Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Питаненови  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано02.12.07 11:36



Все сте се събрали тука хора начетени и необременени, та затова я да питам и вас:
Какво е значението на смокинята и бадема в различните езически религии?
Ако ми посочите и езичество, в което да присъстват и двете ще съм ви много задължен.
Предварително благодаря!



Bien recueilli, débouté de chacun.

Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано02.12.07 11:45



А, тамам да науча нещо ново, щото не го знам това.
И на мене ми е интересно.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Питаненови [re: инцидeнтeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.12.07 18:59



То като цяло няма много географски ширини в които да растът бадеми и смокини


Смокинята е разпространена в близкия изток и средиземноморието ама по южното
В същност това е бил оригиналния плод на греха ама хал хабер си нямам какъв символ е щото на юг езическите религии не са ми по вкуса
Бадема , обаче е специялно дърво, то е едно от които са се правили магически жезли
Та така де ако разделим боговете като типажи на 7 като основните планети от астрологията то бадема е меркури а смокинята венера
Ама това е доста повърхностно така че за по подробно да каже някой друг



Тема УЖАС!нови [re: инцидeнтeн]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано02.12.07 19:18



ЕЗИЧЕСКИ РЕЛИГИИ!!!


МА НЕМА ТАКОВА ЖИВОТН-У!

ТОВА Е ОКСИМОРОН!

Млад старец седеше на дървен камък загледан в близката далечина...

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: Питаненови [re: БoянlYl]  
Автор mainata_vi_dir (непознат )
Публикувано02.12.07 19:32



Оригинален плод на греха няма. В оригиналните текстове на Библията на староиврит не се казва "дърво на познанието", а "източник на душата". И се има предвид познание относно това как Бог е създал живота. Това винаги е било и продължава да е безкрайно интересна тема за Сатаната и не само за него. И още от онези древни времена датират опитите на Сатаната да разбере как точно е създаден Живота и как се самовъзпроизвежда. За да получи тези знания, Сатаната е възложил на Човека да поеме по пътя на познание чрез разума, а не чрез душата си. Резултатът - ето го - тотално разрушаване на Рая и превръщане на нашата планета в ад.


Що се отнася до смокинята, тя е подивяла по българските земи сигурно от преди 7 - 8000 години. Това е изключително обилно и редовно плодоносещо дърво и наистина може да се отъждестви с Венера. Не случайно Исус Христос като не е намерил плодове по една смокиня, я е проклел и тя изсъхнала на мига.
Не знам само поради защо отъждествяваш бадема с Меркурий? А Марс какво дърво трябва да е?



Тема Re: УЖАС!нови [re: figurati]  
Автор mainata_vi_dir (непознат )
Публикувано02.12.07 19:36



Прав(а) си. Такова животно нема. При езичниците не може да се каже , че разбирането им за Бога и Природата е религия. То си е просто РАЗБИРАНЕ, начин на живот.



Тема Re: Питаненови [re: mainata_vi_dir]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.12.07 19:56



Както и да е да прескочим темата с интерпретацията на апокрифите


Ами мисля че бадемът се свързва с меркури имено защото от него са правили жезли
Кое дърво е подходящо за марс ами предполагам тези от които са се правили копията, щитове и изобщо са се изработвали части за уръжия в древноста

Редактирано от БoянlYl на 02.12.07 20:05.



Тема Re: УЖАС!нови [re: mainata_vi_dir]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.12.07 19:59



А религия по принцип какво означава


Ами начин на живот



Тема Re: Питаненови [re: mainata_vi_dir]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано02.12.07 20:57



"Не случайно Исус Христос като не е намерил плодове по една смокиня, я е проклел и тя изсъхнала на мига." Да, това съм го чела, но не мога да си обясня защо го е направил? Много отмъстително и злобно, пък и безсмислено...



Тема Re: Питаненови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано03.12.07 01:57



Да го кажем по просто, човешко е

!!!
И още по ясно, ама никак не е божествено
Ама това е съвсем нормално исус като най обикновен челяк от дърводелски произход просто станал с гъза си на горе
И си го изкарал на първото дърво което е срещнал
Метлата просто е имала късмет че не е родена тогава




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.