Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: КОРИДАнови [re: бeзпътeн]  
Автор mellisa (член)
Публикувано05.03.08 21:12



Мисля, че днес почти никой зрител не разбира правилно коридата, независимо дали е в смисъл, че за него е само адреналин и сеир или жестоко убиване на животно. А коридата не е нито едното, нито другото, но когато един ритуал се създава и утвърждава по време, когато културата и мисленето са други, светогледът и космогонията са с ценности, които днес са изгубени или поне променени, няма шанс модерният човек да го разбере правилно, като тук правилно е синоним на оригинално и първично, изначално.

Ето един поздрав, на който не понася да гледа, струва си поне да слуша, прекрасно е





Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: КОРИДАнови [re: Kaлoмaин]  
Автор lncg ()
Публикувано05.03.08 22:04








Тема Re: КОРИДАнови [re: mellisa]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано05.03.08 23:17



Присъствал съм и съм вземал дейно участие в убийството на прасета, кокошки и агнета. Знам че може би за "модерния" човек съм зъл или глупав, но аз съм отвъд доброто и злото, глупавото и умното...............





Тема Re: КОРИДАнови [re: mellisa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.03.08 09:50



То пак си има хуманна страна


Бикът загива на арената в двубой не в кланеца застрелян с пневматичен пистолет в главата за да стане на колбас



Тема Re: КОРИДАнови [re: mellisa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.03.08 09:53



Като се замислим, независимо дали съзнателно разбират или не смисъла на коридата то всички хора подсъзнателно усещат силата и внушението на ставащото


Човек срещу бик едно първично жертвоприношение в името на живота
Кръвта от която в митраизма се появява всичко живо



Тема Re: КОРИДАнови [re: Einherjer-2]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.08 10:43



Ако трябва да съм откровена, преди няколко години обезглавих един петел

, но просто се налагаше.



Тема Коридата е изкуство.нови [re: mellisa]  
Автор Kossoman ()
Публикувано06.03.08 11:37



По-горе съм пльоснал оригинала, сега ще му дам и превода:

Боят с бикове е единственото изкуство, в което артистът поставя себе си в смъртна опасност, а красотата на представлението зависи единствено от честта на боеца.



Тема Re: КОРИДАнови [re: agrimonia]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.08 11:40



Що се е налагало бре? Викаш свършило пилешкото за супата?



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: КОРИДАнови [re: Last Roman]  
Автор Kossoman ()
Публикувано06.03.08 12:42



Моето предположение е, че е имал неблагоразумно певческо поведение рано сутрин.



Тема Re: КОРИДАнови [re: Last Roman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.08 13:10



"Що се е налагало бре?"
Ако не знаеш, на село пилците са съвсем живи и вместо да ги размразяваш от фризера, трябва да ги гониш из кокошарника, да им резнеш главата, да ги попариш с вряла вода, да ги оскубеш, да ги опърлиш, изкормиш и чааааак тогава да ги готвиш. Няма как, все някой трябва да я свърши и тая работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.