Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бог на ...нови [re: tzadek37]  
Автор katiysha ()
Публикувано06.01.08 14:06



Жив и здрав и ти!


Нямам 20, прав си, прости ми, Господи, за невежството и келешарския ми стил, с който не съм достойна да споря с Теб - Ти, който си наясно защо си тук, какъв е пътят Ти, Ти, носителю на мъдростта!

И аз съм чела, че апостолите Павел и Андрей проповядвали по бг земи от време оно, ма това нещо не значи и не виждам що за тежък аргумент да е. Освен това Агримония е права - ти знаеш ли от дека идеш и дека си се запътил?
Щото аз тая тема не съм я намесвала (за целта на човека на тоя свят), но щом ти я повдигаш - лошо няма!

Аз не отриачм, че съществува Бог, но не вярвам на нещо, което някой ми втълпява, без да съм се уверила, ей така, на сляпо. Както каза Бо - има разлика между вярващ и мислещ. Въпреки, че не и споделям светогледа, аз не ти преча да си вярваш - вярвай си!

Ad multos anos!

Тема Re: Бог на ...нови [re: мykaтpaлиc]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.01.08 15:36



Не познавате библията а се пишите християни, смешници



Матея 15:22 И ето една Хаананка излезе от ония места та извика, казвайки;
Смили се за мене господи сине Давидов дъщеря ми зле се мъчи от бяс.
Но той не и отговори ни дума. И учениците дойдоха та му се молиха като рекоха:
Отпратия защото вика подире ни. А той в отговор каза: Аз не съм пратен освен до загубените овци от Израилевия дом

Тоя цитат е интересен и с друго Исус се е укривал от закона в Тир и Сидонр дори и там учениците се плашат че са разпознати Езически страни населени от семити езичници които са били избягвани от всеки ортодоксален Юдаист, защото там са почитани старите богове от преди реформата на Моисей
Най вероятно при тези си странствания Исус се запознава и с култа към Адонис умиращия и възкръсващ бог

Ето един друг цитата най вероятно преправен в по късни времена като в думите на исус е вложен уж някакъв символичен смисъл за някакво небесно царство а не за щенията му за престола на юдея и обединяването на семитските племена
Матея19:28 А Исус им рече: Истина ви казвам че във време на обновлението на всичко когато човешкият син ще седне на славния си престол, вие които ме последвате тоже ще седнете на 12 престола да съдите 12 израиливи племена

Абе с 2 думи е обещавал на учениците си да станат князе на израиливите племена които ще обедини Никъде не говори за спасение на целия свят

Лука 2:68-69 Благословен Господ, израилевият бог.
Защото посети своите люде, и извърши изкупление над тях. И въздигна рог на спасение за насъ Въ дома на слугата си давид.

Има и още ама ще си загубя деня в ровене из библията а повярвай невиждам смисъл защо? Особено при положение че вие изобщо не я четете а толкова я рекламирате
Дори и да извади някой от вас обратен цитат това само доказва че това е книга изпълнена с противоречие на която неможе да се вярва просто защото всеки е вмъквал нещо от себе си в нея поради разни подбуди



Тема Re: Бог на ...нови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.01.08 15:44



Toчно това е интересното, че езичниците са жели библията много по-внимателно от ристяните, или може би са по-умни, та са я запомнили по-добре!


Нека не забравяме, че който е претендирал за духовната власт в Юдея, е претендирал и за светската, защото са били неразделни за държава с царе-първосвещеници!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Бог на ...нови [re: katiysha]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано07.01.08 00:20



Мерси че ми разрешаваш


Аз ще ти отвърна с неналагане на каквото и да било
И между другото Павел не е проповядвал по нашите земи, ходил е по солунско и македонско (което си е българско ама това е друга тема)
За Андрей - браво.

Тук обаче друго ми стана интересно - че Боян наиситна е начетен "езичник".
Когато иска да докаже тезата си - намира правилните отговори в Библията
Дъртия Вейдър си е все така чел-недочел както по времето когато беше добро момче на име Анакин.
Свещеническата длъжност винаге е вървяла отделно от тази на политическия водач, поклоннико на Тъмната страна. Още от времето на водача Мойсей (последван от Джошуа, който видя Предводителя на Небесното войнство лице в лице) и първосвещеника Арон (последван от потомците му Елеазар, Финей и т.н.)
В Кумранските текстове става ясно че се чака не само цар-освободител, но и Учител по Праведност...
Боби ще те ориентира кое къде да прочетеш

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tzadek37 на 07.01.08 00:22.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tzadek37 на 07.01.08 00:22.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tzadek37 на 07.01.08 00:23.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tzadek37 на 07.01.08 00:25.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tzadek37 на 07.01.08 00:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от tzadek37 на 07.01.08 00:35.



Тема Re: Бог на ...нови [re: tzadek37]  
Автор katiysha ()
Публикувано07.01.08 10:10



Тук обаче друго ми стана интересно - че Боян наиситна е начетен "езичник".
Когато иска да докаже тезата си - намира правилните отговори в Библията


Нали знаеш - когато познаваш едно нещо достатъчно добре, тогава можеш да го обичаш или мразиш



Ad multos anos!

Тема Re: Бог на ...нови [re: tzadek37]  
Автор goggga (новак)
Публикувано07.01.08 10:59



има много хубаво обяснение на английски за Боян-bible basher.типичен постмодернистичен месиянец :).в щатите такива много се търсят.



Тема Re: Бог на ...нови [re: goggga]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.01.08 13:09



да виждаш някакъв проблем в цялата работа?





Тема Re: Бог на ...нови [re: Roxy]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано07.01.08 18:54



Катето скочи за Борко с мъдрата мисъл:
"...трябва да познаваш нещо достатъчно добре, за да го обичаш или мразиш !"
Бравус пиле шарено!
А пък, когато опознаеш повечко неща по-изцяло ще видиш, че споменатото като второ чувство е твърде излишно



Не че аз успявам да не мразя чалгата например или новософиянците с вратовръзки, но току-виж съм успял с фин масаж на ушните миди. Както викаха ония афро-америкнаски пичове от "Лоши момчета 2" : "ууусааа"

Редактирано от tzadek37 на 07.01.08 18:57.



Тема Re: Бог на ...нови [re: tzadek37]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.01.08 22:42



В кумранските текстове става ясно че всеки водач на есеите се е смятал за учителя





Тема Re: Бог на ...нови [re: goggga]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.01.08 22:52



Месиянството винаги е било на мода още от времето на Зороастър


Само че, аз не твърдя че съм месия просто казвам че исус и другите преди и след него не са по различни от мен като хора
Проблема е че това се приема от наивниците като знак за месиянство, ако не бях толкова откровен сигурно щях да има тълпа от последователи на които им хлопа дъската
В същност тайната е не просто да си намериш последователи а как 2000г разни луди да подържат митовете около теб




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.