Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: КОРИДАнови [re: Ищap_]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.08 22:23



"почистването на свинските черва"

Това съм го виждала, но не съм го правила. Обръщат се с пръчка, за да се измият и отвътре, киснат се във вода, сода бикарбонат, вар и стават чисти(надявам се), та да се напълнят със сместа за луканка, примерно.



Тема Re: КОРИДАнови [re: mellisa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.08 22:26



Аз изобщо не искам да съм в "Сървайвър", опазил ме Бог! Искам си удобствата! Може да съм лигла, но не бих се натискала да отида на място, къдетро няма топла вода и сапун, има всякакви насекоми(особено комари) и няма какво да се яде! Не ми се иска да пробвам, сериозно! Всъщност......зависи с кой ще съм там...може и да се прежаля...





Тема Re: КОРИДАнови [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.08 22:30



Катюшке, у нас се готви всеки ден. При това за вегетарианец(дъщеря ми) и за месоядни(аз и мъжа ми). Понеже мъжът ми е в командировка, днес съм готвила без месо, и по-конкретно: салата с боб, чесън, лимон и магданоз; картофена салата; супа от зелени зеленчуци и малко орехови ядки. Би ли опитала менюто?





Тема Re: Глиганомахиянови [re: mellisa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.08 22:37



Мелиса, Метлата е баннат и ми пусна бележка да ти кажа, че най-хубавото на самотния остров е, че ще си (полу)гола!



Мераци!



Тема Re: Глиганомахиянови [re: agrimonia]  
Автор mellisa (член)
Публикувано06.03.08 22:43



Агри (мога ли да ти викам така, редно е да попитам ;)), кажи на Метлата, че най-хубавото, когато си баннат е, че не могат да те баннат пак


А и квотата за разгонени мъже е преизпълнена за сега, да чака.

Тежка пролет се очертава, какво да се прави

Впрочем, обещах на Метлата да му кажа нещо в събота, но няма да мога, така че ще му го кажа днес - понеделник

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: Глиганомахиянови [re: mellisa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.08 22:49



Можеш да ми викаш както си искаш

А той със сигурност чете, както си се досетила вече.



Тема Re: КОРИДАнови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (Еarth)
Публикувано07.03.08 06:12



Дааа, бих!

Като изключим че не ям много бобена салата, но не я и мразя. Месо.....аз съм много капризна по негово отношение.

Народе????

Тема Re: КОРИДАнови [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано07.03.08 09:43



Казваш какво месо обичаш и ще ти сготвя.

Не съм готвила патица по пекински, предупреждавам. С всичко друго ще се справя.



Тема Re: КОРИДАнови [re: ThunderGoddess]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.03.08 11:06



Дали с пневматичния чук е безболезнено


Май няма много говеда да разказват
От човешка гледна точка това е като да си затворник и да можеш да си избираш между куршум в тила или да се вживееш в ролята на гладиятор борейки се за живота си
Незнам дали виждаш тънката разлика между пораженческото мислене и това до последно да си мислиш за шанс



Тема Тежък офтопик...нови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано07.03.08 11:50



Патица по пекински
Продукти:
1 патица (около 2 кг),
2-3 супени лъжци шери или вермут,
1 чаена лъжичка сол,
14 малки глави лук,
24 палачинки (направени само от вода и брашно)

Продукти за соса за мариноване:
6 резенчета джинджифил (или 20 г на прах - в краен случай),
2 стръка праз,
3 супени лъжици мед,
2 супени лъжици соев сос

Продукти за соса:
3 супени лъжици сос,
1 супена лъжица вода,
2 чаени лъжички захар,
2 чаени лъжички сусамово олио

Приготвяне:
Патицата се измива, почиства и се оставя да се отцеди 2-3 часа (много е важно патицата да е напълно суха, за тази цел може да се използва вентилатор). Поставя се в железен или керамичен съд, залива се с гореща вода и се вари, докато побелее. Изважда се и отново се изсушава, а вътрешността се намазва със сол и алкохол. Патицата се слага в соса за мариноване, след което се поставя отново да ври, като трябва да е покрита напълно с течността и няколко пъти да се обръща. Изважда се и отново се суши. Кожата трябва да е напълно суха.

Фурната се нагрява до 175 градуса. Патицата се поставя на желязна скара, а под скарата се слага съд с вода така, че да не докосва повърхността й. Пече се около 1 и половин часа, след което се обръща и се пече още половин час. Патицата се пече, докато добие червеникаво кафяв цвят. Така кожата става особено хрупкава. След това месото се отделя от костите и се нарязва на тънки плоски парчета, които лесно да могат да се подредят така, че да се получи първоначалната форма на патицата. Късовете месо се нареждат в кръгла, плоска чиния. Поднася се заедно с палачинките, зелените пера на праза и предварително приготвения сос. Перата на зеления лук се потапят в соса и заедно с няколко парченца от патешкото месо се слагат в палачинката, която се сгъва на четири подобно на европейските палачинки!






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.