Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: goggga]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано09.12.07 22:42



Така, така, карнавал е много точна дума. Чок исле!
А те не могат да уврат че езичник е антипод на християнин и думата се ражда единствено с християнството. Тоест митраистите, зороастрийците, маздеистите не са езичници.
За ония калпави хора индианците да не говорим - те са под нивото на човешкото достойнство.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано10.12.07 00:35



Чок исле!
турчин християнин!! ГАГАУЗИН! Ми бегай си в Гагаузия , бре тъпак!



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Shurale]  
Автор goggga (непознат )
Публикувано10.12.07 02:43



ей,острак, ми че тя България е била създадена на територията на "Гагаузия".



Тема Re: Марко Цепенков, том 4.нови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано10.12.07 10:51



рядко добър беше от години насам, съгласна съм... но да го извъртаме на надуто национално достойство не бива - и в количествено, и в качествено отношение има далеч по-добри от нас...
само да питам Метлата - с какво всъщност му изопачавам думите, защото не съм сигурна, че знае речниковото значение на тази дума?!



Тема Re: Марко Цепенков, том 4.нови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано10.12.07 10:56



Речниковото значение не е качествено, защото е изкуствено. Мене ме интересува живия говор.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано10.12.07 11:51



както сам каза, винаги едни хора са експлоатирали труда на други. така в античния свят работата са я вършили роби, а в средновековието - крепостни селяни. и интересно - робите са се бунтували по-чисто срещу рим, отколкато крепостните селяни. може би защото име било по-леко. днес работата я вършат пок по-голямата част от хората, които си мислят, че са свободни или още по-лошо - вършат я милиард китайци за по паничка ориз на ден и всички си мислят, че е ок.

да, в църквата монопола е як. няма причина други да печелят от нейните дейности, както на теб няма да ти е приятно някой друг да ти прибира заплатата. за сметка на това никой никого не кара да ходи насила да се снима в църква и да пали свещи. нали така?

ботев и раковски са доста идеализирани. не, че има нещо лошо в това, всяка държава има нужда от герои с облик на средновековни сетци, но те всъщност пса си били хора със своите грехове и идеали и за тях важи същото, което важи за всеки едни от нас - има голяма възможност да отиде в ада.

не знам за митраизма - не ме интересува особено. сигурен съм, обаче в едно - и митраистите не са били светци.



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.12.07 11:59



прекаленият светец и Богу не е драг.



Facta, non verba!


Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано10.12.07 12:05



значи - скрили се колобрите в балкана и там си отмрели на спокойствие. нищо чудно княза да ги е заточил там, насила. много достойно. е, хриситяните при няколко гонения срещу там не постъпили по този начин, а проповядвали.
ако колобрите са стигнали до извода, че по-добре друга вяра, но единна, отколкото да проповядват различно учение и да разединяват народа и за това са се оттегили - поклон.

ако са спечелили поредната война с византия българия можеше да си остане езическа, да речем. иначе защо изобщо ще вдигат бунт, нали заради религията? все пак не борис ги гони, а те идват да го колят него. и при положение, че е нямал подкрепа на никой, сигурно е пуснал психотронното оръжие и наистина е вцепенил неприятеля?


споменатия извор е писан доста далеч от България, по косвени данни, вероятно преувеличени, но да речем, че е достоверен. Борис само смазва един бунт на владетели, чиято власт е застрашена от реформите. кариеристките християнски вадетели след това успешно размазват византия при Симеон и създават заедно с царя златния век, полагат началото на нова цивилизация в Европа.

българина днес е точно неоезичник и за това е толкова зле морално и духовно. нищо чудно, че църквата протестира.

България, освен това, не само че не загива морално, ами се държи 40 години срещу най-силния визнатийски император за всички времена, при това твърдо решен да я унищожи и не търпящ никакви компромиси с тази цел, при това издържа при властта на един амбициозен, но доста непредпазлив владатал, който допуска цялата му армия да бъде избита до крак на два пъти по един и същи начин. а може би тази издръжливост се дължи именно на наследството на свети цар Петър?
освен това не са ли корените на предполагаемото прогниване по-дълбоки? защо още Крум му трябва да създава онези строги закони? и ако тогава е нямало кой да протестира - освен като редовно се свалят хановете с преврати - и крум и омуртаг и маламир - все загинали при съмнителни обстоятелства, то след покръстването вече има кой да даде глас на народната воля. макар по доста тъп начин.



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.12.07 12:08



"ботев и раковски са доста идеализирани. не, че има нещо лошо в това, всяка държава има нужда от герои с облик на средновековни сетци, но те всъщност пса си били хора със своите грехове и идеали и за тях важи същото, което важи за всеки едни от нас - има голяма възможност да отиде в ада"

Що пробутваш така "между другото" просташките възгледи на идиотската православна църква за някакъв "ад", който не съществува вън от въображението? Че и намесваш Ботев и Раковски в цялата си умствена помия?



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано10.12.07 12:10



ти сам каза веднъж, че библията трябва да се разглежда в контекста на времето си. и наистина голяма част от тълкуванията целят именно това: по-пълното и разбиране.

евангелията се разминават по маловажни подробности, така е. ето ти едно доказателство, че не са скалъпани по-късно и преднамерено награсени, а са автентичните текстове.

тези текстове, всъщност цялата библия е най-добре запазения древен текст, препотвърден от хиляди записи, правени на различни места и по различно време, та ако се вярва на някой текст от миналото, това трябва да е библията.

и тези текстове доказват, че исус е бог. нещо, което никой не е успял да обори с течение на времето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.