател и сега нема кой да пусне осем спама...





Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.04.08 12:25



така като те гледам, не си се дръпнал от финалната права...





Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.04.08 12:32



Наздравеееее!



Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.04.08 12:34



за тебееееееее!!!





Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано09.04.08 12:38



Леле! Знаех си!
Но май беше добре за 30 000 мнение.





Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.04.08 12:53



Все още чакаме официален резултат, но ти благодаря за добре вдигнатата топка!





Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.04.08 12:54



По моите сметки 30000-то мнение беше най-късия спам в темата на Римлянина до келешите.





Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.04.08 13:05




п.с.: няма защо да ми благодариш, обичам диалога.

Редактирано от Roxy на 09.04.08 13:06.



Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.04.08 13:18



В отговор на:

обичам диалога



Може би и бирата?...



Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.04.08 13:43



не по-малко от повечето езичници тук.





Тема Re: сега най-важното е...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано09.04.08 17:58



А бе що не направите тази седмица срещата в София, и без това Романа черпи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.