Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:30 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Shurale]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.12.07 22:28



ХАН Соло!
Той е единственият български хан.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.12.07 22:40



"ХАН Соло!
Той е единственият български хан.
"

Ти си имал чувство за хумор?!? Приятно съм изненадана!





Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.12.07 23:05



Драги митраизма по времето на константин си е бил от британия до индия и навсякъде той е съжителствал съвместно с други култове


В митраизма е имало тайнства и жрец е можел да бъде дори роб и дори императора е трябвало да мине по йерархията за да бъде посветен
В християнството всичко това е килипир с 2000г история
През средновековието когато християнството е най силно селянините се заробват и уж свободни били задължени да плащат данъци и да работят безплатно за църквата къде е равенството Нали всички хора били равни пред бог, къде е това на практика драги Християнството е най силно през средновековието, най тъмната епоха в която всеки светоглед противоречащ на църквата е бил заплашен с унищожение
Това е епохата в която масоните стават силни защото всеки умен човек е бил заплашен, ако е независим

Църквата получава и дарения и взима такси по 10лв снимка с фотоапарат 20 с камера, еди колко си за кръщене и незнам колко си за сватба, свещите закупени извън църквата немогат да се палят абе монопола е як
Не случайно поповете по едно време си правеха лоби барове
Ама попитай ги за хора като ботев или раковски и веднага ще ти кажат че ще горят в ада Исус е бил мухльо докато ние сме имали герои и това е най страшното за църквата

И къде е черното на митраизма нещо дето да не е писано от ранните християни а Защото християнсте като цяло май са спечели презрението на доста философски школи и религии още в началото
И то най вече с плагиятството си



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.12.07 23:08



Църквата получава и дарения и взима такси по 10лв снимка с фотоапарат 20 с камера

Проблемът не е в Църквата, а в българите. В Равена снимките в църквите са безплатни. Изобщо в музеите в Италия. А в България и Турция всеки гледа да измами на дребно. Така че не плюй Църквата. Тя не е виновна, че не умееш да поставяш точни диагнози на българските заболявания.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.12.07 23:22



И къде е Калофер драги в полите на балкана


Ти как мислиш природата тогава като днес ли е
Ако някой ги е преследвал нямало ли е да се скрият, ходил ли си из джандема от тая гора и турците са се страхували
Калофер е от южната страна на Балкана една твърде погранична територия в която последните жреци може би са намерили отдих
Хората на религията не са били заплаха, хората на меча са били заплаха, за това и болярите с родовете са били избити а техните места са били заети от кариеристи християнски "аристократи"
И какво са щели да постигнат дори да спчелят поредната война с византия
Най мирната религия се е разпростирала с меч и само с мея е могла да запази статуквото си
В наши дни когато няма репресии от страна на църквата се чува само жалкия вой на християнските секти че видите ли Българина не бил християнин
Е че как да егати пумиярската измишльотина

Дали е василии втори или просто България загнива морално е друг въпрос ама ми е достатъчно да погледна в наши дни че църквата не прави нищо за народа си въпреки че има възможности

Богомилите не измислят вярвания по скоро те следват един по чист и древен дуализъм, най вече отвратени от алчноста на църквата
По нататък корените са забравени и те стават поредната християнска секта
В същност това чака всичко до кето се докопа юдейската чума

Това за престрастяването е повече от очевидно че е факт нали съдя за него по църквата



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.12.07 23:27



Да бе драги аз преди да приема за истина нещо доста съм си мислил как е и защо е


Обаче е по забавно че вие вместо библията която е очевидно несистина сте по наясно с тълкуванията и защото така им изнася на пастирите ви
Кое е твое мение че исус е бог ли, и как ще ми го докажеш, че той е такъв
Как ще ми докажеш че библията не лъже след като евангелията се разминават помежду си
Все е тая мушеничествата при вас са оправдани щом ще запазят вътрешната ви нужда от спасител, жалки сте



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Darth_Vader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.12.07 23:29



Християнството е било силно защото не му е пукало с каква цена ще спечели





Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.12.07 23:44



При първия знак че Борис продава България, болярите го обвиняват в издаване лош закон което е първия предвестник за това което го чака


52 ма боляри без подкрепа са просто 52 ма луди
В ония времена всеки болярин е имал лична макар и малка армия която при нужда е бранела родината под знамената на хана

Как мислиш при една гражданска война защото е имало и измекяри на страната на християнството, какво е трябвало да бъде съотношението между християни и езичници, че да могат езичниците да се отърват от християните и да се справят с византия Аз мисля че дори при съотношение 70% езичници срещо 30% християни проливането на кръв щеше да е фатално
Все пак същата година борис води сражение което губи и за да спаси главата си приема християнството Искаш ли да ти цитирам тази хроника

Драги в България е имало две ясно изразени народности с религии които никога не са били в конфликт Централизирането е можело да мине и без това Отдавна вече е имало и славяни във власта но дори и автономните власали са били подчинени на Кана

Драги хрониката казва бунт и 52 ма боляри с родовте си са избити
Кое е параноя драги, говорим за факти

Езическата вяра е със сменени имена на богове това че се молиш на светии и икони, че изпълняваш определени ритуали пряко влизащи в конфликт с ученията на исус и стария завет не ти ли подсказва колко бързо и безвъзвратно е изчезнало езичеството Коледа-бог колада, цветница- ладуване, св Илия - Перун. Русали-игнажден-бояница-нестинари, кукери, тодоров ден и куп още все християнски празници

Даже тъпата троица в християнството е взаимствано от индоевропейските религи и не намира своето място в юдаизм
Жалка плагиятска религия която без насилие и интриги днес нямаше да съществува



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: agrimonia]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано06.12.07 23:48



Разбира се метлата е тюркофил и понеже не може и той да посочи един източник за ХАН започва да се лигави( тва е нещо съвсем различно от чувството за хумор)
А ти му подражаваш и оглупяваш себе си!



Тема Марко Цепенков, том 4. [re: tzadek37]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.12.07 19:23



На тебе ти препоръчвам да отидеш до панаира на книгата. Днес бях там и си купих една нова книга - за българския християнски фолклор. Страхотен е. Много е богат и е достойнство за всеки истински българин.
Има и много приказки за неверници как са станали християни виждайки божията сила.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 07.12.07 19:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.