Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Религии и пороци  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано22.02.08 15:02



(тази тема е вдъхновена от запролетяването и някои близки до него вещества в кръвта, обсъждането на религията в училище и не/влиянието й върху човешката личност, темата за полигамията и сума ти други неща.)



та, уважаеми съфорумци - нека изложим тук обичаите, ритуалите и практиките, свързани с (или дори препоръчвани от) различни религии в древността и днес, които от нечия друга позиция са били незаконни, неморални или нездравословни (BTW, това е една от дефинициите за приятните неща на тоя свят).

темата може да се развие в различни насоки, но продълженията оставям на вас с единствената уговорка - само факти, оценки и съпоставки, но не от ваше име, а от гл.т. на другите - различните, осъждащите религии (вкл. и християнството, разбира се).



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано22.02.08 17:57



А може ли да говорим за днешно време? Да намесим мормоните?
Или пък къпането в Ганг - едва ли е много хигиенично според някой.
Имаше едно племе канибали в Африка, което ядеше умрелите - особено ценели мозъка, и при тях се появила една отвратителна болест - куру - умираш от смях. Точно в следствие на погребалните им практики.

Всъщност раздаването на хляб и вино на 300 човека с една лъжичка също едва ли е много хубаво нещо.

Май трябва пак да погледна в "Записките" на Захари Стоянов - беше описал много интересни обичаи на овчарите. Особено как се лекуват.


Сега остава и да открия какво мислят християните и мохамеданите по въпросите. Вредата от медицинска гледна точка, не от религиозна, брои ли се?

Редактирано от Kaлoмaин на 22.02.08 18:03.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано22.02.08 18:29



Според викингите едно от най-лошите неща е педереастията.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано22.02.08 19:45



"Имаше едно племе канибали в Африка, което ядеше умрелите - особено ценели мозъка, и при тях се появила една отвратителна болест - куру - умираш от смях."

Жестоко! Това не го бях чувала! И виж абсурда-умирали от смях!

"Всъщност раздаването на хляб и вино на 300 човека с една лъжичка също едва ли е много хубаво нещо. "

Лъжичката е сребърна, та убивала микробите-така казват. А група учени пък доказали, че камбанния звън унищожавал вирусите в някакъв радиус(не помня колко) около църквата. Нещо свързано с честотата на звука от камбаните беше.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 12:00



Абсурдно, но факт. А самата болест била много мъчителна. Сега я свързват с Алцхаймер.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.08 12:15



Съмнявам се вибрациите да унищожават такива устойчиви създания като вирусите. Че те в околната среда не проявяват никакви признаци на живот. Не може да бъде унищожено нещо неживо, нали?



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 12:22



Може да са убивали бактериите, но при чумата май не са уцелили честотата.

А по онова врече често са звънели на умряло.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 12:28



Що не си признаеш за цигарите?

Ако не бяха индианците европейците щяха да си пушат само трева и да се наливат с абсент.

Освен това сега нямаше да съществува проблемът Булгартабак.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.08 14:08



Може да са убивали бактериите, но при чумата май не са уцелили честотата
Абсолютно.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.02.08 15:42



а опиума от изток къде го забравяш? и разни приятни напитки като хаома?
и пиянството като цяло - четох в една книга, че древните гърци имали израза "да се напием като скити" (не че траките също не били прочути с това)...
п.с.: но, като се замисля, би съществувал проблем "Булгарканабис" примерно...



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.02.08 15:48



В отговор на:

Вредата от медицинска гледна точка, не от религиозна, брои ли се?



брои се, разбира се, стига въпросните религиозни ритуали от нечия друга позиция да са попадали в графата незаконни, неморални или нездравословни.
аз бих посочила разни подробности около облеклото или липсата му у амазонските племена, поради което християнските мисионери ги задължили да носят по-прикрити дрехи и вследствие на голямата влажност на въздуха и изпотяването хората започнали да боледуват...



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 15:52



Канабисът може да се използва и за медицински цели. То, ако се задълбочим - Менделеев намерил полза и от тютюна - също избивал микробите.



За хаома не съм чувала. Какво е това?



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.02.08 16:43



Не разбирам какво общо има тютюнът с пороците?!!!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Религии и пороцинови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 17:07



Тютюна - нищо.

