Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Я си представинови [re: mainata_vi_dir]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.01.08 19:22



Савел не е тръгнал да християнизира Елада и Рим, а е тръгнал да романизира християнството, и е успял да го направи! Учението на Савел,няма нищо общо с ицката. Даже ристянските апостоли много пъти са искали да го убият заради изопачаването на идеите им, но както виждаме, не са успели! Но има много сведения, че е бил отхвърлен от близките на исус и е действал паралелно.
А не само християните са тъпаци, тъпаци са всички фанатици, защото са като коне с капаци и са научени да разбират само от камшик и остен.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: Eva B.]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано12.01.08 19:26



Значи наистина е Силен! Мислех го за дребосък.





Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: Kalomain]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано12.01.08 19:43



Иконографията на сатир/силен не е едностранчива и центрирана само върхо една изграждана идея. Силенът може да бъде представен като спътник на Дионисий, в който случай обикновенно е с традиционни визуални елементи като опашката и рогата, най-често в транс като бакханките, с които формира кортежа на божеството. Но може и да е представен като зрял мъж без никакви животински намеци като символ на особената горска мъдрост.


Да пусна ли и други снимки питанки?



Опитвай се да бъдеш жив с цялата си същност, казваше той, и когато се смееш, смей се с всичка сила.

Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: Eva B.]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.01.08 19:50



Ева, голотата е естетична, но нали ти казах-не ме кефи визията на гол старец. И трябва да призная, че не харесвам картините на Пикасо-просто съм реалистка. Има един анекдот по този повод: Един овчар водел стадото из планинските поляни и видял художник, който рисувал пейзаж. Спрял се до него овчарят и го гледал известно време как работи, след което казал:"Абе, момче, защо рисуваш гората лилава?"
Художникът обяснил:"Ами така я виждам, затова."
А овчарят рекъл:"Ми като ме можеш да виждаш, защо си почнал да рисуваш?"

Пак повтарям-скулптурата е съвършено направена, просто типажа не ме кефи.



Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: Darth_Vader™]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.01.08 19:51



"дори езичниците се възмущават фалшиви християнски морални съображения. "


Вейдъре, свести се!

Не може да се пошегува човек тука



Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: agrimonia]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано12.01.08 19:54



Аз не оспорвам изобщо правото ти на мнение и на вкус. Има една френска и една руска поговорка, които на различни езици казват едно и също - вкусовете и цветовете не се дискутират, т.е., са все лични и персонални.
Но от там да наричаш един Силен педофил има тънка разлика. Съжалявам, ако не съм схванала шегата, приеми, че съм по-чувствителна.



Опитвай се да бъдеш жив с цялата си същност, казваше той, и когато се смееш, смей се с всичка сила.

Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: Eva B.]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.01.08 19:54



"Казах ясно, че е сатир. "
Ева, как ще сатир, след като няма копита, нито опашка?



Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: agrimonia]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано12.01.08 19:56





Опитвай се да бъдеш жив с цялата си същност, казваше той, и когато се смееш, смей се с всичка сила.

Тема Re: Уф...нова загадка тогава ;)нови [re: Last Roman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.01.08 20:07



Ами този е по-естетичен:



И този:





Тема Мхмх...:)нови [re: agrimonia]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано12.01.08 20:19



Само дето първият е съвременна творба, а вторият в поза, която е доказана, че не съществува при хвърлянето на диск



Така или иначе се разбрахме
Обаче, честно, не те ли вкаменава малко лицето на първия? Много ми е...комунистически насечено

Опитвай се да бъдеш жив с цялата си същност, казваше той, и когато се смееш, смей се с всичка сила.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.