Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Какво точно е езичеството?нови  
Автор Kossoman ()
Публикувано21.03.08 07:57



Хайде напредналите езичници от тоя толкова мил и спретнат клуб да се опитат да ме просветят по тоя въпрос. Оказва се, че нещо не съм бил схванал какво точно представлява езичеството. Аз си мисля, че е повече от един вид, ама може и да не съм прав?



И една молба към съфорумника с индексирания ник - да се опита да не се включва с псувни. Ако все пак желае да се изкаже по този начин - да заповяда в специално създадения за тази цел клуб, където би се радвал на топъл прием.



Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.03.08 09:29



Според християните езичество е всичко, което не съвпада с нормите на Църквата, по-точно Източноправославната църква. И то дори ако имаш и една буква отклонение от Синода. А иначе знаеш какво включва езичеството най-общо- връзката с природата, свободния дух, вяра в различни богове(просто няма единен езически бог) или просто атеизъм. И така нататък....



Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано21.03.08 09:32



ами ересите къде отидоха?!





Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.03.08 09:36



За християните ерес и езичество се припокриват. Всички, които не мислят като попа, са измет.





Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: agrimonia]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.03.08 10:03



т. е. езичество е всяка нехристиянска религия. По тази логика тук спадат ислямът и юдаизмът.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано21.03.08 10:56



Благодаря, Agrimonia. Но мен ме интересува виждането на самите езичници, а не това на християните. От това, което знам за религиите, аз не бих се определил като православен християнин по много причини. Още по-далеч съм от другите християнски деноминации. Определено не съм юдеин или мюсюлманин. Може би съм езичник без да се осъзнавам като такъв. Затова питам осъзнатите езичници - какво е всъщност езичеството според тях?



Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: Kossoman]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.03.08 11:17



Според мен това е свободата да избираш според това, което пасва най-добре на вътрешното ти аз, възможността сам да тълкуваш и да не се съобразяваш с никакви натрапени от други лица ограничаващи те канони и порядки.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано21.03.08 12:00



да не излезе, че езичниците не са имали канони и порядки?! вярата, традициите и суеверието се считат за жизненоважни в по-ранните етапи на развитите на един народ и културата му, с етапа на цивилизацията и развититето на наука и философия постепенно идват и скептицизмът, и атеизмът сред определени слоеве... с империите идва и смесването на култове, синкретизмът, разпространението и на чужди култове, което вече дава право на избор. но я си представи как би било това при едни викинги например?
пийте едно силно кафе, хора, че днес не ми звучите много като себе си...





Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: Roxy]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано21.03.08 12:25



вярата, традициите и суеверието се считат
От кого и как така се " считат"?!!
Според мен процесите касаещи проявата на вярата, дали тя е по-скоро суеверие или скептицизъм и т.н. са били са постоянни и течащи в двете посоки. Има някакви временни или регионални преимущества но като цяло няма таквоа нещо като : едно време хората са били суеверни , а сега не са . И сега има колкото си искаш суеверни хора само,че формата на вярата не е дефинирана както са били дефинирани едновремешните религии. И не ги търсиш където тярбва. Ей на учим ,че едно време хората били склонни да си изграждат живи идоли , ами сега :
какво са Елвис и Азис?!
Всичко зависи не от епохата ,а от умствения багаж на населението. Колкото то е по-тъпо толкова суеверието и сляпата традиция преобладват и обратно.
Сега най-тъпите хора в Българяи с амюсулманите след тях идват християните.
За езичници във вида на тъпите суеверни колещи кокошки древни хора и вярващи в духове и дума не може да става.





Тема Re: Какво точно е езичеството?нови [re: Kossoman]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано21.03.08 12:31



Съвремните "езичници" са умни , търсещи и млади по дух хора. И така разбират езичеството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.