Виж, превръщането на пушенето от ритуал в навик не е най-умното постижение на европейците.
Всъщност индианците пушили ли са просто за удоволствие?



Тема Re: Религии и пороцинови [re: BlackWolf]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано23.02.08 17:20



Тютнопушене---> порок :)



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Last Roman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано23.02.08 18:52



"Съмнявам се вибрациите да унищожават такива устойчиви създания като вирусите." Ами съмнявай се, като не вярваш на учени!

Аз пък се съмнявам, че ваксините против грип вършат някаква работа-мисля, че просто са прекрасен източник на огромна печалба за фармацевтичните гиганти! Как ще коментираш?



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано23.02.08 18:54



За чумата знам, че когато е вилнеела, по пазарите и в магазините слагали по една паница с оцет, в която клиентите пускали монетите и тогава продавачът ги вземал-тоест, вярвали, че оцета дезинфекцира. Романе, коментар?



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано23.02.08 18:56



Хаомата не беше ли напитката при ритуалите на зороастрийците? Дрога някаква май...



Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 19:13



Това беше в десятката.

Колко ли лекарства са ненужни, за болести, които не са такива, но носят пари. Всъщност на кое място бяха класирали противозачатъчните сред откритията на миналия век?



Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано23.02.08 19:21



И аз лично се съмнявам за вибрациите - в крайна сметка вирусите са ... как му се викаше ... учехме го по биология ... а, да - надмолекулни равнища, които са на границата между живото и неживото. Все едно да кажеш, че с камбанния звън можеш да цепиш дърва или да трошиш камъни. А вакрините против грип вършат работа - казвам го от лиен опит. Тази година не се имунизирах и сега съм малко болна, но се оправям. Та ... нали принципа на ваксините е да се вкарат омаламощени, малък на брой вируси. Затова трябва да сме здрави като се имунизираме - ианче може да се разболеем. Имунната система се справя без проблеми с вирусите, които ги има във ваксината, но антителата, които тя е изградила за борба с тях, си остават, или поне една по-голяма част. По този начин ако отново навлязат отново вируси на грипа около три месеца след имунизацията, те няма да сфарят имунитета на организма ни по долни гащи,а антителата веднага ще тръгнат да се борят с тях. Ще го убият като римляни, унищожаващи варави. Принципа на ваксината е нещо като преподавател, който затопля зад врата полузаспал ученк, който мисли да изпитва в 7:30 сутринта :)



Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.02.08 19:26



а, виж, за това второто те подкрепям напълно - пък и каква ми е гаранцията, че няма да пипна щам, с/у който не съм имунизирана!?





Тема Re: Религии и пороцинови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 19:56



Сравнението беше на място!

Ти къде учиш, че ви пердашат по вратовете?
Що се отнася до ваксините - никога не съм си правила и за 14 години съм боледувала от грип 3-4 пъти. И другите ваксини са ми ги спестили - докато дупчеха съучениците ми аз си стоях и се правех на смела. Мисля, че може и без тях. Поне без повечето.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: ThunderGoddess]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.02.08 20:17



В тиквите на зальоханите европейци - да...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.08 20:35



Специално за противогрипните ваксини и аз съм скептичен. Тази зима за пръв път реших да се боцна за проба и от грип не се отървах. Никога повече!.


За оцета - ябълковият /за разлика от винения/ е добър антисептик /все пак имаме яблъчна киселина/, но за дезинфекция лично аз бих ползвал сапун.

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано23.02.08 20:45



Ами от организъм до организъм си има разлика. Аз лично предпочитам профилактика, да се изръся седем кинта веднъж годишно, но да знам, че ще ми помогне. На мен наистина ми помага. Относно училището, не всички учители ни бият, но имаме много брутален класен, който ни предава по история. Като влиза в стаята (тя е много малка и последните чинове са сбити до вратата) винаги удря с дневника Веселин по главата:
- Господине, защо ме удрихте, аз нищо не съм направил.
- Нищо, аз съм сигурен, че рано или късно ще направиш нещо и аз няма да знам и тогава няма да те ударя.

