Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.03.08 20:31



пий гинко.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: Last Roman]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.03.08 20:33



ментат. да държим айрведата, по арийски.





Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.03.08 22:57



Ако трябва да търся зародиша на това как стигнах до тук може би трябва да започна с 10 годишна възраст или може би по рано не мога да определя


Не мога да кажа че не са ме възпитавали в християнски цености, но знаете ли много е странно на тая възраст нещо да те кара да си мислиш добре вярвам в бог, но има нещо гнило в цялата история
Защо бог се казва Йехова аз още тогава неможех да го възприема със злия му старозаветен нрав Нито пък можех да схвана защо сина му е пълна негова противоположност и как като е бог се е оставил да го разпънат
В същност в тази възраст далеч повече ме привличаше единствената древна митология до която можех да се добера и далеч повече ми харесваше Арес или Ахил
В същност дори с приятелчетата от квартала си играехме на богове и герои и се биехме на мен любими ми бяха ахил и арес

Следващия период беше по особен от училище бях минал към лек научен материялизъм и в същност се определях по скоро като атеист защото единствената ми позната религия ми се струваше противоречива а и така неможах да се науча да казвам по именно на бог Йехова или Исус, това ми бяха наистина чужди имена и неможех да си представя че бог би се наричал така за мен бог си беше Бог като санскритския бага
Тогава вече бях на около 12-14 и се увличах по книги игри затова реших да напиша една според моите си представи, но за да бъде по реалистично исках да си взема нещо за паранормалното
Така започна магьосническия ми период
Просто освен разните алабализми или приказки просто в книжката намерих и доста интересни неща като идеи философия и начин на мислене
Първо се запалих по кабала просто цялата окултна литература малко или много те тласка към юдаизъм и масонерия
Е на първо време това ми допадна защото беше нещо различно и ми показа в една по различна светлина християнството
Но въпроса с чуждото име си остана въпреки интересния ми опит, но започнах да се интересувам от все повече неща и все по различни аспекти на окултизма е това ранно или късно ме насочи и към други религии и представи
Е в един момент се запитах каква е била нашата магия тази преди христа, обърнах се към фолклора, към историята и така случайно попаднах на сайта на огнеслав вечния славянски огън и ми хареса.
Само че не ми хареса славянската идея като цяло все пак ние сме Българи
Ето това е моята история на кратко как се оформих като езичник макар че за мен това е непрекъснат процес и тепърва ще търпя развитие като такъв



Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.03.08 23:01



Браво осъзнаването е първата крачка към строшаването на оковите





Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.03.08 23:30



пожелавам ти го. за сега не се справяш много добре.





Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.03.08 23:42



Да бе знам ритам срещу ръжена на спасението


Ама какво да правя като дявола така ми говори
Прочети ми някоя киприянова молитва да изгониш бесовете



Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.03.08 23:56



бТВ-то на културата. Киприян е хубав пример - бил е даже по-печен магьосник от тебе, ама се осъзнал. молитвите му, обаче, вършат работа само като вярваш. тъй казаха хората, аз иначе не ги разбирам много тия работи.

а ти забелязваш ли парадокса - именно кабала и масонството са те завели до езичеството?



Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.03.08 00:39



На всички религи драги магиите вършат работа не си ли си се запитвал защо



Ами християнството ме отведе до кабала и масонството, а до езичеството стигнах защото неможех да приема като нещо свое пантеона и начина на мислене на жидите Иначе аз щях да съм просто мистик може би гравитиращ около идеите на златната зора или розенкройцерите
Все пак масонските школи гледат по един различен начин на исус като на учител, нещо което е доста по различно от това което се предлага на масите и това срещу което се е борила църквата за да си запази статуквото(власт и пари)
В същност това осъзнаване ми помогна да разбера колко вредни в са еврейските учения, християнство, сатанизъм, ислям, комунизъм, капитализъм Всички те са имали за цел да комерсиялизират, асимилират чуждите култури и религи в нещо глобално и безлично това са учения не търпящи различието макар и всички те да предлагат свобода на думи, дават железни окови за човек и го превръщат в овца Те са сбор от тези и антитези предлагащи на всекиго по нещо, но всички те са част от една безупречна матрица а единствения шанс да излезеш от нея е като счупиш шаблона като се върнеш към естественото природното това което не са оцапали с лъжите си.
Езичеството е тук в сърцето не в някакви си догми и канони и всякакви измислени рамки и етикети в които ни поставят
Плюя на Исус най голямата лъжа в историята, ако чакам на него спасение по добре е да се гръмна
Иначе как е поне жената спаси ли



Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.03.08 00:59



какво значи една магия да върши работа?
магията, всъщност, не дава ли по един лесен и измекярски начин това, което иначе човек трябва да изработи. и не трупа ли карма по този начин? да получаваш някакви облаги ей така! нали всичко си има последствия?

хубаво, че гледат така на Христос именно масоните иначе бих рекъл, че може и да си прав. ние, си гледаме по друг начин, мерси.
вярвам, че си се върнал към природното и само от време на време се връщаш в града, да напазаруваш и да ползваш интернет, иначе оцапан с еврейски лъжи.

няма как, трябва и да се яде нещо. разбирам те.
странно и какви неща никнат из сърцата на хората, та все омраза, расизъм и убийства им са в главите. кой ли ги сее там?

с жена ми сме добре, чакаме първото (от двете според нея или четирите според мен, водят се преговори). по спасението се работи. то да не става с магия?!



Тема Re: И все пак - защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.03.08 01:44



Първо трябва да си отговориш на въпроса какво означава магия


Е тоя термин може да се замени и с други ясновидство, теликенеза, телепатия това са духовни сили и те не ти идват даром
Дори и да си ги получил даром
Така е и енергията която кара крушката да светне не идва даром, нито пък тази енергия може да се ползва само за добро, но това си е еволюция
Всеки сам създава съдбата си с действие или бездействие и търпи последици от това
Природата се развива някога човек е можил едни неща днеска доста повече

Да така гледат масоните на исус нали те са го създали
А как биха гледали другите свободните религии на него
Като на шаман или човек в който е влязал бог
Всички религи имат подобни представи за това как боговете се въплащават в хора и ползват телата им
Тоест те биха приели исус като бог, като едно от многото превъплащение, не като нещо специялно и неповторимо както се опитват да го изкарат християните Само че християнството е имало за цел да претапя да спасява има само един бог и това е Йехова светия дух и исус
Фашизъм ли че по голям фашизъм от това да искаш всички да вярват в едно няма Аз може да съм расист но искам да има африканци в африка, искам да има евреи в израел, искам те да си развиват собствената култура а не да се налагат на други, да ама това е лошо пречи на бизнеса


Ами в същност ако имам късмет може още тази година да се върна към природното и ще живея далеч от цивилизацията
Да масонския свят е сведен до това бачкане, пари за да има храна, молитви за спасение
Моя е работа за удоволствие, творене майната им на парите може да нямам много но не всичко се купува с пари

Омразата е истинско чуство също както любовта, мразя християнството да, мразя лицемерието,лъжата изкуствения свят в който живеем, обичам природата духовното
Расизма е естествен има го и при животните всеки вид дори порода се бори за територия В него не влагам нищо лично освен когато насила те вкарват в свят в който всичко и всички трябва да се мешат
Култури, религии, раси всичко става един голям компот който смърди

Да ви е честито дано е момче
Но да не те отчайвам по всичко личи че във вашата връзка жена ти е по силната Затова и няма да има спасение за нея, да не говорим че в пуберитета може да се окаже че гледаш малки антихристчета
Е тогава определено ще ти трябва екзорцист само че едва ли ще помогне
Слабият или отцъстващ баща често става анти тип




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.