Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КОРИДАнови  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано26.02.08 09:12



Признавам - мразя я! В същото време си давам сметка че в нея се съдържа доста силна символика, а и харесвам излъчването на тореадорите.


С каква религия бихте я свързали? Определено не е християнството, въпреки че испанците са си малко вманиачени католици. Това си е ритуално убийство, но ми е трудно да го свържа с нашенските курбани.
Изобщо как я тълкувате?



Тема Re: КОРИДАнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано26.02.08 09:21



ами възможната връзка на коридата и игри от този тип (макар и с разлика в географското разпространение):





Тема Re: КОРИДАнови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано26.02.08 09:26



Това древногръцко ли е? И там си имат минотавър. Може да има връзка.



Тема Re: Критнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано26.02.08 09:34



фреска от двореца в Кносос - игри с бик, които вероятно изпълнявали функцията на ритуал за инициация и жертвоприношение (ако някой станел жертва)...



Тема Re: КОРИДАнови [re: Kaлoмaин]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.02.08 09:39



Коридата е доста противна - бикът има практически малко шансове... За испанците тя е рилигия, и с нея е свързана сложна символика, митолигия, цял културен пласт.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: КОРИДАнови [re: Kaлoмaин]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано26.02.08 09:39



mitra






Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 26.02.08 09:47.



Тема Re: КОРИДАнови [re: Kaлoмaин]  
Автор cuddly ()
Публикувано26.02.08 10:01



и аз я мразя и мисля, че трябва със закон да се забрани такова жестоко отношение към биковете.




Тема Re: КОРИДАнови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано26.02.08 10:24



Честно казано се сетих за нея след като попаднах на нещо за организираните боеве между животни - петли, кучета и т.н. Малко неща могат така да ме изкарат от равновесие. Коридата обаче може да е деформиран стар култ - нещо като идеята на маите, че трябва да хранят слънцето. А и в Египет са убивали Апис, ако не умирал от естествена смърт след определен период от време. Може наистина да е свързан с митраизма, както казва мардук.



Тема Re: КОРИДАнови [re: cuddly]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.02.08 12:44



"трябва със закон да се забрани такова жестоко отношение към биковете.
"

Испанците няма да преживеят загубата на коридата-те са вманиачени по този отвратителен ритуал. Доколкото знам след като убият бика, месото се яде и е голяма чест да се уредиш с месо от коридата. Но наистина ще е интересно да разберем от кой точно древен ритуал е останала коридата.



Тема Re: КОРИДАнови [re: agrimonia]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано26.02.08 12:55




Мразя! хахаха
Ето защо няма жени посвещавани в митраизъм.
.......................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.