А сутрин ни буди всички в 7:30 като удари три пъти силно дневника в катедрата или започне да скърца с тебешира ... много яко :)



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.02.08 21:05



куру не е вирусно заболяване, а прионно. лудата крава - и то. прионите са белтъчни молекули, които оргаизма си ги произвежда съвсем нормално на повърхността на нервните клетки, за да му вършат работа. обаче прионите са видоизменени такива молекули. те се произвеждат, но не вършат работа, освен да превръщат нормалните молекули в такива като тях - ненормални. след това клетката поглъща тези молекули, защото не вършат работа, а заемат място.- обаче тия проклетии не се смилат вътре в клетките, а се натрупват, натрупват, натрупват, дакопа накрая клетката се пръска и умира. така мозъците на болните стават на дупки и самите болни умират с деменции и т.н. неприятни състояния.

прионите се съдържат в мозъка и месото и като ги изядеш най-вероятно стигат до мозъка по невроните, макар да не е доказано. стигнат ли домозъка - започват да ти превръщат нормалните приони в опасни и след няколко години като ти стане сивото вещество на швейцарско сирене - се гътваш.

та така и тия канибали.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 21:09



Знам, но не ми се влизаше в подробности - все пак темата беше за пороците и религиите, а изяждането на мозъка си е било част от погребалния ритуал.


Дори ще се въздържа да кажа нещо за вегетарианството.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: xenox]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.08 21:10



Малки полипептидни молекули. По-примитивни и от вирус.


При човека "Лудата Крава" се казва Болест на Кройцфелд-Якобс.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.02.08 21:11



никаква гаранция, но ако имаш 14 лв излишни можеш да се ваксинираш срещу трите най-вероятни щама. дори това не ти гарантира, че няма да проявиш симптоми, а че те ще бъдат по-слаби. на моите пациенти не препоръчвам ваксини.

за вирусните ваксини има една интересна история: попитали първия разработчик какво мисли за изобретението си. той казал - ако питате мен, ефекта е 100%, ако итате лекарите, които го прилагат - ефекта е 50 на 50. ако питате пациентите - никакъв ефект няма.



иначе срещу грип и вируси най-много помага щастието. когато си щастлив и весел, имунитета ти е силен и се спнряваш с вируси. зимата преди да се оженя излязоха три вълни грип, с различни симптоми, но бях толкова щастлив, че не хванах нито един, макар че цяла варна се изреди да ми киха насреща.
в сравнение предната година три пъти пих антибиотик.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.02.08 21:12



между другото Рокси-тромицина не е кой знае какво....





Тема Re: Религии и пороцинови [re: Last Roman]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.02.08 21:14



това беше научно-популярно. кви са тия сложни думи, дето ги използваш?





Тема Re: Религии и пороцинови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.02.08 21:17



Тютюнът за европейците е като огнената вода за индиенсите.





Тема Re: аз по-добре...нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.02.08 21:23



...да си бях кръстила темата "Религии и болести", а?!





Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 21:42



Ами да се върнем на темата - какво мислите за онези, които правят шествия накичени с проболи ги куки. Май трябва да поровя за линк, иначе не става ясно, кои имам предвид.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: xenox]  
Автор cuddly ()
Публикувано23.02.08 21:54



ехааа, ми мога само да ти пожелая този ефект от сватбата да не се променя






Тема Re: аз по-добре...нови [re: Roxy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.08 23:58



Да си го 'върна' за един друг спам.
Иначе въпросният Рокситромицин хич не е за подценяване.




Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: аз по-добре...нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.02.08 01:03



e, да, ама ние ти предложихме участие с/у процент! (тц, тц, протестиращ архиспамър...)


това лекарство за лаймска болест ли е, защото само това разбрах?



Тема Re: аз по-добре...нови [re: Roxy]  
Автор Neise ()
Публикувано24.02.08 01:13



Върши добра рбота и при следните болежки:
ХЛАМИДИЕН, МИКОПЛАЗМА И УРЕАПЛАЗМА УРЕТРИТ





Тема Re: аз по-добре...нови [re: Roxy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.02.08 10:16



Не само.
Верно съм 'архи' - вчера посях някъде 15 000-ото си мнение.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.02.08 12:49



Мисля, че са луди. Първо - това е голяма болка и второ - носи със себе си голям риск от инфекции и евентуално вязане на крайници или умиране. Като каза за куките, се сетих за обрязванията, които са много кофти работа

. Преди време четох една статия, която направо ме закова и ако намеря линк, ще постна.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: ThunderGoddess]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано24.02.08 14:52



Обрязването е обичай, който се среща в много части на света.

