Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.02.08 19:26



а, виж, за това второто те подкрепям напълно - пък и каква ми е гаранцията, че няма да пипна щам, с/у който не съм имунизирана!?





Тема Re: Религии и пороцинови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 19:56



Сравнението беше на място!

Ти къде учиш, че ви пердашат по вратовете?
Що се отнася до ваксините - никога не съм си правила и за 14 години съм боледувала от грип 3-4 пъти. И другите ваксини са ми ги спестили - докато дупчеха съучениците ми аз си стоях и се правех на смела. Мисля, че може и без тях. Поне без повечето.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: ThunderGoddess]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.02.08 20:17



В тиквите на зальоханите европейци - да...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Религии и пороцинови [re: agrimonia]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.08 20:35



Специално за противогрипните ваксини и аз съм скептичен. Тази зима за пръв път реших да се боцна за проба и от грип не се отървах. Никога повече!.


За оцета - ябълковият /за разлика от винения/ е добър антисептик /все пак имаме яблъчна киселина/, но за дезинфекция лично аз бих ползвал сапун.

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано23.02.08 20:45



Ами от организъм до организъм си има разлика. Аз лично предпочитам профилактика, да се изръся седем кинта веднъж годишно, но да знам, че ще ми помогне. На мен наистина ми помага. Относно училището, не всички учители ни бият, но имаме много брутален класен, който ни предава по история. Като влиза в стаята (тя е много малка и последните чинове са сбити до вратата) винаги удря с дневника Веселин по главата:
- Господине, защо ме удрихте, аз нищо не съм направил.
- Нищо, аз съм сигурен, че рано или късно ще направиш нещо и аз няма да знам и тогава няма да те ударя.

А сутрин ни буди всички в 7:30 като удари три пъти силно дневника в катедрата или започне да скърца с тебешира ... много яко :)



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.02.08 21:05



куру не е вирусно заболяване, а прионно. лудата крава - и то. прионите са белтъчни молекули, които оргаизма си ги произвежда съвсем нормално на повърхността на нервните клетки, за да му вършат работа. обаче прионите са видоизменени такива молекули. те се произвеждат, но не вършат работа, освен да превръщат нормалните молекули в такива като тях - ненормални. след това клетката поглъща тези молекули, защото не вършат работа, а заемат място.- обаче тия проклетии не се смилат вътре в клетките, а се натрупват, натрупват, натрупват, дакопа накрая клетката се пръска и умира. така мозъците на болните стават на дупки и самите болни умират с деменции и т.н. неприятни състояния.

прионите се съдържат в мозъка и месото и като ги изядеш най-вероятно стигат до мозъка по невроните, макар да не е доказано. стигнат ли домозъка - започват да ти превръщат нормалните приони в опасни и след няколко години като ти стане сивото вещество на швейцарско сирене - се гътваш.

та така и тия канибали.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 21:09



Знам, но не ми се влизаше в подробности - все пак темата беше за пороците и религиите, а изяждането на мозъка си е било част от погребалния ритуал.


Дори ще се въздържа да кажа нещо за вегетарианството.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: xenox]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.08 21:10



Малки полипептидни молекули. По-примитивни и от вирус.


При човека "Лудата Крава" се казва Болест на Кройцфелд-Якобс.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.02.08 21:11



никаква гаранция, но ако имаш 14 лв излишни можеш да се ваксинираш срещу трите най-вероятни щама. дори това не ти гарантира, че няма да проявиш симптоми, а че те ще бъдат по-слаби. на моите пациенти не препоръчвам ваксини.

за вирусните ваксини има една интересна история: попитали първия разработчик какво мисли за изобретението си. той казал - ако питате мен, ефекта е 100%, ако итате лекарите, които го прилагат - ефекта е 50 на 50. ако питате пациентите - никакъв ефект няма.



иначе срещу грип и вируси най-много помага щастието. когато си щастлив и весел, имунитета ти е силен и се спнряваш с вируси. зимата преди да се оженя излязоха три вълни грип, с различни симптоми, но бях толкова щастлив, че не хванах нито един, макар че цяла варна се изреди да ми киха насреща.
в сравнение предната година три пъти пих антибиотик.



Тема Re: Религии и пороцинови [re: Roxy]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.02.08 21:12



между другото Рокси-тромицина не е кой знае какво....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.