Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Baldrнови [re: ThunderGoddess]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано24.01.08 18:13



Сина на Один( силно противоречива личност) е олицетворения на идеал за мъж най-силнен, най-красив, най-добър, морален умен и т.н.
Бива убит от стрела насочена от Локи( олицетворение на прекалена хитрост , предприемчивост и алчност ама бе зграм мъдрост и разум) -уж от Аезира ама не съвсем.
Иначе казано : пазете Красотата от капиталисти!!


Грешиш за методите на възпитание! Най-доброто е ЛИЧНИЯ ПРИМЕР
за съжалние аз не видях ни един "патриот" да чисти улиците от снега!
Плясването през ръцете поражда страх -нищо повече. Употребява са се за умствено недоразвити създания.



Тема Re: Прометейнови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.01.08 18:19



О, изобщо не става дума за сантименталности!


Под герои със слабости имам предвид нещо от типа на доктор Хаус.
Забрави ревовете - това е приоритет на любителите на индийски филми.



Тема Re: Baldrнови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.01.08 18:35



При това Локи дори не е бил наказан. Нещо повече - той осуетява и възможността Балдр да се върне от ада. Завист между богове!

Отвратително!



Тема Re: Прометейнови [re: БoянlYl]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.01.08 21:55



Амиии ... какво да ти кажа, Бояне. Имам изперкала учителка по литература. Един ден, докато бяхме на българската средновековна литература в девети клас, започна да пита подред дали сме чели пространното житие на К.К. Философ. Половината си принзаха, че не са, но забелязах, че нанася нещо в учителския си бележник и понежe съм един от псоледните номера, се сетих, че това не е на добро и казах, че съм го чела (ест, не бях). Заради това, че щеше да пита много гадни и подвеждащи въпроси, прекарах една нощ в четене на шибаното житие и повече няма да повторя такъв подвиг. За това дали са действителни или не, няма да спорим, понеже сме на едно и също мнение. Дори да е имало личности с такива имена, не са били чисти, идеални детски душички. Относно героите, които са идеални ... ми хубаво. Един момък срещнал Чингиз Хан - убил го. Срещнал един дракон - убил го, срещнал един титан - убил го. Убил Один и завладял Валхала - всички други скандинавски богове му се подчинявали. След това тръгнал към Олимп ... какво ли е станало? Няма ли да прескочиш изнервен страницата и да кажеш ... да, да направил е и олимпийците на пух и прах. За това става въпрос ... Идеалните герои никога не се дънят и няма как да са интересни, просто винаги знаем изхода на ситуацията ....

Редактирано от ThunderGoddess на 24.01.08 22:00.



Тема Re: Baldrнови [re: Einherjer-2]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.01.08 22:05



Добре, като четеш житията на предобрите светци станал ли си като тях? Готино ли ти е, когато примерно майка ти дойде и ти каже: Оф, трябваше да видиш днеска дъщерята на колежката ... преди обяд й се обади и я попита какво да сготви, беше изчистила къщата, а след това дойде на работа да помогне с подпечатването на пликовете. Ти щеше ли да хукнеш да ставаш като "дъщерята на колежката". Аз лично смятам, че единствения начин човек ама наистина да се научи е като понесе последствията от своите действия сам. Не учи, не му подсказват, повтаря веднъж класа и на другата година учи като ненормален. Прави мръсно на другите, другите му правят, вижда колко гадно е и спира. Всеки трябва да понесе на главата си ударите от собствените си камъни, за да види дали са подходящи за определени цели





Тема Re: Прометейнови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.01.08 22:17



Мисля че се въртим в затворен кръг


Индиските филми и сапунените опери са приоритет на жените

А кой е доктор Хаус



Тема Re: Прометейнови [re: ThunderGoddess]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.01.08 22:30



Имала си късмет това житие пак е от интересните и не става въпрос за изперкали личности


К.Кирил философ е пътешествал по разни мисии и е имал интересни диспути за разлика от повечето откровено луди светии.
Наскоро даваха филм за св. Франциск той беше адски показателен що за хора са били светиите през средновековието
Човека беше наперен момък участващ в разни боеве със сарацините и разни други не си спомням какви точно
Обаче в една битка го чукнаха с меча в кратуната и от сътресението на мозъка изведнъж стана супер вярващ, почна да говори врели некипели за войната за парите. изхвърля богатството на баща си и разни други такива
Естествено църквата не гледаше с добро око на това обаче по начетените знаеха че и исус е бил такова куко та решиха че в цялата работа има нещо божествено
А бе луда работа



Тема Re: ако искаме да сме точни,нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.01.08 22:36



имало е опити за изясняване на шаманството чрез разни психически разстройства. обикновено погрешни, разбира се.
човекът може би едвам е оцелял, сметнал е това за закрила свише и се е обърнал към религията - случва се и днес.
Калоян вероятно също е бил халосан с меч по главата. и кво?



Тема Re: Прометейнови [re: БoянlYl]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.01.08 23:04



Пффф ... не мгада сипредставя каква тъпотя може да са тези неща ... специално за девети клас е много важно да отбележа, че за един ден изядох три гръцки трагедии - буквално. Дойде времето да чета трактата "За Буквите" ... знаете ... то е едно листче ... три дена го четох, понеже от всеки ред лъхаше "Симеон е тъп, Симеон е тъп" ... с цялото ми уважение към българската история. Иначе то със светжите така става ... убиват ги по арените, някакви духове после ослепяват римските войници, бог се явява на някакви императори и кара тез импеатори да накарат войниците да си драскат хубавите щитове ... нямам думи ...



Тема Re: Baldrнови [re: ThunderGoddess]  
Автор Einherjer-2 (антисемкит)
Публикувано25.01.08 02:43



Аз не чета жития на светци.
Но са ме учили как чичко Ленин бил самокритичен и си признавал белите които правел , как Павлик Морозов предал баща си оопс останал верен на Партията въпреки всичко... Бил съм чавдарче, пионерче и в главата ми имаше идеали.. Баща ми беше добър ,честен и отзивчив човек.
По наше врем казвахме : Простия се учи от собствените си грешки, а мъдрия от грешките на другите. НО НЕ! Тук не ставаше въпорос за грешки , а за изграждане на морални ценности. Ценностите не се изграждат с опита!

Маймуната не и хрумва морално поведение с цел оцеляване или по-добро размножаване и никога няма да и хрумне... Нужна е воля за власт над света, да наскочиш инстинкта си за самосъхранение , да погледнеш звездите и да пожеляеш да ги имаш. Да погледнеш птиците и да пожелаеш да летиш.....
воля за власт:
О,миг безкраен.
сьвьршен.
О,миг безкраен,
спри до мен.
Да усетя твоя дьх,
да почувствам твойта пльт.
Искам Аз сега за мен-
твойта сила.
За да полетя от тук
кьм мьдростта на вечния, безкраен свят.

О,миг,о колко сьвьршен си ти.
И полета у мен...

Мьдрост искам Аз в безкрая
и да властвам над света
и над мене с мойта воля
Аз да бьда господар.

О,миг поспри се ,ти ,до мен.
Сега те чувствам тук до мен.
Сьс любов да те даря и частица малкa,
тук от мъдростта.
Ти,частица малка
тук от вечността..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.