А за пробождането с куки - поне доколкото знам, при съответните обряди в Индия, раните заздравяват много по-борзо от "обикновените" рани, а същото е и при танца на слънцето.

Все пак никой не е достигал до нивото на "високата" култура на маите и ацтеките, които са правели желтвоприношения, като са си режели оная работа и са си пробивали топките...



Представителите на тези "култури" винаги са си били изроди - да не забравяме жреците, които нямятали прясно одраната кожа на жертвата (човешка, естествено) и я носели, докато изгние...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Религии и пороцинови [re: BlackWolf]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.02.08 15:17



Бъъъ ... добре, че тези времена са минали

. Леле, от всичко, което каза за маите, май бих предпочела да ми отрежат главата и да се търкаля по стълбите на пирамидите, това е най-цивилизованото май при тях. И кво? Играели са хипбол с топките ли? Или той май се играеше с каменни такива и това нещо като те удари умираш и победител е последния оцелял. Якоооо



Тема Re: Религии и пороцинови [re: ThunderGoddess]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.02.08 16:15



абе те ще ти отрежат главата, не се притеснявай, но първо ще ти изтръгнат сърцето, докато още дишаш.


Иначе играта им била доста интересна, само че загубилият отбор бил принасян в жертва. Това ако не е мотивация за игра...

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.02.08 16:42



Ей, тези ги бях забравила! Май обичаят им беше да си пробиват най-кръвоснабдените органи, защото слънцето много си падало по кръв. И си прекарвали въжета с разраняващи части, за да тече повече кръв, събирали я в кошница пълна с платнени ленти и ... по нататък не знам какво са я правили.





Тема Re: Религии и пороцинови [re: ThunderGoddess]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.02.08 17:02



в случай, че не знаеш - при някои африкански племена и жените са подлежали на обрязване...



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.02.08 17:14



Това съм го гледала.

Ужас! За жените изобщо не е толкова безопасно, колкото за мъжете.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.02.08 17:32



Чак сега се сетих, че всъщност изгарянето на клада също е било религиозно обусловено.
Също и инквизицята. Но не съм сигурна, дали там въпросът не е чисто политически - още повече, че това си е било чиста тайна полиция.

Унищожаването на книги и ценности на други религии - като например да използваш сфинкса като мишена и изгаряне на библиотеки.
Май доста неща са прекарвани през "пречистващия огън".



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.02.08 17:48



пък и "практическото" оправдание е много по-жестоко - докато при мъжете в определени части на света обрязването има и някаква хигиенична роля (макар и да намалява чувствителността), то за жените (в част от ислямска и Черна Африка) причината е главно намаляване на чувствителността и удоволствието от секса - и оттам индиректно - ограничаване на популацията...
Woman is the nigger of the world...



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.02.08 19:54



Аз съм скептична към противозачатъчните-това все пак са хормони. Освен това предупреждават жените над 35 години, пък и пушачки, че има риск от тромбоза и разни други прелести. Иначе са прекрасно изобретение, но аз не съм пила-има презервативи.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.02.08 20:28



Аз говорех за женското обрязване - мъжкото е проблем на мъжете

Чела съм статия за това и е много по-гадно, отколкото при мъжете, дори да го гледам обективно



Тема Re: само да добавя,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.02.08 23:19



че в един друг форум стана голяма тема от специфичното разбиране за гостоприемството при ескимосите, включващо предлагане на жената на домакина освен храна и удобства на госта. доколкото си спомням, го има и при някое централноазиатско племе, като включва избор между жената или дъщерята...



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано09.03.08 18:11



Порок - поне според мен - това е носенето на фереджета и прикриването на жените изцяло. А също и боядисването на прозорците в стаите на жените, за да не бъдат видени и да не видят.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.03.08 18:20



то пък все едно няма секс в приказките от "1001 нощ"...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.